Onze Maltezerpup is nu bijna 6 maanden. Het heeft ons bloed, zweet en veel tranen gekost om hem op te voeden. We waren nu echt op een moment, dat we zeiden "het gaat goed" Hij begon al goed te luisteren, het grommen werd minder, hij kon genieten van samen spelen en knuffelen zonder steeds te bijten, de nachten verliepen vlot en hij kon ook al goed alleen blijven.
Sinds vrijdagnacht heeft hij echter een ommezwaai gemaakt. Hij piept/blaft sinds dan onophoudelijk elke nacht. We doen geen oog meer dicht. Ook overdag kunnen we hem niet meer alleen laten of hij begint te piepen en te blaffen. Hij blaft ook terug op alles wat hij ziet/hoort en gromt en bijt terug vaker. Niet leuk voor ons, maar ik heb vooral met hem te doen. Hij ziet er plots zo ongelukkig/onrustig uit.
Het enige dat we kunnen bedenken is dat hij geschrokken is van de ramenwassers die vrijdag zijn langsgeweest en hierdoor verlatingsangst gekregen heeft.
We proberen hier niet aan toe te geven, maar hij blijft hardnekkig volhouden. We hebben ook al ' s nachts een deken over zijn bench gehangen om tot rust te komen, we hebben al de radio opgezet 's nachts, ... Dit deden we toen hij pas bij ons was en hielp toen, maar nu niet meer.
Hem mee naar de slaapkamer nemen wil mijn man totaal niet en ook ik ben bang dat dit dan voor altijd gaat zijn en dat wil ik ook niet. Dit gaat ook niet helpen aan het overdag alleen zijn. 's Nachts willen we hem heel graag in zijn bench houden. Overdag mag hij beneden overal komen wanneer we thuis zijn. Zijn we even weg of heeft mijn man een vergadering online op zolder, dan blijft hij in de keuken waar ook zijn bench staat. Onze keuken is heel ruim en hij kan ook in de wasplaats en berging. Aan ruimte dus dan ook geen gebrek.
Iemand tips hoe we dit gedrag terug kunnen ombuigen? We gaan kapot aan het gebrek aan nachtrust en hij moet een beetje alleen kunnen blijven ivm ons werk.
Bedankt!

Reageren



