Pfoeh.. ik zou echt rustig aan doen! Je hebt nog veel te leren, zo te lezen. Niet dat ik er veel van af weet hoor, maar als je hier meeleest pik je toch altijd wat op
.
Er is een enorm lange lijst aan dingetjes die je aan zal moeten schaffen als je teef daadwerkelijk drachtig is, niet enkel een werpkist.
Maar, focus je eerst op het voorwerk! Misschien dat dan namelijk wel blijkt dat je helemaal niet kan fokken.
Een soort stappenplan:
1. Als je teef de juiste leeftijd is, moet je haar laten testen op al eerder genoemde afwijkingen. Komt hier uit dat ze vrij is van deze afwijkingen, dan kan je met haar fokken.
2. Je gaat dan op zoek naar een dekreu. Zoek een mannetje uit die ook de goede leeftijd heeft, alle testen heeft laten doen en een stamboom heeft. Daarnaast moet je kijken naar karakter en eventueel bouw, is jouw border eigenlijk iets te smal, zoek dan een mannetje uit die iets te lomp is. Is jouw teef wat afhoudend, zoek dan een mannetje uit die wat vriendelijker is.. enz. Ik raad je aan om de fokker van je teef mee te nemen, deze heeft ervaring met het uitkiezen van een goede combinatie. Sowieso zou ik je fokker inlichten, zodat hij of zij je kan bijstaan. Een nestje fokken is niet niks!
3. Aanschaffen van benodigdheden is iets wat ik vóór de dekking zou doen, aangezien je dan sowieso alles in huis hebt, en als je evt wél dingetjes bent vergeten, kan je daar makkelijk nog aankomen. Er staan hier op HP lijsten met spullen, maar een goede basis bestaat volgens mij uit:
-werpkist met uitloop
-warmtelamp
-heeeel veel dekens en oude kranten.
-slijmzuigertjes (volgens mij heten ze zo?)
-puppymelk en flesjes voor eventuele bijvoeding
-puppyvoer, iets wat papperig gemaakt kan worden, hier heb je als het goed is speciale soorten voer voor.
-speeltjes voor als de pups wat ouder zijn
-een voer-en waterbak voor MEERDERE pups tegelijk
4. De dekking plaats laten vinden. Meestal word er twee keer gedekt, dus bereid je voor op meer kosten dan alleen het ritje heen en terug en de dekking.. ook een tweede dekking zal moeten worden betaald en evt een hotel. (Tenzij de reu naar jullie komt, natuurlijk)
5. De dracht en bevalling! Aangezien dit je eerste nest zou kunnen zijn, zou ik echo’s laten maken. Is leuk om te hebben, de dierenarts kan kijken hoeveel pups er zijn (al voorspellen ze dit niet altijd goed) en kijken of er pups doodgeboren zullen worden. Een check-up is uiteraard nooit verkeerd!
Voor de bevalling zou ik weer om de hulp van een fokker vragen, en het nummer van de dierenarts bij de hand hebben. Bereid je voor op helpen tijdens de bevalling. Vliesjes breken, pupjes drogen en aanleggen bij mama.. etc.
6. Het opvoeden van pups. De moeder zal dit natuurlijk voor het grootste deel doen, maar jij moet toch ook jouw steentje bijdragen. Evt. moet je de pups bijvoeren, verder moet je nog hun gewicht bijhouden, werken aan de socialisatie, helpen vast eten.. et cetera. Kortom: heeeuuuul veel werk.
Volgens mij zijn de rest van je vragen aardig goed beantwoord, en ik hoop dat meer fokkers hierop gaan reageren. Verder hoop ik dat dit je een beetje verder helpt.
(Ik ben een leek, mijn lap tekst zal misschien wat fouten bevatten dus naar alle fokkers toe: verbeter mij aub. )