Welkom Flynn! Update 7-3

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MeiMei 3 doggies

honden foto van Mei

Wow, geweldig! Heel fijn voor jullie!hp-thumbsup

honden page profiel PennyPenny

honden foto van Penny

Inmiddels zijn we weer een tijdje verder en Flynn is binnen een korte tijd veranderd in een vreselijke puber sealed

Van een pup die altijd perfect luisterde, bij mij bleef en er niet eens over na dacht een andere hond te benaderen, naar eentje die onbereikbaar is als hij een andere hond ziet, er direct op af stormt (met tussendoor een hele hoop sluipen en fixeren, lekker sociaal foot-in-mouth) en zich ook niet meer laat pakken. Daarnaast vind hij konijnen nu ook heel interessant en dan met name het speuren ernaar, vinden en dan najagen.

Voor mij is dit compleet nieuw en dus ook wel moeilijk, maar als het goed is is het allemaal maar tijdelijk. De komende tijd blijft hij héél veel aan de lijn om te voorkomen dat dit een patroon wordt en omdat het voor andere mensen en honden natuurlijk ook heel vervelend is.

 

Verder gaat het goed. Hondenscholen hebben nu een winterstop dus we kunnen momenteel niet echt veel trainen, maar er zijn wel leuke plannen. Gehoorzaamheid gaan we sowieso in maart weer mee verder, maar afhankelijk van hoe hij het in het ov doet beginnen we misschien eerder bij een andere hondenschool.

Voor agility weet ik nog niet wat ik ga doen. Ik sta ingeschreven bij de andere hondenschool waar ik eerder naar toe zou gaan en dat wil ik ook doorzetten. Ik twijfel nog over of ik terug ga trainen bij de fokker, maar weet dat nog niet zeker.

Komende woensdag hebben we wel onverwachts een proef lesje flyball. Ik was daar eigenlijk helemaal niet geïnteresseerd in, maar Flynn wel dus de instructrice kwam naar ons toe en vroeg of we niet ook dat wilde doen. Aangezien hij de bal geweldig vind en er voor flyball geen wachtlijst is vond ik dat wel een goed idee dus komende woensdag gaan we kijken hoe hij het gaat doen. 

 

Ik heb laatst ook wat foto's gemaakt. Het was echt een hele grote uitdaging, maar met een bal en héél veel geduld is het uiteindelijk gelukt.

565914.jpg565915.jpg

565846.jpg565916.jpg

565913.jpg565918.jpg

565917.jpg

 

honden page profiel MeiMei 3 doggies

honden foto van Mei

Ohoh, die boef!surprisedtongue-out

 

Gehoorzaamheid is wel een goed idee jawink

Nee hoor, leuk!hp-thumbsup

 

Ook eens grappig om een keertje te proberen toch, flyballhp-smile

 

Wauw de foto's zijn écht prachtig!!!hp-heart

 

Je hebt hele leuke plannen met je mooie hondjelaughing

 

Heel veel plezier en succes samen!laughing

 

 

 

 

honden page profiel AureliaAurelia 3 doggies

honden foto van Aurelia

Ohh hij is zo mooi. Wij waren bijna ook voor de kelpie gegaan, wel spijt soms als ik je foto's zie! Maar zo'n actief vrij groot ras past niet helemaal in ons leven nu.

 

Jill zit nu ook af en toe lekker te puberen, wat inderdaad raar is als ze normaal zo goed luisteren! Schiet ze opeens het veld over om een hond aan de andere kant te begroeten, pardonnnnn. Ik ga er vanuit dat ze over een tijdje de bananen weer uit de oren hebben...

honden page profiel Anouk van BottyAnouk van Botty

honden foto van Anouk van Botty

" Ohh hij is zo mooi. Wij waren bijna ook voor de kelpie gegaan, wel spijt soms als ik je foto's zie! Maar zo'n actief vrij groot ras past niet helemaal in ons leven nu.
 
Jill zit nu ook af en toe lekker te puberen, wat inderdaad raar is als ze normaal zo goed luisteren! Schiet ze opeens het veld over om een hond aan de andere kant te begroeten, pardonnnnn. Ik ga er vanuit dat ze over een tijdje de bananen weer uit de oren hebben... "

heb ik ol weer wat over geleerd, blijkaar doen reutjes kont en dan neus, rondjes draaien. Teven neus aan neus, ben erop gaan letten en die theorie klopt.

honden page profiel CatnDogCatnDog 3 doggies

honden foto van CatnDog

Mooie foto's!

Ik ben benieuwd hoe flyball jullie bevalt morgen. Veel plezier. smile

honden page profiel PennyPenny

honden foto van Penny

Ik heb al heel lang geen update geplaatst, dus vond het er wel weer tijd voor.
 
Laat ik beginnen met dat Flynn een hele pittige hond is, voor zover ik heb gehoord ook de pittigste van het nest. Hij heeft een hele sterke eigen mening en wordt door de eigenares van zijn broertje ook wel 'ikke niet wille' genoemd omdat hij inderdaad heel veel niet wil en dat ook heel duidelijk aan durft te geven. Zijn tanden zijn in die situaties voor hem altijd het antwoord.
Dit gaat gelukkig beter, zo kan ik nu normaal zijn tanden bekijken en meestal ook zonder al te veel protest zijn poten vast pakken, maar andere handelingen zoals bijvoorbeeld nagels knippen zijn moeilijk en dan kan hij ook echt boos worden.
 
Met agility training laat hij hetzelfde zien. Ik train niet meer bij de fokker vanwege zijn gedrag naar andere honden (kom ik later op terug). Ik train nu op de plek die de fokker heeft afgeraden en ik heb het daar heel erg naar mijn zin. De trainingsmomenten zijn heel kort maar wel privé waardoor ik gewoon veel meer leer. Flynn doet dat heel goed en laat potentie zien, maar hij neemt wel veel initiatief en denkt graag vooruit. Om hem daarin te begeleiden pak ik zijn halsband soms vast en zet ik hem op de juiste plek neer en daar wordt hij echt woest van. Gisteren ging het goed tijdens de les, maar een paar dagen geleden eindigde even zelf trainen met rood blauwe handen door al het bijten. Dat bijten is ook niet vriendelijk of speels, het is echt boos en frustratie.
Gelukkig bijt hij nooit door en ben ik absoluut niet bang. Het belangrijkste bij hem is dat hij leert dat bijten niets op levert en dat ik hem op zo'n moment rustig vast blijf houden tot hij zelf stopt. Daarnaast moet ik werken aan betere controle zodat ik hem niet meer vast hoef te pakken.
 
Naast het bijten gaat hij ook echt binnen een seconde van 0 naar 100. Hij kan heel rustig zijn, om vervolgens ineens weg te schieten achter iets of iemand aan. Snelle beweging (fietsers, hardlopers, mountainbikers, bootjes, skeeleraars, rennende honden) zijn 9 van de 10 keer totaal niet interessant, tot dat hij de 10e keer ineens er achteraan schiet zonder enige waarschuwing of signalen. Gelukkig luistert hij wel heel goed en kan ik hem in bijna alle gevallen ook weer direct terug fluiten, maar het is alsnog heel ongewenst.
 
Een ander 'probleem' waar ik nu eigenlijk het meest mee zit is zijn (a)sociale gedrag naar andere honden. Hij begon ooit als een onzeker pupje maar is nu een flinke pestkop die aan iedereen wel even wil laten zien hoe stoer hij is. Hij is ontzettend opdringerig, gaat door als andere honden niet willen en reageert fel als honden hem corrigeren. Daarnaast drijft hij honden, dus liggen, fixeren, sluipen... 
Hier zijn we nu heel hard mee aan het werk. Na een paar keer proberen heb ik besloten hem gewoon echt niet meer los te laten rondom andere honden. Ik heb nu een lijn van 20 meter zodat hij alle ruimte heeft, maar ik hem bij het tegen komen van honden wel goed kan begeleiden. Op die manier hoop ik vooral het drijven te stoppen, maar hem op lange termijn ook te leren dat hij helemaal geen contact hoeft te maken.
 
Nu het positieve wink
Flynn is echt een geweldige hond. Ik had nooit gedacht zo snel zo'n sterke band te kunnen op bouwen met hem maar dat is zeker gelukt. We zijn echt een team en we zijn gek op elkaar. Hij is enorm op mij gericht en wil alles goed doen. Hij denkt veel vooruit om er achter te komen wat ik van hem wil, waardoor nieuwe dingen aanleren vaak heel makkelijk gaat. Hij denkt echt met mij mee en dat is heel mooi om te zien.
Hij doet ook niets liever dan met mij samen iets ondernemen, of dat nou een lange wandeling is, een stukje fietsen, een flinke reis met het ov (helaas wel nog steeds met gratis concert) naar een nieuwe plek, samen trainen of speuren, hij vind alles geweldig zolang we het samen doen. Echt precies wat ik in een hond zocht.
Wandelen met hem is echt heerlijk. Hij luistert heel betrouwbaar, kan waar ik overzicht heb heel goed loslopen, is zelfstandig genoeg om lekker voor me uit te lopen en zijn eigen ding te doen maar blijft altijd bereikbaar.
In huis wordt hij ook steeds fijner. Hij kan met momenten nog behoorlijk klieren, maar als hij genoeg heeft gedaan zoekt hij steeds beter rust. Hij is geen schoot ligger, maar wel echt een contact ligger. Op de bank laat hij zich altijd naast mij (of op mij) vallen en wil hij graag geknuffeld worden. Als ik moe ben en lig te slapen kruipt hij ook vaak tegen mij aan.

Speuren is op dit moment echt zijn passie en talent. Hij gaat echt elke sessie enorm vooruit. Hij is gefocust, beheerst, zelfstandig, nauwkeurig en geeft niet op. We gaan met deze sport ook zeker verder en hopen uiteindelijk meerdere examens en certificaten te halen.
Naast speuren hoop ik volgend jaar ook te kunnen beginnen met treksport. Ik denk dat hij dat echt geweldig gaat vinden, aangezien hij naast de fiets lopen ook super leuk vind en in het algemeen graag spanning op de lijn heeft.

Over agility heb ik momenteel mijn twijfels. Hij vind het echt geweldig en ik ook, maar hij wordt er wel heel erg opgefokt van en durft dus behoorlijk te bijten als ik hem vast pak. Ik train nu om de week en ben van plan dat ook de komende kwartalen zo te houden. Mocht ik verder gaan wil ik ook voor wedstrijdniveau, maar als hij zo opgefokt blijft twijfel ik of dit de juiste activiteit voor hem is. Dit zullen we in de toekomst moeten bekijken. 

 

Om af te sluiten hier nog wat recente foto's uit Oostenrijk waar hij het echt enorm naar zijn zin heeft gehad.

567437.jpg567438.jpg

567439.jpg567445.jpg

567436.jpg567442.jpg

567447.jpg567444.jpg

567448.jpg567446.jpg

567440.jpg567443.jpg

 

honden page profiel MeiMei 3 doggies

honden foto van Mei

Tja het is nooit helemaal perfecthp-wink

Ik weet hoe het is als je niet gewoon langs andere honden kunt lopen...

Mischien heb je hier wat aan?

 

Wel super dat jullie al zo'n goeie band hebben!hp-thumbsup

En leuk dat je toch zoveel met hem kunt doenhp-smile

 

De foto's zijn weer echt fantastisch!hp-heart

Jij bent heel goed in fotograferenlaughing

 

 

 

 

 

honden page profiel CatnDogCatnDog 3 doggies

honden foto van CatnDog

Wat een prachtige foto's uit Oostenrijk. hp-heart

Ik vind het geweldig om te lezen dat jullie zo'n innige band hebben. Super dat hij zo graag wil samenwerken en zo gedreven is. Al levert dat pittige natuurlijk ook wel uitdagingen op. Zeker in combinatie met dat hij niet zo'n sociaal wonderkind is (dat is Zeno ook niet). Bij Zeno is het wel zo dat hij niet echt dusdanig pienter genoeg is om dan zelf oplossingen te lopen bedenken, maar dat is Flynn duidelijk wel en dat maakt het denk ik een stuk lastiger. Dan moet je 10 stappen vooruit denken.

Ik vind het wel jammer om te lezen dat agility waarschijnlijk toch niet jullie droomsport blijkt te zijn. Ik vraag me af waar de frustratie hem in zit. Is het omdat hij zijn eigen zin wil doordrijven i.p.v. jouw aanwijzingen wil volgen of zit het hem in de drukte/opgefokte omgeving? Als hij niet op andere honden zit te wachten, is de aanwezigheid van andere honden misschien al een bron van frustratie?

honden page profiel PennyPenny

honden foto van Penny

Bedankt voor de reacties!

 

Met agility lijkt het nu beter te gaan. Hij laat zich na wat oefenen makkelijker vast pakken. 

Ik heb het er ook even over gehad met de trainster en met een kennis. Zij gaven aan dat het gezien zijn leeftijd nog te vroeg is om nu al op te geven. Hij is nu natuurlijk vollop in de puberteit dus kan in het gedrag nog veranderen. 

Ik hou het voor nu in de gaten. Ik ga gewoon verder met het volgende kwartaal, maar hou het nog even op om de week les. 

Mijn oorspronkelijke droomsport is fci obedience, maar dat heb ik al los moeten laten vanwege gebrek aan hondenscholen (en gebrek aan motivatie/tijd om alles thuis met online begeleiding aan te leren). Als agility niet gaat is dat geen probleem. Ik heb altijd al gezegd dat ik wil doen wat het beste bij de hond past en Flynn is ontzettend fanatiek in speuren, daar gaan we dus lekker mee verder.

 

Wat betreft sociaal gedrag, ik krijg nu na veel oefenen steeds meer het idee dat Flynn eigenlijk helemaal geen contact wil, maar gewoon niet weet hoe hij het kan stoppen of voorkomen. Als er een hond op hem af komt gaat hij maar drijven, omdat hij geen alternatief gedrag kent. Als de hond passeert of duidelijk niet gaat benaderen wil Flynn er snel en in een grote boog omheen, dat doet hij dan ook helemaal zelf. Eigenlijk doet hij het dus gewoon goed, maar heb ik hem toch verkeerd begrepen en begeleid. 

Ik zet nu dus echt volledig in op ongewenste interacties voorkomen en met grote bogen om honden heen gaan. Ik ga geen losloopgebieden meer in, kom weer meer voor hem op en probeer hem te laten zien dat gewoon doorlopen of ruimte creeen beter is dan drijven. Op deze manier merk ik al een stuk meer rust in hem.

 

Waar ik trouwens ook soms moeite mee heb, is hoe gevoelig hij is. In veel gevallen is hij heel stoer, maar als hij (of ik) een foutje maakt tijdens een training klapt hij dicht. Hij wil dan ook niet meer proberen en het is echt moeilijk om hem daar overheen te helpen. Dit ga ik nog even met wat mensen bespreken. Vandaag en gisteren heeft hij er veel last van gehad. De komende dagen ga ik sowieso even niets doen aan training omdat hij gisteren bij wat agility oefeningetjes en vandaag zelfs bij speuren erg onzeker was.

 

pagina 5 van 5 12 3 4 5
Volgende forumvraag: Lentekriebels en overmoed
^