Jee, moeilijk onder woorden te brengen wat ik nu wil schrijven.
Allereerst, toen ik zelf honden cursus gaf en in de bak was met mijn collega om een les te geven is het buiten gebeurd. Mensen stonden te wachten op de volgende les. Wij vroegen uitdrukkelijk om de honden voor de les aangelijnd te houden. Staat een jonge man met een stafford. Komt een vrouwtje met een pupje. Stafford draait door en glipt uit de halsband en grijpt het pupje 
Dit gebeurde buiten op de oprijlaan. Ik vergeet het nooit meer.
Een paar jaar geleden op de hei. Een NIET losloopgebied. Er kwam steeds een man met een stafford die hem wel losliet en die stafford ging steeds naar een konijnen heuvel achter de jonge konijntjes aan tot de dag dat er een los hondje voorbij liep 

Dit zijn voor mij trauma's waar de meiden nu waarschijnlijk de dupe van zijn.
Een kennis van mij heeft 3 staffords. Heerlijke honden. Lief, aanhankelijk, speels.......knuffelberen.
Wat ik duidelijk wil stellen is dat de stafford gewoon een nadeel heeft dat hij niet los (kan) laten als hij aanvalt.
Wat ik meegemaakt heb zijn toevallig staffords geweest maar had net zo goed een ander ras kunnen zijn.
Bekend is dat het bij een stafford meer mogelijk is dat zij ooit getriggerd worden dan bij een ander ras. En dan nog het nadeel van hun kaak dat ze moeilijk/niet kunnen los laten.
Vaak wordt de stafford door een "soort" baasjes gebruikt als een status symbool. Wat veel negativiteit geeft.
Heb zelf 2 oudere mannen op cursus gehad met 2 kleine staffords....een super combinatie een super hondjes !!
Denk ik nog vaak aan terug.
Iedere hond kan, bij een verkeerde of onwetende baas, de fout in gaan. Alleen hebben bv staffords een aantal zaken die in hun nadeel werken.
Wat een heerlijke snoet op de foto's , hierboven !!