Wist niet goed waar ik het neer moest zetten.
Bij Ziva is vorige week vrijdag giardia vastgesteld.
Afgelopen zaterdag begonnen met de 5 dagen panacur en poetsen, wassen, hond wassen, etcetera.
Gisteren de laatste dag van de kuur gehad. Vanochtend had Ziva helaas weer wat slappe ontlasting, dierenarts gebeld en gevraagd wat ik nu moest, zo vlak na de kuur leek mij dat de ontlasting weer normaal moest zijn.
Die zei, gewoon doorgaan volgens de planning. Dus nu twee weken rust en dan weer 5 dagen de panacur en wassen.
Maar nu ben ik wel aan het lezen geslagen op internet en diverse fora. En vooral op de fora komt telkens terug: giardia zit o-ver-al. In slootjes, in plassen, op het gras, in de bodem. Komt je hond ergens waar andere honden komen dan heb je schijnbaar vrijwel 100% zekerheid dat die met giardia in aanmerking komt door aan een drol te ruiken, gras te eten, pootjes af te likken, enzovoorts.
En het merendeel van de gezonde, volwassen honden heeft nergens last van.
Onvermijdelijk dus. Tegelijkertijd zegt de dierenarts dat we nu contact tussen Ziva en andere honden toch vooral moeten zien te voorkomen zodat ze de besmetting niet doorgeeft. En dan vraag ik me af hoe serieus ik dat moet nemen.
Tuurlijk, ik kan voorkomen dat ze direct in contact komt met andere honden. Maar ze moet toch ergens poepen en plassen en op alle veldjes komen andere honden. Ja, ik ruim de ontlasting direct op. Maar bij diarree lukt dat natuurlijk niet perfect. Ik kan toch ook moeilijk om elke drol heen een kuiltje graven om hem met aarde en al weg te gooien. En veel mensen met een besmette hond weten van hun hond niet eens dat die het heeft, of het kan ze geen bal schelen, en die ruimen de ontlasting helemaal niet op. Dus zeer waarschijnlijk komt elke hond op elke wandeling wel een besmette giardia drol tegen waar aan gesnuffeld wordt.
Hoe erg is het dan werkelijk als Ziva in direct contact komt met andere (volwassen, gezonde, bekende) honden?
Als er blijkbaar in de omgeving van elke hond al zo veel giardia aanwezig is, maakt die ene besmette hond dan echt zo veel verschil? Als ik mijn dierenarts moet geloven, moet ik Ziva nu dus ten minste een maand en misschien langer in sociaal isolement houden maar daar hebben zowel zij als ik weinig zin in.
En de andere vraagjes:
Wat doe ik in hemelsnaam met kleedjes die niet op 60 graden gewassen mogen worden? Want geen van Ziva's kussens mag dat. Het zijn mooie spullen die ik niet zomaar wil of kan vervangen (zitten momenteel financieel nogal krap). Kan ik dat 'schoon' krijgen door het een tijd in warm water met groene biotex te zetten?


Reageren


met een fles water verspreid ik het waarschijnlijk alleen maar.








). Maar dat kleeft dus wel aan de ondergrond.

