Hoihoi! Onze border collie dame hebben we ondertussen een jaar of 5. Ze wordt bijna 14, dus ze is flink op leeftijd, en hoewel ze hartstikke fit is, beginnen we het een en ander te merken. Ze wordt bijvoorbeeld behoorlijk doof (vooral aan één oor, lijkt het) en ze ziet ook minder goed. Ze loopt nog wel als een kievit heeft nog steeds border collie niveau energie ;)
Nu heeft ze sinds deze lente een heel irritante gewoonte opgepikt. Ze slaapt altijd beneden in de woonkamer, gewoon open, niet in een bench ofzo. Ze heeft water, een heerlijke mand en springt zelf altijd op de bank/stoel om te gaan slapen. (Officieel mag ze niet zomaar op de bank/stoel, maar als wij er niet zijn, gaat ze natuurlijk gewoon ;)). Ze gaat ook altijd zonder probleem slapen zonder ons; ze kent het ritueel. "Bedtijd", lamp uit, ze gaat in haar mand liggen maar zodra de deur dichtgaat horen we haar op de bank springen en dan is het bedtijd. We laten haar nog goed uit om een uur of 11 en dan slapen we zelf tot alles tussen 7-10. Normaliter sliep zij dat ook gewoon altijd. Nu ze wat ouder is, slaapt ze zelfs ook veel meer dan vroeger. Ze wil het liefst gewoon slapen tot een uur of 2 's middags en dan wordt ze pas weer actief.
Maar wat doet ze nu sinds de lente: zodra het goed licht is geworden 's ochtends, gaat zij blaffen. Niet paniekerig of wat dan ook, maar gewoon dat typische blafje waarmee ze roept naar ons. Om vijf uur. Dan om half zes. Dan om zes uur nog maar even weer checken. Het is haar niet om een plasje te doen; als je haar even uitlaat, doet ze haar ding, maar zodra je binnen bent, gaat ze je éxtra roepen. Zo van, hallooo, je was toch wakker? En als je haar naar boven laat ipv uitlaat, dan slaapt ze rustig nog 6 uur door zonder te hoeven plassen.
Het lijkt erop dat ze gewoon zoiets heeft van, oké jongens, de dag is begonnen, kom maar beneden, tijd om weer samen te zijn. Alleen voor ons is de dag nog NIET begonnen, we willen nog 1-3 uur verder slapen >_<
Nu is mijn vraag, waarom zou ze dit opeens zijn gaan doen? Ik heb wel een theorie, maar jullie hebben misschien een betere.
En de volgende: hebben jullie tips om het weer af te leren? Op dit moment is onze tactiek óf het negeren; óf naar beneden gaan en haar vertellen dat het nog bedtijd is en ze haar waffel moet houden :P Beide tactieken leiden ertoe dat ze bijv. een uurtje stil is en het dan gewoon nog een keertje probeert. Ze blijft niet doorblaffen ofzo, maar het betekent wel dat je vanaf 5 uur niet meer gewoon rustig door kunt slapen.
Voor de hand liggend zou zijn om haar gewoon op onze slaapkamer te laten slapen, maar daar zit ik niet zo op te wachten om 3 redenen: lichte allergie, dus liever geen haar/huidschilfers in mijn slaapkamer; ze snúrkt allejezus hard in ieder geval 2x per nacht en daar kan ik echt niet doorheen slapen; en belangrijkste: ze loopt al niet helemaal meer veilig de trap op en af, en op een gegeven moment gaat dat natuurlijk helemaal niet meer, dus het boven bij ons slapen moeten we juist niet stimuleren want dan krijgen we later alleen maar een groter probleem.


Reageren




Geen rekening gehouden met het idee dat zij misschien op het licht zou reageren
Woonkamer is dus wel wat lichter dan vroeger, vooral als de zon op de ruit staat. Mijn idee is dat ze dan denkt, he, het is ochtend, zouden de baasjes nog wel in huis zijn? Even checken hoor.
ja ook een optie.
