Ik denk dat als er eens een wet zou komen dat bij iedere tuinbezitter minimaal eenderde tot de helft van de tuin groen zou moeten zijn dit heel goed zou zijn voor insecten, hitte, stikstofuitstoot, vogels, meer zuurstof enzv. Hier een rijtje huizen, kregen zonnepanelen. Gevolg? De zeven bomen voor die huizen moesten vd bewoners gekapt worden, hadden ze meer energie opbrengst, triest toch? Beetje off topic.
Die robotmaaiers, laten mensen die dan in de avond en nacht maaien? Egels zijn toch schemer en nacht dieren?
Hier in mijn kleine tuintje staan minimaal drie bakjes en een schaal water, diki drinkt er graag uit en dagelijks vul ik ze. "
ongelooflijk weer
onze buren hebben ook een robotmaaier, ze hebben een enorme grasvlakte dat dus altijd kort is, omdat Fridolin, zo noemen ze het ding, elke dag wel een paar rondjes draait. Daar zit nooit een egel. En eerlijk is eerlijk, ze hebben veel borders met wilde bloemen en groenten en fruit, overal voorzieningen voor vogels. En zonnepanelen gewoon in de tuin, niet op het dak, omdat ze huren, dat kan ook nog.


3 doggies




.



). Eén van de redenen om naar Bulgarije te emigreren was ook de natuur en die is hier zeker. In de tuin zitten regelmatig bijzondere vogels, bijvoorbeeld de steenuil, bijeneter, specht, raaf, hop, leeuwerik en nog veel andere soorten. Insecten zitten hier enorm veel en sinds kort heb ik mijn eigen bijenvolken als mooie aanvulling. Verder zitten er veel reptielen en amfibieën, zoals boomkikkers, hagedissen en verschillende soorten slangen.
.