Hoi hoi,
Onze lieve Joep is inmiddels 10 maanden oud, en is zo’n lieve dikke lobbes!
Alleen heeft hij volgensmij een beetje opspelende hormonen.. voornamelijk met wandelen, hij snuffelt zich suf, en af en toe ruikt ’iets’ schijnbaar zo lekker dat hij die plek ook helemaal af gaat likken. nou vind ik dat niet persé erg, maar ik kan hem dan ook bijna niet meer bij die plek wegkrijgen.. en dat vind ik af en toe wel behoorlijk hinderlijk, vooral omdat dat soms 10x gebeurt op een kleine wandeling.. even snuffelen, dan proberen een boom om te piesen en weer door vind ik geen probleem, maar het wandelen wordt (als het aan Joep ligt) meer stilstaan, snuffelen en likken (en ‘vergeten’ om te poepen.. ;-p ) dan wandelen.. ik heb hem geprobeerd met iets lekkers weg te lokken, of op een andere manier zijn aandacht te trekken, maar hij is behoorlijk onverstoorbaar op dat moment.. dus inmiddels ‘trek’ ik hem dan mee, maar dat voelt ook niet fijn!
Hetzelfde doet hij als we onderweg een andere hond tegenkomen, hij mag van mij best even kennis maken met een andere hond, maar zo gauw hij een andere hond in het vizier heeft, wordt hij zo enthousiast dat hij m’n arm er soms bijna afrukt, op zo’n moment probeer ik hem te laten zitten, en als dat lukt, is hij wel nieuwsgierig/alert maar blijft hij zitten, en als hij dan kennis mag maken met die andere hond probeert hij 8 van de 10 keer om erbovenop te klimmen.. als dat dan gebeurt wanneer hij en de andere hond loslopen vind ik dat niet zo erg, want dan laat die andere hond het op zijn/haar manier wel weten dat ie er niet van gediend is, maar hij kan niet overal loslopen natuurlijk..
kortom.. hebben jullie advies om het snuffelen/likken te reduceren, en hoe zouden jullie het aanpakken met het tegenkomen van andere honden?
De ene keer is het wel echt erger dan de andere keer, maar momenteel is het wel vrij heftig.. hij heeft dan na het wandelen ook knalrode ogen, kan dat komen door de opwinding of indrukken??


Reageren







