" Iedereen, die het maar wil, laten ze huisbezoeken doen.Die licht de mogelijke adoptant vaak niet goed voor.
Vanuit de stichting/organisatie krijgen ze in de meeste gevallen niet het juiste beeld over de te adopteren hond.
Honden staan op hun sites met de meest zielige verhalen, waardoor mensen uit medelijden een hond adopteren Hoe zieliger het verhaal des te eerder wordt de hond geadopteerd.
Staat er een heel zielig verhaal bij de foto over de hond zijn verleden?????Hoe kunnen ze de hond zijn verleden weten als hij al zwervend is gevonden???
Kom ik 3 weken geleden een vrouw van 85 jaar oud in de duinen tegen .Is slechtziend, slecht ter been en heeft nadat haar kleine boomertje van ouderdom is overleden, een kruising Podenco van 1 jaar oud uit Spanje geadopteerd!!!!
Zij stond al bijna 2 uur bij de struiken te wachten, omdat haar hond niet uit de struiken wilde komen en zij er niet meer zeker van was of hij nog wel in die struiken zat of ergens anders naartoe was gerend.
Ik vroeg haar waarom ze zo'n jonge hond had geadopteerd en waarom uit Spanje en dan ook nog een Podenco. Ja, de hond was zo zielig. Ze zat in het asiel en haar pupjes waren allemaal geadopteerd en nu wilde ze niet meer eten en kwijnde weg. Zij kon er al nachten niet van slapen en heeft de hond gereserveerd.
Ik vroeg haar of ze huisbezoek heeft gehad. Ja, die was geweest en vond haar geschikt voor deze hond dus met 2 weken werd haar hond ingevlogen.
Meteen de eerste dag heeft zij haar hond in de duinen losgelaten, nou dit was de ultieme uitdaging voor haar hond, want het barst daar van de konijnen. Het paradijs voor een super jachthond als de Podenco.
De eerste weken ging hij maar even de struiken in en als ze dan doorliep dan kwam zij de struiken uit en liep achter haar aan. Maar nu sinds 2 dagen niet meer en had ze de dag daarvoor bijna 3 uur in de regen op haar hond staan wachten. Ze was er nu helemaal klaar mee en de hond zou nooit meer los mogen lopen.
Hoe is het mogelijk dat een stichting bij zo'n oude vrouw een jonge zeer actieve hond plaatst!!!Omdat ik voor twee stichtingen de huisbezoeken heb gedaan (en nog meer) kon ik haar goede informatie geven.Dit is een van de vele foute plaatsingen.
Dan het aantal vermiste honden die de benen hebben genomen.Vorige week een extreem angstige Podenco die een zoekteam gelukkig na drie dagen heeft weten te vangen.De hond was pas 5 dagen in Nederland.Nu is er weer een extreem angstige hond uit het buitenland vermist.Ook die was nog maar een paar dagen in Nederland.
https://www.facebook.com/Billy-Zandvoort-498781020323593/
https://www.facebook.com/Dogsearch-Noord-Holland-764754693626377/
Nog maar niet te spreken over honden die of dood zijn teruggevonden of helemaal niet zijn teruggevonden. "
gelukkig ben ik goed voorgelicht, en zelfs het verhaaltje klopte aardig bij Faro, alleen hij vertoonde geen jachtinstinct daar.
De asielhouder waar hij vandaan komt waarschuwt voor de veel te zielige verhalen, koop een hond NIET omdat je hem zielig vind, hij heeft vorig jaar een oproep op Facebook gezet omdat er een stichting was die dat deed.
Als er staat, deze hond word vrijdag ingeslapen, dan weet je al genoeg, dat is echt zo fout en dan gaat het vaak om geld en niks anders.
Ik vind het sowieso stom van die mevrouw dat ze haar hond al los liet, ik heb maanden ermee gewacht.
Natuurlijk zijn er stichtingen die de honden beter voordoen dan ze zijn, ik kijk nog regelmatig naar een paar stichtingen waarvan ik weet die zijn wel goed, en daar word eerlijk verteld, kan niet los, is angstig, kan niet met kleine kinderen, heeft een sterke baas nodig anders loopt hij over je heen.
Natuurlijk moeten de slechte stichtingen aangepakt worden, maar scheer ze niet over 1 kam, daar erger ik me rot aan.
En daar ga ik weer, als je een Podenco adopteert dan kan je rekenen op een jachtinstinct, dan ben je dus niet goed ingelezen en heb je gewoon een hond gekocht om dat ze er zo leuk uitzien, of zielig.
Ik vind dat echt de stomste reden om een hond te nemen, ik vind hem zielig, ja en dan kan je mooie praatjes houden bij een huisbezoek, wie weet hoe de eigenaar zich echt gaat gedragen, dat weet je nooit.
En dan achteraf janken dat de stichting het fout heeft gedaan.
Een Podenco is 9 van de 10 keer een actieve hond, en als je in Spanje een hond adopteert heb je grote kans dat je een Podenco of Podencomix adopteert.
Ik heb geen idee of die vrouw met een rollator liep of niet, want dan hadden ze de hond niet mee moeten geven, wat wel weer is aan de podenco, ze zijn heel erg rustig in huis, de meeste dan.
iemand die een huisbezoek doet kan niet weten hoe een eigenaar er in het echt mee omgaat, een goed stichting verteld je dat ze zeker in het begin vluchtgevoelig zijn, dus dubbel aanlijnen en niet loslaten.
Ik ben het er helemaal mee eens dat er slechte stichtingen bestaan, maar op 1 grote hoop gooien, nee, dat kan je niet maken.
Dat honden ontsnappen, ook niet de schuld van de stichting, ik vind dat echt stom.
En over het verleden, de asielhouder wist precies van welke jager Faro was geweest, ik weet dan ook een heleboel over het mishandelen van Faro.
maar ja, faro komt ook van een goede stichting, en ook daar zullen echt wel eens fouten gemaakt worden, het blijven mensen die hun stinkende best doen.
Mogen stichtingen niet bij naam genoemd worden? Omdat het steeds lijkt alsof ze allemaal op de grote hoop gegooid worden, noem de slechte dan bij naam, en dan nog kan het onterecht zijn, maar misschien is dat wel wat eerlijker?