Hij mag SENIOR genoemd worden...

29 reacties

Liesbeth... Jack - Max † - Blixem

25 september 2015, 22:15

En dan kom je er achter dat je geliefde jack russel, Jack een senior genoemd wordt.

 

Hij heeft de mooie leeftijd van 7 jaar bereikt vorige week woensdag (16 september).

 

Aangezien we nog heel lang van ons lieve manneke willen genieten, en zijn grijze snoetje zo schattig is, ga ik me zo langzamerhand maar eens verdiepen in voer voor de senior.

 

Jack eet nu brokken en vlees.

Hebben jullie tips waar ik rekening mee moet houden qua voer?

Andere tips zijn ook welkom...

Danielle, Kyra*Kaylin*, Djaira en Djaidey

25 september 2015, 22:55 3 doggies

Gewoon als vraag, vindt je het echt nodig dat hij senioren voer gaat krijgen, hier een flatcoated retriever van 12,5 jaar, die nog steeds dezelfde brokken krijgt als 12 jaar terug.

Ik heb haar tot 5 a 6 maanden op puppy voer gehad, en vanaf toen overgezet op voer voor volwassen honden, dat voer krijgt ze nu nog steeds.

Volgens mij is een kleine hond pas met 8 jaar een senior, maar weet ik niet zeker ( en dit is niet als commentaar bedoelt )

sylvia

gewijzigd 27 september 2015, 20:42 3 doggies

Mijn Freggle is al 14.5 en al heel lang senior.

Hij krijgt gewoon nog hetzelfde voer als altijd. (voornamelijk vers vlees en als hij wil wat brokken van DLG)

Ook geen supplementen of iets dergelijks.

En hij is nog kerngezond en kan nog prima mee komen.

 

Ik heb er nooit aan gedacht om hem ander voer te geven.

Dus ik ben benieuwd wat voor tips je krijgt, misschien kan ik ook nog wat gebruiken.

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

25 september 2015, 22:58 3 doggies

Kelly is 13 en krijgt ook geen speciale seniorenvoeding. Ze doet het nog prima op het voer dat ze nu heeft, dus ik zie geen reden waarom ik zou overstappen naar een andere (senioren)brok 

 

Misschien dat iemand anders jou kan helpen 

Wilma en Dobby (RIP)

25 september 2015, 23:10 3 doggies

Ik heb een keer per ongeluk senior voer besteld, toen Dobby zeg maar 6 jaar en 9 maanden was. Het was een probleem om hem op dat voer op gewicht te houden.

 

Is je hond nog energiek, dan zou ik voorlopig niet overstappen op senior voer, tenzij die richting overgewicht gaat.

UkkePuck

26 september 2015, 06:12 3 doggies

Gefeliciteerd met de senior. Wat klinkt dat toch alweer oud, terwijl 7 nog helemaal niet oud is.

 

Wat voer betreft, waarom brokken en vlees? Ik zou lekker overstappen op volledig kvv,nrv of barf. 

Er is mij altijd gezegd dat je geen brok en vlees kon voeren?

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker

26 september 2015, 07:55 3 doggies

Sascha is ook "senior" (is 8,5 jaar) en krijgt ook nog de gewone brok voor volwassen honden. Ze gedraagt zich nog niet als senior, dus krijgt ze ook nog geen ander voer ;) 

JMJgoedgekeurde fokker

26 september 2015, 08:49 3 doggies

Mijn oudste hond is nu 10½ en eet zijn hele leven al kvv.
En daar verander ik helemaal niets aan.

Aurelia

26 september 2015, 08:58 3 doggies

Hier ook 11 en gewoon voer. Volgens mij is het vooral belangrijk dat ze het goed kunnen kauwen en dat er op een gegeven moment veel energie in zit.

Len@ en Jazz

gewijzigd 26 september 2015, 09:05 3 doggies

Onze jrt werd 15 kreeg gewoon voer.

Prisca nu 13 hetzelfde.en al jaren kvv.

Geen seniorvoer.

 

Kluiven doet ze niet meer graag dus iets minder eten en dan een pensstaafje of gedroogde kip.

oukjespeciaal aangestelde fokker

26 september 2015, 18:37 3 doggies

Mijn honden zijn alle 4 senior maar ze krijgen gewoon kvv.

linneke

26 september 2015, 19:04 3 doggies

ik heb ook 3 oudere honden en die krijgen nog hun gewone brok.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

27 september 2015, 16:32 3 doggies

Dan heb ik ook een senior ? Nee ik doe dat niet , zolang ze vol energie is en nog lang geen rustiger hond is nog speels E actief zal ik dat niet doen, misschien als ze straks een slaper wordt zal ik er eens over nadenken. Hahahaha

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

gewijzigd 27 september 2015, 16:36 3 doggies
Ik kan me er wat bij voorstellen, senior voeding, organen worden op den duur echt minder met de leeftijd, maar met zeven jaar vind ik dat nog niet aan de orde.............de organen kunnen wat op oudere leeftijd te zwaar worden belast door de voeding, en dan is senior voeding wat beter in balans,maar zeven jaar vind ik dat nog niet aande orde, mits je hond niets mankeerd, ouderen honden kunnen een mindere nier functie krijgen dan is senior voeding geen slecht plan.

Len@ en Jazz

27 september 2015, 16:58 3 doggies

Bij de spaniel hebben we seniorvoer gedaan een paar weken.

Ze werd dunner en het leek wel wat minder actief.

 

Schiet me nu te binnen, daarom zijn wij er mee gestopt.

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

27 september 2015, 18:31 3 doggies

Kylie is de 13 voorbij en er is niets veranderd aan wat we voeren. Zo lang dat verder goed gaat hou ik het ook zo.

Wel let ik nu bijvoorbeeld meer op dat ze het voer van de poezen niet binnenspeelt omdat daar zo al meer eiwitten inzitten dan in voer voor honden.

En mocht ze de nijging krijgen om dik te worden dan zal ik ook minder of iets anders voeren. Een oudere hond die teveel gewicht moet meesleuren waardoor bewegen moeilijker wordt lijkt me niet ideaal.

Machtel, Romeo en Luca +

27 september 2015, 19:48 3 doggies

Romeo is ook 7, maar nog net een pup af en toe. 7 Jaar voor een JR is niet oud, vind ik. Hij krijgt vers en doet het er prima op. 

Monique

27 september 2015, 20:37 3 doggies

Een JR van 8 is voor mij ook nog geen senior,zijn toch hondjes die tot hoge leeftijd actief blijven?

 

Vigo is ook 8 behalve zijn grijs snoetje heeft hij nog het lijf van een jonge god ,pardon hond

 

Tosca is 11 en eigenlijk ook nog geen oude dametje...hier geen seniorvoeding voor de honden.

Machtel, Romeo en Luca +

27 september 2015, 21:21 3 doggies

Romeo was vanmiddag bezig aan zijn dagelijkse 5 minuten. Hij rende een aantal keren de tuin door, door de serre naar binnen en sprong in duikvlucht over de bank, zonder deze te raken, de kamer door, slipte omdat hij te hard ging en rende weer terug de tuin in, waar hij in een grote plantenbank ter illustratie van de feestvreugde nog even een gat groef. Jammer dat ik er geen film van kon maken, omdat ik er geen erg in had, aangezien hij even van te voren lag te slapen. 

Monique

27 september 2015, 23:26 3 doggies
" Romeo was vanmiddag bezig aan zijn dagelijkse 5 minuten. Hij rende een aantal keren de tuin door, door de serre naar binnen en sprong in duikvlucht over de bank, zonder deze te raken, de kamer door, slipte omdat hij te hard ging en rende weer terug de tuin in, waar hij in een grote plantenbank ter illustratie van de feestvreugde nog even een gat groef. Jammer dat ik er geen film van kon maken, omdat ik er geen erg in had, aangezien hij even van te voren lag te slapen. 
  "

 hahaha ik heb beeld

Suzan

28 september 2015, 13:28 3 doggies

" Gefeliciteerd met de senior. Wat klinkt dat toch alweer oud, terwijl 7 nog helemaal niet oud is.

 

Wat voer betreft, waarom brokken en vlees? Ik zou lekker overstappen op volledig kvv,nrv of barf. 

Er is mij altijd gezegd dat je geen brok en vlees kon voeren? "

 



Waarom kan dat niet?

Volgens mij kan het prima.. doe het al jaren. Ik wou dat ik er eerder mee begonnen was,, brok en vlees met elkaar af te wisselen. Sindsdien geen poep en vacht problemen meer,,

UkkePuck

28 september 2015, 13:30 3 doggies
"  

Waarom kan dat niet?

Volgens mij kan het prima.. doe het al jaren. Ik wou dat ik er eerder mee begonnen was,, brok en vlees met elkaar af te wisselen. Sindsdien geen poep en vacht problemen meer,, "

 

Meende dat dat te maken had met de zuurgraad van de maag ofzo? Het fijne weet ik er ook niet precies van, mij is dat toen verteld toen ik over ging stappen op nrv/kvv. 

Ciska en Spanjaardje Moh (Bambi r.i.p.)

28 september 2015, 14:09 3 doggies
"  
Meende dat dat te maken had met de zuurgraad van de maag ofzo? Het fijne weet ik er ook niet precies van, mij is dat toen verteld toen ik over ging stappen op nrv/kvv.  "

 

Wat ik begrepen heb is het niet goed om brok en vlees te mengen. Maar dat schijnt ook weer te liggen aan wordt voor brok je geeft.maar een maaltijd vlees of een maaltijd brok is niet erg. Maar beter is geloof ik weer om bijvoorbeeld 4 dagen brok en3 dagen vlees ofzo te doen,  beter dan in de ochtend brok en in de avond vlees. Maar het fijne weet ik er ook niet van. Maar mengen schijnt niet zo goed te zijn (dacht ik)

UkkePuck

28 september 2015, 14:59 3 doggies
"  
Wat ik begrepen heb is het niet goed om brok en vlees te mengen. Maar dat schijnt ook weer te liggen aan wordt voor brok je geeft.maar een maaltijd vlees of een maaltijd brok is niet erg. Maar beter is geloof ik weer om bijvoorbeeld 4 dagen brok en3 dagen vlees ofzo te doen,  beter dan in de ochtend brok en in de avond vlees. Maar het fijne weet ik er ook niet van. Maar mengen schijnt niet zo goed te zijn (dacht ik) "

 Van dat mengen dat weet ik inderdaad ook, maar dacht ook dat beide op eenzelfde dag niet goed zou zijn.

Afijn, ik vind het mooi dat jou kennis hier ook staat, leer ik natuurlijk ook weer van!

Liesbeth... Jack - Max † - Blixem schreef het onderwerp

9 oktober 2015, 17:38

Bedankt voor jullie reacties...

 

Jack is gelukkig nog een actief mannetje, dat volop geniet van de dagelijkse wandelingen en de knuffel momenten.

Hij zit nu nog op de gewone brok en dat blijven we dan ook mee doorgaan.

Monique

9 oktober 2015, 19:20

Goede beslissing Liesbeth

meike

9 oktober 2015, 19:56

Ik vind zeven ook nog helemaal niet oud voor een Jack Russell. Onze kruising Daisy is ook zeven, maar nog helemaal niet oud. Kleine hondjes worden veel ouder dan grote honden, dus het is een beetje apart dat dan alle honden vanaf 7 jaar senior zijn.

Qua voeding hoef je nog niks aan te passen hoor, sterker nog, het meeste voer waar senior op staat is een stuk minder goed. Ten eerste is het marketing en ten tweede denken nog veel fabrikanten dat een oudere hond minder eiwit nodig heeft, terwijl de laatste onderzoeksresultaten juist aangeven dat senioren juist meer eiwit nodig hebben.

Suzan

12 oktober 2015, 11:21

" Bedankt voor jullie reacties...

 

Jack is gelukkig nog een actief mannetje, dat volop geniet van de dagelijkse wandelingen en de knuffel momenten.

Hij zit nu nog op de gewone brok en dat blijven we dan ook mee doorgaan. "

 



Ha,ha.. wat je gelijk hebt!

Zoals mijn schoonvader wel eens zegt! Als een auto goed loopt, moet je er niet aan sleutelen!!! goed is goed!



^