Duitse dog fokreglement?! harlekijn x harlekijn

15 reacties

Witte Draak

7 december 2015, 22:59

Ik zat wat rond te kijken bij een vereniging van de Duitse dog in Nederland, en vreemd genoeg las ik bij het fokreglement niks over geschikte en ongeschikte fokcombinaties. Het gaat me dan vooral over het ontbreken van de ongeschikte, namelijk harlekijn x harlekijn. 

 

Dus ik kijken bij de andere Nederlandse vereniging. Die had dit in het fokreglement staan: 

  •  In aanvulling op het vorige lid geldt dat met volgend combinatie niet gefokt mag worden: 
  • gevlekt x gevlekt als bij de reu geconstateerd is dat hij bij meerdere gevlekte teven dove of blinde puppen heeft voortgebracht. 

 

..."als bij de reu geconstateerd is dat hij bij meerdere gevlekte teven dove of blinde puppen heeft voortgebracht." ?

 

IEDERE harlekijn x harlekijn combinatie kan voor misvormde pups zorgen! Hoe kan een vereniging zoiets nou goed keuren?! Oh ja, ja natuurlijk. Grotere kans op mooie harlekijntjes... Dan neem je die misvormde pups maar op de koop toe. 

 

Ook maar bij de Belgische vereniging gekeken en die heeft harlekijn x harlekijn wel verboden, gelukkig. Ook een hele rits andere combinaties waarvan ik denk wat maakt dat nou uit, maar goed. Dat ze die ene combo niet toestaan is goud waard. 

 

Vraag me af of er in fokreglementen van andere rassen dingen ontbreken wat niet hoort... 

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

7 december 2015, 23:09 3 doggies

een vriendin fokt met chinese naakthonden, en daar word regelmatig naakt op naakt gedaan(niet bij haar, maar gewoon in de naaktwereld) , terwijl dat normaal ook niet toegestaan is doordat er dan veel grote kans is op open verhemelte (ofzo iets :p ) en misvormde snuiten en gebit enzo .. 

Suzanne en Luca

7 december 2015, 23:21 3 doggies

Is dat dan net zo iets als bleu merle x bleu merle? 

 

Wat vreemd dat ze dat niet verbieden.

Suzanne en Luca

7 december 2015, 23:22 3 doggies
" een vriendin fokt met chinese naakthonden, en daar word regelmatig naakt op naakt gedaan(niet bij haar, maar gewoon in de naaktwereld) , terwijl dat normaal ook niet toegestaan is doordat er dan veel grote kans is op open verhemelte (ofzo iets :p ) en misvormde snuiten en gebit enzo ..  "

 Wat bizar!

Witte Draak schreef het onderwerp

7 december 2015, 23:28
" Is dat dan net zo iets als bleu merle x bleu merle? 
 
Wat vreemd dat ze dat niet verbieden. "

 Klopt helemaal. Harlekijn doggen zijn genetisch ook merles, plus een extra gen (het Harlekijn gen) dat de haren wit maakt die door merle beïnvloed worden. Met alle grijzige merle haren wit, hou je dus een witte hond over met zwarte vlekken. 

from Aest Eloriel

7 december 2015, 23:33 3 doggies

Maar, zie je dat dan niet veel duidelijker? Dat ze dus dubbel-harlekijn zijn?

Ik bedoel: als je Merle x Merle doet krijg je mm, Mm en MM-pups. de double-merle pups zijn meestal ( ja meestal... durf niet altijd te zeggen, want dat weet je immers nooit zeker.. ) veel witter dan normale merles of solids, waardoor ze snel opgemerkt worden en voor de fok uitgesloten kunnen worden..

Witte Draak schreef het onderwerp

gewijzigd 7 december 2015, 23:48
" Maar, zie je dat dan niet veel duidelijker? Dat ze dus dubbel-harlekijn zijn?

Ik bedoel: als je Merle x Merle doet krijg je mm, Mm en MM-pups. de double-merle pups zijn meestal ( ja meestal... durf niet altijd te zeggen, want dat weet je immers nooit zeker.. ) veel witter dan normale merles of solids, waardoor ze snel opgemerkt worden en voor de fok uitgesloten kunnen worden.. "

 Dubbele harlekijns bestaan niet, die pups worden niet geboren, ze worden in de baarmoeder alweer door het lichaam opgenomen. (zegt ook wel iets over het gen voor harlekijn) 

 

Dat ze dubbel merle zijn kun je wel zien inderdaad. 

Een harlekijn dog met dubbel merle. En nog een: 

 

Hier een pagina over harlekijn en merle in Duitse doggen (Engels)

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

7 december 2015, 23:49 3 doggies

@ suzanne: ja vindt ik ook.. als je weet dat dat problemen geeft, doe je dat toch niet? Enige reden is helaas omdat er dan dus amper kans op powderpuff zit in je nest en voor naakt kunnen ze meer geld vragen dan voor powderpuff.. das toch wat ik er toen van begrepen heb..

Witte Draak schreef het onderwerp

7 december 2015, 23:55

De redenen om die combinaties te doen zijn toch niet te geloven. Waar gaat het nou eigenlijk over. Naakthondjes staan toch bekend om hun slechte gebitten? Of is dat dus juist omdat naakt x naakt zoveel gedaan wordt? 

 

Hier een plaatje over wat de statistische uitkomsten zijn als je een harlekijn x harlekijn fokt: 

 

De rode pups sterven in de baarmoeder al, omdat zij dubbele harlekijns zijn. De roze pups zijn dubbel merle, ook een dodelijke aandoening maar nog net niet zo dodelijk dat ze allemaal in de baarmoeder al sterven. De witte pups zijn prachtige harlekijntjes. De gele pups zijn ongewilde kleuren, merle (grijstijger) en zwart wit. 

from Aest Eloriel

7 december 2015, 23:56 3 doggies

"  Dubbele harlekijns bestaan niet, die pups worden niet geboren, ze worden in de baarmoeder alweer door het lichaam opgenomen. (zegt ook wel iets over het gen voor harlekijn) 

 

Dat ze dubbel merle zijn kun je wel zien inderdaad. 


Een harlekijn dog met dubbel merle. En nog een: 


 

Hier een pagina over harlekijn en merle in Duitse doggen (Engels) "

 



Ah ok dus Harlekijn zit nog eens op een ander gen... tjezes.. ben blij dat we dat bij de BC niet hebben :-) Wij hebben al genoeg kleurtjes, haha.

In ieder geval vind ik het wel zonde van de kennelclub als ze niet ingrijpen bij double merles... moet wel bekennen dat ik niet weet hoe het bij de KMSH geregeld is. Kunnen mag zoiets zeker niet.

from Aest Eloriel

8 december 2015, 00:01 3 doggies

Hier een plaatje over wat de statistische uitkomsten zijn als je een harlekijn x harlekijn fokt: 

 


De rode pups sterven in de baarmoeder al, omdat zij dubbele harlekijns zijn. De roze pups zijn dubbel merle, ook een dodelijke aandoening maar nog net niet zo dodelijk dat ze allemaal in de baarmoeder al sterven. De witte pups zijn prachtige harlekijntjes. De gele pups zijn ongewilde kleuren, merle (grijstijger) en zwart wit.  "

 




Zijn solids in Duitse Doggen ongewild ??? Of gaat het nu puur om de Harlequin kleur in de schematische weergave, want dat zou ik toch straf vinden, hoe wil je dan je fokpopulatie zuiver houden... en ik zie toch regelmatig heel veel solid's op show...

Witte Draak schreef het onderwerp

gewijzigd 8 december 2015, 00:06
"  


Zijn solids in Duitse Doggen ongewild ??? Of gaat het nu puur om de Harlequin kleur in de schematische weergave, want dat zou ik toch straf vinden, hoe wil je dan je fokpopulatie zuiver houden... en ik zie toch regelmatig heel veel solid's op show... "

 Die solid is een dubbele harlekijn, en hij is bij voorbaat dus al afgeschreven. Het merle gen ontbreekt, vandaar dat hij solid was geweest. Harlekijn komt alleen tot uiting als merle aanwezig is.  

 

Solid is gewoon een goede kleur in Duise doggen. 

from Aest Eloriel

8 december 2015, 00:10 3 doggies

Had het over Solid met witte bles, dus geen volledige solid.. wij spreken over een solid als er geen vlekken optreden ( excl de thicking spots )... sorry voor het misverstand, haha

Witte Draak schreef het onderwerp

gewijzigd 8 december 2015, 00:22
" Had het over Solid met witte bles, dus geen volledige solid.. wij spreken over een solid als er geen vlekken optreden ( excl de thicking spots )... sorry voor het misverstand, haha "

 Ik zie dat het in Nederland wel een gewone erkende kleur is, mantel. 

 

Ik besef net dat het waarschijnlijk in de context gezien moet worden: harlekijn x harlekijn wordt gedaan om de kans op harlekijn pups te vergroten. Dan wil je dus graag harlekijn pups, en liever niet mantel of merle. Vandaar 'ongewild'.  Hoe bedoel je het is laat... 

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

8 december 2015, 00:35 3 doggies
" De redenen om die combinaties te doen zijn toch niet te geloven. Waar gaat het nou eigenlijk over. Naakthondjes staan toch bekend om hun slechte gebitten? Of is dat dus juist omdat naakt x naakt zoveel gedaan wordt? 
 
Hier een plaatje over wat de statistische uitkomsten zijn als je een harlekijn x harlekijn fokt: 
 

De rode pups sterven in de baarmoeder al, omdat zij dubbele harlekijns zijn. De roze pups zijn dubbel merle, ook een dodelijke aandoening maar nog net niet zo dodelijk dat ze allemaal in de baarmoeder al sterven. De witte pups zijn prachtige harlekijntjes. De gele pups zijn ongewilde kleuren, merle (grijstijger) en zwart wit.  "

 

Yep, naakthonden staan om hun slechte gebitten bekend, vandaar dat.powderpuff erin gekruist.moet worden, omdat zij dus de genetische fouten nog redelijk recht trekken. Maar dan heb je dus 50% kans op powderpuff of een hairy naked in je nest, & die zijn niet gewild, dus word naakt.x naakt gedaan, zonder met de rest rekening te houden.. zo jammer eigenlijk! 

laura Diva&Novagoedgekeurde fokker

8 december 2015, 09:37 3 doggies
" een vriendin fokt met chinese naakthonden, en daar word regelmatig naakt op naakt gedaan(niet bij haar, maar gewoon in de naaktwereld) , terwijl dat normaal ook niet toegestaan is doordat er dan veel grote kans is op open verhemelte (ofzo iets :p ) en misvormde snuiten en gebit enzo ..  "

 Ik heb gehoord dat naakt op naakt niet eens leven voortbrengt:p naakthonfen missen vaak al tandjes. Maar altijd naakt × powderpuff (aals ik het goed schrijf )

^