Hi allen,
Nog een vraagje omtrent onze 11-week oude Labradoodle pup. Het is natuurlijk enorm belangrijk om de pup zo vroeg mogelijk al te laten wennen aan aanrakingen (pootjes, oortjes, bekje, etc.). Ook vanuit de trimsalon na de kennismaking de opdracht gekregen om alvast te oefenen met het vasthouden van de 'kin', en het afleren dat ze haar pootjes dan gaat gebruiken.
Nu komt de moeilijkheidsgraad; ze vindt dit soort aanrakingen totaal niet fijn. Draait continu haar kopje weg, gaat in je handen (of doekjes) bijten, of gebruikt haar poten om je weg te duwen. Logisch; ik zou het zelf ook niet prettig vinden als iemand zo aan mij zit. Mijn andere hond heeft dit issue echter nooit gehad, die vond het allemaal wel prima.
Het lukt me tot op heden ook niet om haar snotoogjes schoon te maken. Hoe kunnen we dit het beste oefenen? Ze laat het nu écht geen seconde toe. Is het toch een kwestie van doorzetten, met als gevolg dat we haar ons laten bijten? Normaal werken we met de regel; bijten = einde aandacht.
Wij zullen vast niet de enige zijn, dus ik ben benieuwd hoe anderen hier mee om zijn gegaan. Alvast bedankt voor jullie tips! :)


Reageren











