Wat is slechter: een dieet van enkel kipfilet of supermarktbrokken?

19 reacties

Careana

27 november 2019, 00:19 3 doggies

Alleen kipfilet is inderdaad veeeeel te eenzijdig, zeker als het gekookt is. Behalve te weinig mineralen, vitamines en spoorelementen bevat het ook veel te weinig vet waardoor er problemen aan metabolisme, celdeling en organen ontstaan. Met rauwe kip inclusief karkas voeren zit je al een stuk beter, zeker als je daar af en toe wat vis, tafelrestjes, een stuk brood etc. bij geeft. Of inderdaad brokken halen in de supermarkt- dat is ook eenzijdig, maar ze bevatten wel alles in min of meer de juiste verhoudingen waar een hond redelijk gezond oud mee kan worden.

yooop

27 november 2019, 00:47 3 doggies

Ja als je dan moet kiezen tussen slechte brokken en kipfilet, ja dan zeker brokken.

Ik ken genoeg honden die best oud zijn op een "slechte" brok..

Er zitten in ieder geval vitamine in..

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

27 november 2019, 07:33 3 doggies
" Een familielid van mij woont op de Filipijnen en heeft een hond als pup van straat gered. De hond is inmiddels volwassen. De hond eet enkel kipfilet, niks anders. Dit is toch geen volledig dieet?! Wat kunnen de gevolgen hiervan zijn (tekorten)? Is het niet beter om deze hond supermarktbrokken (zoals Pedigree) te geven? Hier wordt nog het een en ander aan toegevoegd aan vitamines en mineralen? "

Ja dat is beter, in kipfile zit geen bot, orgaan niets, wat calcium, in de allergoedkoopste brok zit toch een goed gekeurde richtlijn wat er in de brok moet zitten....

jantien

27 november 2019, 08:17

Kun je dit topic niet aan hem laten zien, eventueel vertaald via Google?

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

gewijzigd 27 november 2019, 08:26
" Dank voor jullie antwoorden! Precies wat ik al dacht. Alleen neemt mijn familielid dit niet van mij aan. Hij is van mening dat zijn ex-straathond nu echt heel luxe voedsel krijgt. Weet iemand misschien een artikel waarin staat dat je beter supermakt voer kunt geven dan slecht samenstellen? Dan kan ik de link doorsturen naar hem. "

Heel luef van je dat je aan de hond denkt, maar er is geen artikel die het beter acht , vroeger aten de honden met de pot mee....heel normaal pas later is er commercieel voeding voor honden gekomen....wat Jantien aangeeft, laat hem kijken op hp, dat kan ook daar.....

Dagmar

27 november 2019, 08:30

Op de Filippijnen heerst ook nog een volledig andere mentaliteit.  Er zitten een paar nakomelingen van mijn reu daar en ik zou de omgang en huisvesting ook liever anders zien, maar daar doe je nu eenmaal niets aan.

Ben je zeker dat het puur en alleen kip is? of scharrelt hij ook nog steeds wat zijn eigen kost bijeen, ofkrijgt hij de tafelresten etc ook... 

Om pedigree te gaan promoten, vind ik ook net even wat te ver.

Dagmar

27 november 2019, 09:05

en daar is hij groot op geworden? Dan zal het wel meevallen zeker.

Ik zou het los laten, er zijn prima brokken te vinden daar, maar als hij daar niet wil aan meewerken, dan kun je verder ook niet veel doen.

ientje

gewijzigd 27 november 2019, 09:26

Alleen kipfilet iszo slecht en zo onvoldoende. Een hond is geen vleeseter maar een beesteter, of te wel alle delen vh dier. Datt bevat dan volledig alle benodigde ingredienten, denk aan bot en huid, aangevuld met de onverteerde maaginhoud die dan meestal uit granen ed bestaat

Ik denk dat supermarktbrokken dan echt stukken beter zijn, want brokken moeten wereldwijd, aan minimale eisen voldoen en pedigree zal zijn hoofd niet stoten om daar niet aan te voldoen.

Vroeger aten honden met de pot mee, werden veel minder oud want een zieke hond ging men vaak niet naar een veearts.  Maar ook met de pot mee eten, was veell gevarieerder dan alleen kipfiilet, al zal er bij arme mensen, die overigens meestal geen hond hadden, weinig dierlijk eiwit in hebben gezeten omdat mensen daar geen geld voor hadden.

ientje

27 november 2019, 09:27

En sorry voor de opmerking. Ik denk dat honden die op straat leven meer gevarieerd en wellicht beter eten krijgen dan een hond alleen op kipfilet.

alleen kipfilet is wel heel schraal.

de meeste vitamines zitten in orgaan en calciumbron ontbreekt

Ze kunnen het wel aanvullen met kippen maag lever en hartjes (15 tot 20 %).

en  stuk kipkarkas (rauw) 

een stuk vis...of vis kop (rauw)

en dan  hier en daar wat rijst en gekookte groentes...als dat uitkomt 

(geen uien of prei en pepers ...en weinig knoflook)

maar wortel linzen paksoy peulvruchten kool tauge ect

ientje

27 november 2019, 10:07

Tja, zet een kind een  slagroomsoes voor of een bordeje met groenten, waar zal hij voor kiezen? Kip is lekkerder, maar niet gezond voor hem, en dan ben je als baas toch verantwoordelijk voor gezond eten.

Heidi & Noortje

27 november 2019, 11:13

Google anders eens op all meat syndrom. Een hond heeft inderdaad ook calcium nodig om te leven. Als hij dat niet via zijn voeding krijgt, gaat hij het uit zijn eigen botten halen, met alle ernstige gevolgen van dien.

Nou heeft hij wel meer nodig wat niet in alleen kipfilet zit, maar over het calciumprobleem moet je wel artikelen kunnen vinden.

Dobrygoedgekeurde fokker

27 november 2019, 12:01

Honden hebben ooit geleefd van afvalresten van ons mensen, en wat hij zelf nog te pakken kreeg,een muisje oid, maar ook bessen of appels die hij tegenkomt. Heel gevarieerd dus.

 

Misschien kan je je familielid uitleggen dat om goed te functioneren een lichaam daarvoor de juiste voedignsstoffen nodig heeft en omdat in kipfilet niet genoeg voedingsstoffen zit de hond dus op de duur tekorten gaat krijgen. 

http://dels.nas.edu/resources/static-assets/banr/miscellaneous/dog_nutrition_final_fix.pdf

Dat kipfilet dus idd wat hij zegt erg luxe en lekker eten voor een ex straathond is, maar niet alle benodigde voedingsstoffen bevat en hij er dus wat botten, eitje, groenten, wat rijst, bonen etc. bij zou moeten geven.

(even een lijstje maken met wat nodig is, en wat er in kipfilet zit)

 

Slechte supermarktbrokken zou ik dan zeker niet aanraden, gewoon wat dingetjes erbij geven en eens afwisselen van vlees. Hij eet waarschijnlijk zelf ook niet elke dag hetzelfde en is vast bekend met de schijf van vijf en zoiets geldt ook voor honden.

" Honden hebben ooit geleefd van afvalresten van ons mensen, en wat hij zelf nog te pakken kreeg,een muisje oid, maar ook bessen of appels die hij tegenkomt. Heel gevarieerd dus.
 
Misschien kan je je familielid uitleggen dat om goed te functioneren een lichaam daarvoor de juiste voedignsstoffen nodig heeft en omdat in kipfilet niet genoeg voedingsstoffen zit de hond dus op de duur tekorten gaat krijgen. 
http://dels.nas.edu/resources/static-assets/banr/miscellaneous/dog_nutrition_final_fix.pdf
Dat kipfilet dus idd wat hij zegt erg luxe en lekker eten voor een ex straathond is, maar niet alle benodigde voedingsstoffen bevat en hij er dus wat botten, eitje, groenten, wat rijst, bonen etc. bij zou moeten geven.
(even een lijstje maken met wat nodig is, en wat er in kipfilet zit)
 
Slechte supermarktbrokken zou ik dan zeker niet aanraden, gewoon wat dingetjes erbij geven en eens afwisselen van vlees. Hij eet waarschijnlijk zelf ook niet elke dag hetzelfde en is vast bekend met de schijf van vijf en zoiets geldt ook voor honden. "

hp-thumbsupEen gevarieerd dieet is noodzakelijk voor alle bouwstoffen...ook voor een hond

dat eitje was ik vergeten...

rauw met schil geprakt over het eten... meteen een goede calciumbron  

Paar keer per week volstaat.

Ik denk dat het zwaar onderschat wordt wat een straathond zo op een dag bij elkaar scharrelt.

Waldo zocht altijd schelpdiertjes op het strand en at (konijnen)keutels en soms torretjes...Jeff was meer van mensen afval

Beide hebben op straat geleefd..maar Jeff was veel socialer naar mensen.

1x in paar dagen een pannetje rijst met peulvruchten en wat restjes groenten koken is niet ingewikkeld

en kip orgaan en vis is daar ook prima verkrijgbaar

Dobrygoedgekeurde fokker

28 november 2019, 11:54
" Een gevarieerd dieet is noodzakelijk voor alle bouwstoffen...ook voor een hond
dat eitje was ik vergeten...
rauw met schil geprakt over het eten... meteen een goede calciumbron  
Paar keer per week volstaat.
Ik denk dat het zwaar onderschat wordt wat een straathond zo op een dag bij elkaar scharrelt.
Waldo zocht altijd schelpdiertjes op het strand en at (konijnen)keutels en soms torretjes...Jeff was meer van mensen afval
Beide hebben op straat geleefd..maar Jeff was veel socialer naar mensen.
1x in paar dagen een pannetje rijst met peulvruchten en wat restjes groenten koken is niet ingewikkeld
en kip orgaan en vis is daar ook prima verkrijgbaar "

idd het hoeft ook allemaal niet ingewikkeld te zijn, Jenna heeft net een bakje pompoen broccolisoep op met wat kokosmelk.

Gewoon een beetje extra maken als je voor jezelf kookt, en dan voor jezelf pas later ev.t zout erbij doen. Kost geen moeite en ook niet veel geld.

Roos,Jeff † en Waldo † en Mootje †

gewijzigd 28 november 2019, 12:42
" idd het hoeft ook allemaal niet ingewikkeld te zijn, Jenna heeft net een bakje pompoen broccolisoep op met wat kokosmelk.
Gewoon een beetje extra maken als je voor jezelf kookt, en dan voor jezelf pas later ev.t zout erbij doen. Kost geen moeite en ook niet veel geld. "

Wat zal ze genoten hebben hp-thumbsup

Je kan het inderdaad makkelijk inpassen naar je eigen gewoontes en restjes overschot ect

en ook makkelijk in bakje in koelkast bewaren paar dagen

Lees ook

^