" Ik bedoel het natuurlijk ook niet vervelend , ik wil het gwn goed doen.. wordt er soms onzeker van en dan heb ik allerlei vragen... maar ik geef Soof vanaf vandaag haaksbarf konijn en eend... dan heb ik nog een vraagje... in een eerder berichtje zag ik dat je ook een link had met nog meer uitleg van Stefan? ( weet niet wie dat precies is ) en dat je die wel zou kunnen mailen? Ik vind het namelijk erg interessant..
mijn holistische dierenarts adviseerde mij om nu het verse vlees au bain Marie te verwarmen omdat het verteren nu meer( teveel ) energie kost voor soof maar werkt het dan nog steeds verkoelend voor soof??
dankjewel allweer voor alle uitleg en tips!
"
Ik was ook niet boos hoor...maar eend is verkoelend..dus als ik anders schreef klopt het niet
Kan me destijds ook verwarring herinneren over verschillende lijstjes.
Stefan Veenstra is de holist arts waar ik met mijn honden liep
(natuurlijk gezonde dieren)
Ik moet even zoeken of ik die documenten nog heb digitaal.
Over de temperatuur van de voeding
de vertering komt makkelijker op gang als voeding ongeveer lichaams temp/lauw is
dus als je voedsel tot 40 a 45 verwarmd...kost het de hond minder energie om het te verwerken
Als je te koud voert onttrek je eerst veel energie, omdat je hond eerst de kachel aan moet zetten..om de boel op temp te krijgen voor verteren
Ja het voer is dan nog steeds verkoelend gemiddeld..
chinese voedingsleer gaat over balans....
dus ook te extreem koelen is niet niet goed ..dus als je dier te veel hitte heeft kan je neutraal tot koel voeren
zolang je maar de extra verhittende gingen vermijd
groente is veel minder sterk verhittend als vlees...al is winter groente weer meer verhittend als zomergroente relatief gezien.( denk aan verschil boerenkoolstamppot of bord sla)
Dat doen we zelf ook met onze voeding.. iets zwaardere kost in de winter...lichtere in de zomer.
Zo ga je je hond ook geen stukjes watermeloen voeren op een ijzige winterdag..of een yoghurtijsje.
daarnaast kan je hond het alleen verteren als de celwanden kapot zijn daarvoor moet je koken of malen
en bonen moet je koken ivm anders giftig.
maar het totaal geef je weer lauw
Ik maakte zelf meestal prutjes van meerdere groentes(gekookt en rauw door elkaar)
maar wel een beetje naar seizoen en weertype
dus zomers wat meer sla/kiemen /komkommer ,en in de winter weer wat meer kool en pompoen biet bv
Kan je het beetje volgen?
Het is allemaal relatief maar ook wel weer logisch