De muck boots ken ik niet, ik loop zelf altijd met hoge wandelschoenen.
Wandelschoenen zijn onderverdeeld in categorieën.
Je hebt A-schoenen, AB, B, BC, en C schoenen.
Een A-schoen is een lage wandelschoen, dus zonder een hoge schacht die de enkel zou kunnen beschermen en ondersteunen. Het is een schoen die geschikt is voor vlak en makkelijk terrein, de stad, of eenvoudige wandelingen (paadjes).
Een AB schoen is een overgangstype naar de volgende categorie: de B-schoen
Een B-schoen is hoger en stijver, maar ook duurzamer dan een A-schoen. Bovendien vind je er ook veel minder stiksels op terug, wat ze echt sterker maakt. De stijve zool zorgt er voor dat je voeten minder vermoeid zijn na een dag stappen op ruwe ondergrond. De hogere schacht zorgt ervoor dat je enkel veel beter beschermd is tegen omzwikken op een instabiele ondergrond met losse blokken en stenen.
Een BC-schoen is als een B-schoen, maar nog iets hoger, met een nog iets stijvere zool en nog minder stiksels. Het is gewoon een schoen gemaakt voor het nog iets ruigere wandelwerk en bevindt zich ergens tussen het wandelen en het alpinisme in.
Nog hoger, dus een nog betere bescherming voor je enkels tijdens het stappen op extreem oneffen ondergrond zoals bijvoorbeeld morenes.
Nog stijver, dus geschikt om al eens stijgijzers onder te zetten.
Nog minder stiksels, dus nog sterker, nog duurzamer.
Een C-schoen is een alpiene schoen, en dus al meer bedoeld voor echt klimwerk.
Je hebt de meeste wandelschoenen in twee uitvoeringen: 'gewone' en waterdichte.
Bij de waterdichte is er altijd een membraan, bij wandelschoenen gaat het dan over een Goretexlaag die in de schoen is verwerkt.
Een schoen zonder dit membraan is nooit waterdicht, of je hem nu impregneert, of inwaxt, hij kan hoogstens waterafstotend genoemd worden.
Dus wil je een waterdichte schoen moet je voor goretex kiezen.
Welk merk je kiest is ook afhankelijk van de vorm van je voet. Sommige merken zijn breder (voor de bredere voet), andere zijn smal.
Goede wandelschoenmerken zijn bijvoorbeeld: Hanwag, Lowa, Merrel, Meindl, La Sportiva