Net met wandelen is Kira aangevallen door een loslopende staffordshire bull terriër teef.
Die kwam uit een zijstraatje, ziet Kira, rent met een rotvaart recht op Kira af. Ik brul nog NEE, maar helaas. De teef minder even vaart en viel daarna gelijk aan. De bijbehorende Tokkie roepen, maar natuurlijk niet luisteren. Veel herrie, klappende kaken een verdedigende Kira en aanvallende Bella. Ik heb mijn stinkende best gedaan om Kira weg te trekken aan haar tuig, maar elke keer kwam die teef terug. Ze had het voorzien op de kop van Kira. Ik wist niet goed wat ik moest doen. Kira los laten, Bella een paar fikse trappen verkopen of wat. Toen er een 2de Tokkie bijkwam en die Bella terug riep luisterde ze wel en was het klaar. Zo op het eerste gezicht geen grote schade aan Kira, maar toen ik begon over het feit dat die hond losliep had ik het ineens gedaan. Mijn hond was vals en ik moest haar goed opvoeden en Kira zal het wel uitgelokt hebben, want Bella doet nooit wat.
Toen mijn moeder naar de mannelijke Tokkie toestapte om hem even duidelijk uit te leggen dat Kira niet verkeerd opgevoed is en dat het wel degelijk hun fout was begon hij te dreigen zijn bierfles op haar hoofd stuk te slaan. Na nog wat woorden werd ik ineens uitgemaakt voor debiel. En toen blafte ik even terug dat ik niet voor debiel uitgemaakt wenste worden. Ik ben al die tijd netjes in mijn verwoording geweest dus een beetje minder mag wel. Toen kwam er nog een huilend kind tegen mij schreeuwen dat ik normaal moest doen. De vrouw waar Bella wel naar luisterde probeerde het nog als een foutje voor te laten komen en de boel te sussen. Ik ben echter nog steeds woest. Het is nu bijna een uur geleden. Mijn moeder heeft de wijkagent op het voorval geattendeerd en die zou bij die mensen langs gaan om ze er op te wijzen dat ze die hond aan de lijn moeten houden.
Het is voor ons niet de eerste keer dat we met Bella te maken hebben gehad. Ze heeft al eens flink grommend en provocerend voor Kira gestaan en ook bij Foxie heeft ze dat al een paar keer gedaan. Er zijn ook hondenmensen die omlopen als Bella weer los rondloopt. Ze zit nooit aan een lijn omdat ze niks doet. Noem dit meer niks.
Ik zit nu weer met de gebakken peren. Het gaat weer maanden duren voordat ik Kira weer relaxt ga krijgen met een andere teef in de buurt.
Ook zal het lang duren voordat ik weer vertrouwen in krijg in ontspannen wandelen met Kira.
Ik had een aantal zaken anders kunnen doen. Zoals de spanning op de lijn, maar dan nog. Hoe stop je een aanvallende hond? Tips zijn welkom.
grt Manja


Reageren
























