Hoi Allen,
Even het volgende, mijn vriend en ik merken de laatste tijd wat raar gedrag op van onze hond in het schemer/donker. Letterlijk alsof hij spoken ziet. In de avond is hij ook veel meer op zijn hoede en valt uit naar honden waar hij overdag niet naar uitvalt.
Wij beginnen ons dan ook af te vragen of hij misschien slecht ziet? Weten jullie makkelijke tips hoe we dit kunnen testen zonder direct naar de dierenarts te moeten? (hij heeft extreme angst voor de dierenarts ook al zijn ze super lief voor hem bij onze nieuwe dierenarts) Mocht het nodig zijn dan gaan we natuurlijk!
Waarom we dat denken dat hij slecht ziet:
- Balletje/frisbee zoeken doet hij op geluid/neus. Ooit loopt hij letterlijk over de frisbee heen en draait een halve meter later terug(op geur?), in het donker spelen of overdag geeft hierin geen verschil. (terwijl je zou denken dat hij er 's avonds meer moeite mee heeft)
- Soms duikt hij ineens in elkaar als we voorbij lantaarnpalen lopen, hij kijkt dan ook angstig omhoog.
- Als we ergens staan te wachten kan hij ineens (zonder dat er iets veranderd) na een minuut of 5 bang worden voor een hoek/raam/lantaarnpaal.
- Bij binnenkomst in de entree gisteren (woon in een flat) begon hij opmerkzaam te blaffen richting een voordeur, durfde er ook niet langs af, pas na aanmoediging en snoepjes strooien kreeg hij door dat het niet eng was.
- Hij lijkt ook ooit 'spoken' te zien.
Aan de andere kant, hij kan enorm focussen op andere dieren, zijn frisbee of balletje. Als je een speeltje pakt ziet hij het ook meteen en staat klaar om te spelen. Hij reageert op beweging, 'kijkt' tv en ziet ook eten vallen.
Iemand tips voor testjes, ervaring of geruststelling?


Reageren





