" Ik kan voorbeelden genoeg bedenken van stamboomhonden die zowel mens als dier bijten. Hier woont bv een akita, met stamboom. Hij bijt honden en kinderen. Het beest trekt zijn lip al op als hij iemand ziet. Maar hé, geen maatregelen nodig, want hij heeft een stamboom!
3 deuren verder wonen 2 cane corso's, die altijd een muilkorf om hebben. Oke, de baas neemt zijn verantwoordelijkheid, maar lief zijn die honden niet. Zijn nog jonge pitbull loopt trouwens wel regelmatig alleen over straat.
Hoe je het ook bekijkt, het is gewoon hartstikke krom dat stamboomhonden niet als HR-honden worden gezien.
Volgens onze vorige da had elke mechelaar een kronkel. Dat zegt genoeg over haar ervaringen met het ras. De doorsnee mechelaar is geen hond voor in een gezinnetje dat gewoon een leuke hond wil.
Het gros van de mechelaars op straat heeft geen stamboom, dat dan weer wel. Misschien dat dat papiertje bij dit ras wel verschil maakt, dat weet ik niet, maar van mij (en veel mensen), mogen ze op de lijst. "
Tja. Het gaat dus uit van een gemiddelde. En nogmaals, er zijn gewoon mensen die een hond zonder stamboom hebben en hun verantwoordelijkheid nemen. Of een HR hond zonder stamboom die geen vlieg kwaad doet.
Of een HR hond met stamboom en eigenaar die het bar weinig kan schelen of een HR hond met stamboom die wel degelijk hond / mensagressief is.
Maar
daar gaat het niet om. Ze kijken naar het gemiddelde. Raseigenschappen heb je er ook helemaal niet zomaar uit, dus het is al raar om te denken dat een HR hond met stamboom ineens een lief doetje is (tegenover andere honden dan). Ze zijn alleen over
het algemeen iets toleranter dan hun stambomloze collega's. Door een compleet ander fokbeleid.
En Truus die denkt dat socialisatie alles compenseert, krijgt/haalt nu eenmaal in 95% van de gevallen geen hond met stamboom. Te duur, niet nodig, te lang wachten etc. Die eigenaren willen ze voorkomen en daar is dit de beste maatregel voor. Hoe moeilijker het wordt om een met een bepaalde hond te lopen (dus meer regels, maar ook eindelijk die wildfok aan banden leggen), hoe minder van die honden er uiteindelijk in het straatbeeld te zien zijn.