Bij het lezen van het verhaal van Liz dat ze haar pup zou terugbrengen, omdat hij niet aan haar eisen voldoet, daar word ik echt niet goed van.
Ook het verhaal van Pascale in Australië hoe ze daar te werk gaan, kan ik geen enkel begrip voor opbrengen.
Maar dat verhaal van egoïsme en het houden van honden, daar kan ik mij totaal niet in vinden.
Is het dan ook egoïstisch om kinderen te krijgen, ik heb ze niet overigens.
Een kind kiest er ook niet voor om geboren te worden en al helemaal niet bij bepaalde ouders.
Als ik kijk naar de honden van Alaska, die hebben toch een waanzinnig leuk leven. En ik heb ook niet de indruk dat onze honden ongelukkig waren, overal gingen ze mee naar toe, alles wat zij leuk vonden dat deden we met ze. Ongeacht of we het zelf wel zo leuk vonden. Als de honden genieten, dan genieten wij ook. Moet ik mij dan schuldig gaan voelen omdat we een hond in huis hebben? Nou dat doe ik dus niet.
Herplaatsers en asielhonden al helemaal niet, of een leuk leven als een huishond waar men van alles mee onderneemt of in een hok opgesloten zitten? Dan is dat toch niet egoïstisch om zo'n hondje in huis te nemen? Of denk ik niet normaal.
Al vraag ik mij weleens af bij buitenlandse honden, die op straat leven in groepen, met name Zuid-Europa dan, sommige al jaren, of je die gelukkig maakt om die naar Nederland te halen, weg bij hun maatjes van de straat. Heb weleens programma's hierover gezien en kreeg toch allerminst de indruk van zielige honden.
Ik heb overigens even jouw reactie eruit gepakt, niet dat ik jou wil aanvallen hoor, haha, maar in ene tik ik er zo maar meer uit als dat de bedoeling was Maar het ging mij even om die ja op een tweedehands wollen trui. Wat is er mis met een nieuwe wollen trui? Zou schaapje niet blij zijn om van al zijn wol verlost te zijn? Of zie ik dit niet goed? "
Eens hoor Bulleke. Maar meer omdat je anders zelf gewoon geen leven hebt. Maar is het krom? Ja, wel een beetje. Eet mijn hond er minder om? Nou, nee, niet bepaald. En mijn Dr. Martens zijn ook niet vegan, sorry.
Maar dat bedoelde ik dus ook met ergens beginnen. Je hoeft echt niet sober te gaan leven, maar er kunnen wel makkelijk dingen anders denk ik dan. Zoals de politiehonden. (Even terugpakken waar het topic door begon).


Reageren


Het is zeer dubbel allemaal en moeilijk om een oordeel te vellen. Dat gezegd? Denk ik meer dat er een zeef moet gaan door dienstdoeners en foute burgers. 8 weken plastic rapen langs de weg, is niets voor een mishandeling. Een oplegt verlof van 2 maanden is ook niets.








, maar het is al wel minstens tien jaar geleden. Was regio Rijnmond.