" Vraag me af wat dit met elkaar te maken heeft? Ze hebben het over ernstige bijtincidenten, niet over snauwen. Er staat niet beschreven wat een ernstig bijtincident is, maar in mijn ogen is dat een hond een andere hond zo ernstig is verwond dat hij naar de dierenarts moet om gehecht te worden en erger. Dat is toch niet te vergelijken met afblaffen en grenzen aangeven? Dat noem ik geen grenzen aangeven meer hoor.
Als er bij jou niet veel stafford achtige zijn kun je het toch ook niet objectief beoordelen of er meer vervelende labradors zijn dan staffords?
Ik ben iig blij dat er maatregelen worden getroffen. Weet niet of ze allemaal even goed zijn, maar ik ben blij dat er iets gebeurd, want de honden zelf (en de slachtoffers natuurlijk ook) zijn hier de dupe van. Hoop dat de maatregelen ook mensen zullen weerhouden om impulsief een ''hoog-risico'' hond te nemen. Want er zijn best mensen die er geschikt voor zijn en er goed over nadenken, maar hopelijk weerhoudt dit de ongeschikte bazen die alleen voor de ''stoer'' zo'n hond nemen.
"
De stafford en labrador was maar een voorbeeld. En daarbij van die 2 rassen komen hier de meeste voor. Daarbij wonen er hier juist heel veel staffordachtigen. Gemakkelijk 20
En daarbij ook zo 15 labradors...
Waar ik woon is niet eens zo groot...
Dus dat mijn redenatie niet klopt is erg kort door de bocht.
Wat ik met afblaffen ed. Bedoelde was meer dat er honden tussen zitten, die andere honden zo goed als verwonden als ze afblaffen, dus daar zie ik zeker wel een verband bij!!
En elk bijtincident melden, tja.. ik bedoel er word niet eens meer gekeken naar WAAROM een hond het gedrag vertoont!
Mijn oppas akita is door meerdere labrador reuen gepakt, met resultaat dat hij prima met honden kan. Alleen niet meer met labrador reuen, daar hangt hij in. Dus ja hij heeft 1 lab 1x verwond, beet m in zijn oor. En ja ik doe mijn uiterste best ze te ontwijken, en dat lukt heeel goed!
Maar vind hier een waarom ook wel belangrijk.
Oowja, en dan nog 1 dingetje. Wat is een ernstig bijtincident. Je zegt dat het gehecht moet worden, begrijpelijk!
Maar toen ik de akita van de lab afhaalde heeft hij mij (per ongeluk) ook gebeten, stopte toen hij door had dat ik het had. Maar ik kan je vertellen dat het heeeel weinig scheelde met gehecht moeten worden. Moet ik dat dan ook gaan melden?!!
Het vertrouwen was even weg hoor, maar is er nu weer volledig. En ik houd hem gewoon bij die honden weg, ookal lopen die los...
Dat is je taak als verantwoordelijke hondeneigenaar, of de hond nu van jou is of niet.
Je doet gewoon je best!!