Oke ik stond net dus met een mond vol tanden.
Ik besloot de stoute schoenen aan te trekken en Maylo mee te nemen om mijn moeder op te halen bij een vriendin van der. Deze vriendin heeft
6 Perzische katten.
Maylo haat een katten en jaagt ze echt weg buiten. Hij hoeft er maar eentje te ruiken en foets weg is hij. Ik dacht altijd als hij er eentje te pakken krijgt dan heb ik of een hond in stukjes of andersom.
Dus ik ben begonnen met trainen. Bloot stellen aan de katten. Buiten en binnen. Dus ik denk neem hem mee.
Ik kom er binnen en word enthousiast begroet door de drie hondjes. Maylo kent ze en begroet ze terug en had nog niet eens in de gaten dat er 6 katten hem in de gaten hielden. Ik ga zitten met hem aan de lijn en daar kwam de eerste. Die zat naast me op de leuning. Dit was tevens ook nog de jongste uit het stel en mept alles en iedereen. Die was nieuwschierig aan het sniffen boven Maylo's kop die nog steeds niks in de gaten had.
Op een gegeven moment kreeg hij hem wel in de gaten en keek hij zo van 'hmmm oke jij kijkt naar me....en
je rent niet weg'. Toen kwam er nog eentje kijken die besloot om naast Maylo te gaan zitten. Maylo snuffelde rustig aan de achterkant van de kat die rustig daar bleef zitten.
Toen toch maar eens bij de papegaai kijken maar voor die kooi zat de kat die hij als pup dus zo getreiterd had, Mr. Tickels. Nou rustig benaderd en rook er rustig en bedachtzaam bij en liep naar achteren om de kat wat ruimte te bieden. Die dus rustig opzij ging en het gesnuffel wel lekker vond want dat kriebelde. De papegaai stond al met zijn snavel open om toe te slaan.....uh nee dacht het niet jij vals kreng.
Maar Maylo boeide het uiteindelijk dus geen zier dat die katten om hem heen waren. Hij was welliswaar aan de lijn maar hij snuffelde ze rustig en besloot dat ze toch wel oké waren. Natuurlijk is binnen totaal iets anders dan buiten maar te bedenken dat hij de kat van een vriendin bijna wilde vermoorden binnen...is dit echt wel een overwinning. Ik ben dus blij dat hij katten wel degelijk kan benaderen zonder ze te verscheurenen eerder onder de indruk van ze is.
We gaan door met dit en wil nu 1x per week hem bloot gaan stellen aan de katten daar. Gewoon aan de lijn rustig en kalm. Dit omdat ik toch ooit zelf ook wel een kat wil als ik op me zelf ga.


Reageren



, en top dat je met zoveel katten kunt trainen.


