" Met één hond is het ook heerlijk inderdaad! Ik deed het precies als jij toen Aiko nog alleen was, maar nu met twee merk ik toch wel dat het extra speciaal is voor de hondjes omdat ze even alleen zijn met mij. Hoewel ze het met elkaar ook heerlijk vinden hoor, maar dan zijn ze gewoon heel anders tijdens een wandeling. En spelletjes onderweg is leuk hè? Wat doe jij zoal?
Ik vind het een heerlijk gebied! Ik had er nog maar 1 keer gewandeld met een hele groep Goldens, alweer een jaar geleden bijna. En een tijdje terug een jachtproef gehad, dus toen wel veel van het gebied gezien maar niet echt gewandeld. Dus ik dacht dat moeten we nog een keertje goed doen "
Ik doe heel veel zoekspelletjes met haar. Is ze helemaal dol op. De ene keer gewoon in het gras gooi ik ze steeds weg en ze komt weer terug als ze hem heeft gevonden. De andere keer laat ik haar zitten strooi ik ze in het rond e dan mag ze zoeken. Of ik zoek wat leuke bomen en bosjes uit dan moet ze even zitten of liggen en verstop ik de snoepjes in de bomen,bosjes en rondom in het gras. En zij mag zoeken. Zo ook met speeltjes haar (piep) balletje of kippie. Als ik haar echt wil uitdagen, dan gaat zij zitten gooi ik kippie in het gras (waar ze hem kan zien) roep haar bij me en moet ze naast lopen terwijl we met een grote boog om kippie heen lopen, dan weer even zitten en mag ze Kippie zoeken.
Verder ligt het er een beetje aan wat ik tegenkom! Bij het Weelde kan je heerlijk die berg oprennen en wedstrijdje doen wie het eerste boven is (gek genoeg wint May altijd...) of naar beneden rollen, en May rent heerlijk mee (ja ik ben een tikkeltje gek
). Of zoiezo een renwedstrijdje doen!
Maar picknicktafels of random paaltjes zijn ook heel leuk! Daar kan je op springen, overheen, onderdoor omheen lopen. 1 poot op zetten, of 2. Of alleen de achterpoten. Of op de picknicktafel zitten met beide voorpoten in de lucht.
Ik verzin meestal ter plekke wel dingen die we kunenn doen, oefenen of nieuwe dingen.
Nieuwe trucjes oefenen is ook altijd leuk, of even wat gehoorzaamheid.
Enige nadeel is dat we dan 10/10x worden aangegaapt of aangesproken omdat een husky niet zo goed "hoort" te luisteren
En ik moet haar meer hond laten zijn.
Maar soms mag zij juist de wegen kiezen hoe we die wandeling gaan lopen. En als het haar wandeling is mag ze altijd zo lang als zij wilt ergens aan snuffelen zonder dat ik doorloop.
(Tenzij ze een konijnenspoor te pakken heeft! Als ze dan ziet dat ik er nog sta blijft ze terug gaan naar haar spoor. Tot ze ee bij neervalt ong. als ik doorloop komt ze stuk sneller gewoon mee).
Vandaag een vrij grote semi yogabal van de action meegenomen naar t bos, en daar oefeningetjes mee gedaan zoals;
duw, op, terug (eromheen) poot, andere poot.
En dan in de bosjes verstoppen wandeling verder doen en bak weer uit de bosjes plukken, loopt wat makkelijker!
Wat doe jij vaak met ze?
misschien dat ik daar nog wat inspiratie uithaal! Soms best lastig (leuke) nieuwe dingen te bedenken!