Afgelopen dagen wel actiever met hem geweest. Meer gespeeld, gefietst, grotere rondes gelopen en het lijkt iets of wat te helpen.
Maar wat het beste helpt? Als ik niet op de bank zit! Deze week ipv op de bank aan tafel gezeten (aan het werk) en gisterenavond was mijn man alleen thuis. Het gevolg was dat de hond de hele avond op de bank gelegen heeft en geen enkele keer van de bank af is gegaan.
Hij is sowieso erg op mij gericht. Ik weet niet wat ik anders doe dan mijn man. Daar is hij echt rustiger dan bij mij.
Kijk. Dat is al mooi, dat je gaat letten op verschillen, hoe klein ook. Want zo kan je een aantal dingen ontrafelen, inspelen, ombuigen, enz.
Je hebt het nu over enkele dagen, waarop je hier en daar verschillen ziet. Dat is natuurlijk nog maar een hele korte tijd. Het zal vast nog wat. langer duren om jullie balans te vinden. Maar de eerste stappen zijn gezet. 
Honden zijn erg gevoelig voor energie.
Emoties, gemoedstoestanden, gedrag van mensen hebben een grote invloed op hun eigen gedrag. Dus als je merkt dat bij jou de hond dramt en zeurt en stuitert en bij je man heel rustig kan zijn, dan is dat weer iets wat je verder kan bekijken. Misschien was jij tot nu toe diegene die steeds op zijn gedrag reageerde (en dat hoeft niet letterlijk qua handeling te zijn, het kan ook reactie in emotie zijn zoals onrust, ergernis,...) Of misschien ben je vanuit jezelf een onrustiger persoon dan je man, ben je alerter, zorgender, bereikbaarder,...
Ook de setting heeft invloed: als je op de bank zit (vrijetijd?) is de hond feller dan wanneer je aan tafel zit (aan het werk). Ook hier weer: er is vast een verschil in jouw stemming of jouw. focus wanneer je op de bank of aan die tafel zit. En dat heeft invloed op de hond. Hij pikt dat op.
Dus ook al lijken het kleine verschillen, ze kunnen je veel vertellen en ik zou zeggen: doe zo voort! Probeer te kijken naar wat er speelt, waarom het soms beter gaat en soms niet, hoe je je zelf voelt, wat eraan vooraf gaat, hoe de stemming in huis is, enz. 