Ik vraag me iets af over honden met jachtinstinct. Alsin honden die ook wel eens ergens achteraan gaan, geur of dier.
Hier dus een husky die achter geuren aangaat, prima wat er zat is allang weer weg eer zij er is. (Konijnen).
Laatst hadden we al even gelopen, en toen nog een keer met een kennis in een ander bos en we liepen op een plek waar veel konijnen zitten. Waardoor zij regelmatig door de bossen meerent. Maar ik kon ook merken dat ze moe was, ze bleef ook super in de buurt tenzij de geur te overweldigend was dan weer even de bosjes in.
Maar ze werd vermoeider en keek dan de kant op waar ze wat rook en ze wou ook echt die kant op maar keek me zo aan, zo van ik ben moee maar ging wel want tja die geur en instinct is zo sterk.
En toen nog eens, ik zei dus nee van niet gaan, deed ze ook heel braaf niet. En weer stond ze stil en keek ze ergens naar.
Toen heb ik besloten haar aan te lijnen. Maar het leek alsof er een rust over haar heen kwam.
Ze zit aan de lijn dus kan nergens meer achteraan. Liep weer gewoon braaf mee.
Nu dus mijn vraag;
Beeld ik me dit nu zo in?
Of is dit een geval van een hond die tegen haar instinct vecht, deels vanwege de vermoeidheid en gewoon rustig mee wil lopen zeg maar?


Reageren
