" Alleen maar roepen lost ook niks op.
Acties van gewone burgers kunnen veel meer dan je denkt.
In nederland durft/wilt amper iemand iets van bont dragen dat is ook te danken aan acties van burgers. "
Zoals ik al vaker heb geschreven verbaast en irriteert het mij, dat Minister Ben Weyts bij zijn aanstelling als minister van o.a. Dierenwelzijn heeft beloofd het grote probleem broodfokkers aan te pakken, maar van de andere kant nog steeds vele broodfokkerijen in Oost Europa importvergunningen geeft voor pups in België. Vele van deze vergunningen zijn "onbeperkt"!
https://www.lne.be/sites/default/files/atoms/files/erkende%20landen%20en%20kwekers%20bijlage%203%20KB%20270407_update_050717.pdf
citaat
Erkende landen en kwekers die voldoen aan de voorwaarden uit bijlage III van het KB van 27 april 20071
Naam van de kweker
LARUS Slowakije 30/01/2026
FRIENDS Slowakije 25/01/2021
PUPPY EXPORT Slowakije Onbeperkt
JANA SKLADALOVA Tsjechië Onbeperkt
JOZEF GALIK Slowakije Onbeperkt
VYBERCI Slowakije Onbeperkt
TAKTIK Slowakije Onbeperkt
AQUAIMPEX Slowakije Onbeperkt
ER-HAJ Slowakije Onbeperkt
DOGEX – Karol Gyure Slowakije Onbeperkt
ING. VIERA SEMKOVA Tsjechië 21/01/2018
PETER DZIAN-FOCUS Slowakije Onbeperkt
ICOSTAV Slowakije Onbeperkt
SONNEN Hongarije 12/04/2021
EVA PAVLIKOVA Tsjechië 14/03/2018
EURODOG HONGARY Kft Hongarije 07/09/2017
Vroeger was deze lijst langer, maar nog steeds te lang. Er moet uit oogpunt van dier en welzijn geen enkele pup geïmporteerd worden uit de walgelijke puppyfabrieken in Oost Europa. Als ik de "voorraad" pups bij de Belgische puppyhandelaren bekijk, heb ik een sterk vermoeden, dat er vele pups, die voordat zij 15 weken zijn, worden geïmporteerd, hetgeen illegaal is.