Wat bij blaffen niet helpt is nee zeggen, boos worden, schreeuwen, want dan blaft baasje mee in de ogen van de hond. aanhalen bij blaffen is niet de angst verminderen ,aar het blaffen belonen, niet de angst want die kan je niet belomen. Angst is een emotie, maar weet je zeker dat het angst is? Dit kan je laten bekijken door een gedragstherapeut.
Ik gebruik de knal is koekje methode. Of te wel, geluid dan gelijk koekje er in.
Maar je moet het wel,enorm goed timen, zodat je niet beloont voor het blaffen, en die knal komt altijd onverwachts.
Diki bv ging blaffen op het belletje bij de extra shoot out vraag bij het tv spelletje met het mes op tafel. Gillen, werkelijk waar. Volgens mij was dat geen angst, maar schrik en een rot geluid in de gevoelige hondenoren .
, Ik zei dan, kijk eens,, en gaf haar gelijk iets lekkers, bij een seconde stil zijn, dan stopte het blaffen want ze at.,dan was ze stil en kreeg ze weer een koekje
ik zei ook eerst kijk eens! En dat was het seintje op alle tijden, dus een soort cue dat je aanleert.
Ik had dan ook een bakje altijd naast mij met wat lekkers er in, brokjes uit de dagelijkse voerhoeveelheid.. Dit resulteerde na een aantal seizoenen heel snel in belletje is naar met toe komen, koekje. Nu reageert ze er totaal niet meer op, soms kijkt ze me aan, ehhh was dit niet het geluid voor een koekje?
Zo heb ik het ook bij vuurwerk gedaan, hier is practisch ieder weekend vuurwerk, dus bakje mee mijn bed in, op die knallen reageerde ze wel bang, maar door te beven en te beven en weg te kruipen. Ze verstarde nog net niet, want een extreem angstige hond neemt geen koekje meer aan. Ik wist en weet in het weekend vaak vuurwerk, dus deed ik haar aan de lijn om het wegkruipen te voorkomen. Was er een onverwachte knal, meteen, vrolijk, kijk eens en een koekje. Het is een kwestie van lange adem
Ze reageeert nu op knallen met kijken, naar mij kijken en dan zeg ik, tja het is vrijdag, de knallende knulletjes zijn weer bezig. Verder geen gebeef meer. Ze schrikt nog maar kan het handlen, zo nu en dan geef ik haar nog een koekje bij een knal.
Ik heb ook gebruik gemaakt van de stift met eth. Olie van hondenoppas amersfoort. Die heeft dit op de site staan, vuurwerkangst of zo heet het. Eth. Olie werkt heel snel, via de neus is het snel bij de hersens, het is geen wondermiddel, maar met de training hielp het super goed. Het is een rol flesje, je laat je hond er aan ruiken en doet vervolgens een beetje op zijn kussen of in de buurt waar hij ligt.
Als onderhoud dan de bach bloesem, ideaal.
Weet dat je angat niet kan belonen, maar het blaffen wel, dus timing moet echt perfect op de honderdste van een seconde zijn.