Ik lees er hier ook vaak over, uitval gedrag, vanuit onzekerheid of om wat voor reden dan ook.
Bij eigen honden speel ik redelijk vaak in op gedrag of tegenreactie die ik niet wil hebben, dat doe ik al jaren omdat ik geen kleintjes had.
Toch blijf ik me dan verbazen over honden én eigenaren van die honden dat ze bepaalde reacties niet op pakken, indammen of dat die honden zelf gewoon niet aan zelfbehoud doen door niet een grote tegenstander uit te kiezen als onderwerp van frustratie.
Uitvallen terwijl er een riem aan hangt, het zij zo en is ook deels nog te verklaren. Ze voelen zich of bedreigt of gesterkt omdat die connectie met baas er nog is.
Gisteren had ik echter echt een moment.. hoe dan en waarom. De bewuste uitvallende kleine hond had keus. Links verder en net gepasseerd voor hun huis en hekje een jonge kleinere hond (ca. 1 jaar nu)
Rechts was ik voorbij gegaan aan de overkant, met 2 honden van ca. 60+ cm en eentje van ca 40 cm. Dus drie.
Ik had geen grom, blaf of wat dan ook gehoord, meneer met cocker had ik wat contact mee gehad in voorbij gaan, op een leuke manier.
Waar ik oversteek om naar de achterkant van mijn huis te gaan, moeten mijn honden altijd even wachten zodat we gezanmelijk over kunnen steken.
Alledrie even aandacht op mij, even wachten en dan steken we over, vind ik gewoon belangrijk.
Zie ik in mijn ooghoek gedoe, mensen wat roepen en iets aan komen zetten.
Kat, cocker...nee de york voor de zoveelste keer los op mijn honden af over de straat heen..
En dat bedoel ik dus met dat ik het niet snap. Als hij voor de leuk contact wilde maken stond er op links een jong vriendelijk leuk hondje.
Maar nee, x 5 ondertussen stiert hij los op mijn honden af. Waarvan 2 ongeveer 5x zijn lengte zijn en de kleinste 2x zijn lengte.
WAAROM? Met passeren was er absoluut geen contact geweest, we wisten niet dat die hond buiten liep. We waren al honderden meters verwijderd van zijn huis toen de hond ineens aan kwam zetten.
En daarbij.. hij komt ook niet leuk aanzetten, want gaat op bepaald moment lopen grommen en confrontatie zoeken.
Nu was ik blij dat ik hem weer zag komen en mijn honden dat dus eigenlijk niet door hadden.. maar ik ga gewoon mijn hand er niet voor in het vuur steken dat als ik het te laat zie, en hij stort zich tussen drie aangelijnde honden dat er niets gebeurd qua reactie.
Dat vind ik wel eens irritant..en ik snap zo'n hond dus ook niet. Deze is nu al een aantal keren redelijk dichtbij gekomen, lijntje losgelaten door baas etc.. en ik moest echt wel mijn honden aanspreken op niet terug reageren om die controle erover te houden.
Die hond zou nu toch wel min of meer op de klompen aan kunnen voelen dat hij geen warm welkom krijgt vanwege zijn uiterst provocerende gedrag, en toch als hij de kans krijgt neemt hij die.
Ik hoop op eerlijke reacties en ook zelf reflectie. Soms krijg ik als ik dit wel eens opmerk dooddoeners als "als jouw honden daar niet mee om kunnen gaan is dat jouw probleem"
Met name op openbare weg waar alles aan de lijn zou moeten zijn vind ik dat soms zo'n dooddoener.. we zijn toch allemaal zelf verantwoordelijk te houden voor gedrag van onze eigen honden, en dat de reactie van de ene hond op een ander weer reactie uit kan lokken.

Reageren






In het de natuur vallen juist zwakke dieren aan uit het niets met oogpunt van overleven en soms winnen ze het ook nog. We zien ook weleens extreem verandering in gedrag van hond naar eigenaar door zwakte. Maar we dwalen een beetje van het topic af zo lol.
Het gaat voor 80% wie de mooiste prooi kan brengen, hut kan bouwen, het beste kan zingen of brullen, de mooiste kraag heeft, ect, ect. Van de soorten waar je het minst van verwacht? Gaat het voortplanting proces luguber te werk, neem dolfijnen bv. Dat is echt niet schattig zoals dat gaat en er is ook totaal geen sprake van wie de sterkste is. 

