Ik boekte de reizen met de jongens (lees honden) altijd bij een reisburo zodat ik zeker wist dat alles goed was.
Ik boekte dan onder voorbehoud van de bevestiging van het hotel.
Ik mailde zelf het hotel of de jongens zeker mee mochten en liet me dat per mail bevestigen. Dan maakte ik de boeking rond.
Je moet een gezondheids verklaring van de dierenarts hebben.
Op 2 vliegvelden in het zuiden zijn we apart genomen bij de terug reis vanwege zo een verklaring.
6 weken ervoor moet je Charlie laten enten tegen Lyme. 1keer en 3 weken later nog eens. Doe dat absoluut want het stikt er van de tekens. Verder stronghold tegen hartworm en zandvlieg.
In het vliegtuig mag/moet hij in een speciale tas.
Dit was volgens mij in Rhodos op het vliegveld.
Bij opstijgen en dalen moet de tas gesloten zijn.
Ik gaf hun dan altijd een heel lekker staafje of knookje ivm met het kauwen voor de oortjes.
Afhankelijk van de bemanning van een vliegtuig mag je hem tijdens de vlucht op schoot nemen maar het kan ook dat dat niet mag. Maar dan mag je wel de tas open doen.
Ze zijn mee geweest naar Lanzerote, Gran Canria, Zuid Spanje, Zuid Frankrijk, Portugal en Rhodos.
Als die landen zijn "hond onvriendelijk" naar de zwerfhonden die daar leven. Maar als je je eigen honden meeneemt zijn ze overal enorm vriendelijk. Alleen Zuid Spanje viel mij tegen.
Je moet erop rekenen dat in zowel ieder hotel gewoon katten van het hotel lopen. Gewoon vrij in het hotel.
Rond het hotel moet je niet kijken....zwerfhonden
In Rhodos hadden we een leuk kleiner hotel.
De eerste avond wilde we gaan eten in het restaurant met de jongens. Nee dat ging niet.....we moesten maar komen als de gasten weg waren. Gedaan , toen restaurant leeg was.
De jongens langs kant gelegd en blijf. Wij naar het buffet.
Ober keek met open mond hoe de jongens achter ons tafeltje bleven liggen.
De tweede avond mochten we gewoon tijdens opening met de andere gasten in het restaurant. Af en blijf.....en wij hebben gegeten.
De derde avond kwam de ober met 2 grote kommen. Als de doggies ook wilde mee eten dan konden we ze uit de kommen laten eten.
Eerst mochten ze er niet in en toen mochten ze mee eten van het buffet
Zonder rijbewijs....met Charlie.......zou ik kiezen voor Rhodos ...of Gran Canaria.
Hoelang vliegen is te doen.....je moet de hele tijd meetellen. Eenmaal op het vliegveld kan hij niet meer plassen. Dat is bij een vliegreis van zo'n 3 tot 4 uur in zijn geheel vaak een uur of 10.
Het langste wat wij gevlogen hebben is naar Lanzerote en Gran Canaria dat is zo'n 5 en half uur vliegen.
Naar Rhodos hadden we een tussen stop in Kreta.
Ik vroeg of ik de jongens mocht laten plassen.
Nee, ik mocht niet uit het vliegtuig....maar geen probleem.
Een steward pakte de lijnen van de jongens en ging met ze lopen op het vliegveld zodat ze konden plassen.
Oh, ik kan nog een uur door typen.
Maar lees dit eerst en ik hoor het dan verder wel.
Heb nu even minder tijd, verzorging van/voor mijn man.
Morgen verder....goed??
Ja, die reistas heeft een bepaalde afmeting......maar ??
Zal proberen te meten. (moet ik in kelder gaan zoeken.)
Ze worden gewogen met tas. Toen moesten wij een Doggy ticket kopen op het vliegveld voor de hond en tas.
Toen was dat apart. Had namelijk ook nog een grote handbagage....het voer voor 2 honden voor 2 weken en ze aten blikvoer. Henk heeft zich suf gesleept aan de handbagage
Maar duurt toch nog even voor je gaat.
En of Rhodos of Gran Canaria.......moeilijk....totaal anders.
Denk er nog even over en laat het morgen avond weten als ik de kans krijg .
Yes .. effe rust aan t koppie .. manlief blijft bij de rest van de varkens .. de laatste keer dat ik naar Egypte ging heeft Charlie een week niet willen eten op wat kip na & echt liggen treuren, daarom mag ie lekker mee nu
Want ik was op uitnodiging van een erg rijk en invloedrijk persoon.
Ik kwam aan op Brussel met mijn gele suzuki alto. Deze werd voor mij geparkeerd en ik werd aan het handje mee genomen door de duane
Ik mocht zelfs na inchecken gewoon nog naar buiten voor de laatste plas van kia....
Ook had ik een privé hokje in het vliegtuig.
En ik durfde niets te pakken of aan te raken omdat alles uit straalde erg duur te zijn...
Daar aangekomen werd ik op gehaald met een veelste dure auto... Kia op schoot... doodsbang dat die een vlek zou maken.
In het hotel wat ook weer te duur was geslapen. Ook daar niets durven aan raken.... ook bijna niets gegeten want nergens stonden prijzen bij en ik was echt bang dat ik iets niet kon betalen...
Toen me wedstrijd gelopen. Gewonnen. En toen meteen terug.
Op de terug reis alleen maar geslapen. Bij aankomst meteen de burger King geplunderd...
Waar ze kia niet zo konden waarderen.... maar daar had ik schijt aan...
Ik ben wel vaak gecontroleerd met entingen. En ontwormingen werden ook gewaardeerd.
Want een hond vinden ze daar toch vies... Dus alles wat een beetje hielp...
De dag dat jij hier de rekeningen betaald kan je zeggen wat ik doe en laat. Voor de rest als je geen tips hebt hou je gewoon je mond dat ik tenminste nog vind wat uttig is en wat niet. Jouw antwoord is bvb ook even nuttig als dat van Anny dus je kan mee gaan neuspeuteren met haar dankjewel !!!
Maar heen idee van de regels en alles. Want ik was op uitnodiging van een erg rijk en invloedrijk persoon. Ik kwam aan op Brussel met mijn gele suzuki alto. Deze werd voor mij geparkeerd en ik werd aan het handje mee genomen door de duane Ik mocht zelfs na inchecken gewoon nog naar buiten voor de laatste plas van kia....
Ook had ik een privé hokje in het vliegtuig. En ik durfde niets te pakken of aan te raken omdat alles uit straalde erg duur te zijn... Daar aangekomen werd ik op gehaald met een veelste dure auto... Kia op schoot... doodsbang dat die een vlek zou maken.
In het hotel wat ook weer te duur was geslapen. Ook daar niets durven aan raken.... ook bijna niets gegeten want nergens stonden prijzen bij en ik was echt bang dat ik iets niet kon betalen... Toen me wedstrijd gelopen. Gewonnen. En toen meteen terug. Op de terug reis alleen maar geslapen. Bij aankomst meteen de burger King geplunderd... Waar ze kia niet zo konden waarderen.... maar daar had ik schijt aan... Ik ben wel vaak gecontroleerd met entingen. En ontwormingen werden ook gewaardeerd. Want een hond vinden ze daar toch vies... Dus alles wat een beetje hielp... "
De dag dat jij hier de rekeningen betaald kan je zeggen wat ik doe en laat. Voor de rest als je geen tips hebt hou je gewoon je mond dat ik tenminste nog vind wat uttig is en wat niet. Jouw antwoord is bvb ook even nuttig als dat van Anny dus je kan mee gaan neuspeuteren met haar dankjewel !!! "
Ja kijk wou voor je de vliegtuig maatschappij opzoeken...
Want die werken vaker met mensen met honden ook van uit us.
En vanuit China naar hier..
(op de winner doen 24 honden mee van uit China Hoe komen die naar hier juist)
Maar schijnbaar ben je goed in mensen afkatten en daar heb ik geen zin in...
Voor andere mensen die dit topic hebben gevonden... U kunt mij een pb sturen voor de vliegtuig maatschappij en de gegevens s van de begeleiding die het allemaal voor mij heeft geregeld.
Ik zelf heb geen ervaring met vliegen met de hond. Maar op dogsincluded staat veel informatie over waar je aan moet denken en andere handige tips. http://www.dogsincluded.nl/tips-voor-reizen-met-honden-vakantie/vliegen-met-luchtvaart-vakanties-met-hond.php Hopelijk heb je er iets aan.. "
Nee geen maandag ochtend, maar bijna een volledige pagina met geleuter waarvan alleen jouw link nu en Brigitte haar antwoorden nuttig zijn .. ik bekijk hem straks even..dankjewel
De dag dat jij hier de rekeningen betaald kan je zeggen wat ik doe en laat. Voor de rest als je geen tips hebt hou je gewoon je mond dat ik tenminste nog vind wat uttig is en wat niet. Jouw antwoord is bvb ook even nuttig als dat van Anny dus je kan mee gaan neuspeuteren met haar dankjewel !!! "