Misschien niet helemaal bij de juiste categorie, mijn excuus!
Ik zit eigenlijk een beetje met een dilemma..
Sinds december '15 hebben wij onze herplaatser reu Quinto van nu 1 jaar en 4 maanden.
Sinds hij in de pubertijd is, en daarmee geslachtsrijp is geworden is hij echt het heertje.. standaard een puspiemel, overal plassen, aan andere plasjes likken en zelfs onze eigen, gesteriliseerde teef, omver duwen want hij moet, ook al is ze nog niet klaar, over haar plas heen plassen.
Sinds 2 weken vertoont hij echter steeds vaker "agressie" naar andere reuen. Opvallend is, enkel wanneer ze aangelijnd zijn en bij voorkeur jonger. Hij vliegt ze om de nek en duwt ze hevig grommend op de grond. Even ter verduidelijking.. steeds in losloopgebied.. los spelend gaat goed, tot de eigenaren hun jonge reu aanlijnen omdat hij anders niet meer met hen mee wil. Wanneer ik hem aan zijn halsband pak, stopt hij ook gelijk.
Nu is het zo dat hij enorm druk oogt in zijn hoofd, in het bos is hij constant op zoek naar geurtjes, loopt onze andere hond dus omver etc.. hij valt nu ook zichtbaar af door de onrust in zijn koppie.
ik wil hem in de toekomst waarschijnlijk laten castreren maar zou eerst willen zien of dit hem rust geeft, dus proefperiode vooraf omdat ik eerst wil dat hij volgroeid is.
En daar is het dan... chemische castratie.. ik lees zoveel voor en nadelen.. wat is wijs, de injectie of het implantaat?
Bij voorkeur zou ik een variant willen die zo snel mogelijk werkt, want hoe meer succeservaringen hij opdoet met dit gedrag, des te moeilijker het wordt om het weer af te leren. Voor mijn gevoel is dus het implantaat, wat na max 6 weken werkt, dus lang wachten op effect.. maar een injectie werkt tot 4 weken.. kun je in 4 weken voldoende verschil zien?
Behalve zijn hormoonbuien doet Quinto het enorm goed! Hij is erg baasgericht en luistert goed! Zou alleen zo graag voor hem wat rust in zijn hoofdje willen..
Wie kan me helpen om te beslissen welke vorm passend is?


Reageren




"

