Hallo allemaal,
Het is weer even geleden dat ik actief was op het forum. Niet dat ik jullie niet aardig vind hoor :) maar ben erg druk geweest. Zo ben ik o.a. verhuist en gaan samenwonen :)
Ik heb echter iets waarbij ik graag jullie ervaring of ideeën bij zou willen horen.
Mijn zus heeft een hond (reutje middel groot, kruising kortharige border collie) die eind okt. 1 jaar is geworden... Een jonge puber... Zij hebben hier inmiddels dusdanig problemen mee binnen hun gezin, dat ze nog maar 1 ding kunnen doen en dat is hem proberen te herplaatsen bij passende mensen. Ik hoop ook nog van het modteam toestemming te krijgen voor een oproepje bij herplaatsers, mijn aanvraag loopt nog
Het is echt niet zo, van owh hij is toch wat anders dan gedacht dus huppa eruit ermee... Dat zeker niet... Van jonge pup af aan zijn ze er intensief mee bezig geweest, trainingen mee gevolgd en geregeld een huisbezoek met training gehad van een gedragstherapeut. Echter zit de hond bij hun gewoon niet op zijn plek en alle partijen incl hond ervaren hier dusdanig stress en frustraties van, dat met groot verdriet de knoop om te willen herplaatsen is door gehakt.
Nu zit ik te twijfelen of ik de hond tijdelijk bij ons in huis zal halen tot we een definitief thuis hebben gevonden. Ruby is inmiddels behoorlijk stabiel te noemen en ook Lex mijn bejaarde jack kent de hondentaal perfect.
Mijn twijfel zit er met name in dat wij net verhuist zijn ( 4 weken geleden) en echt nog niet volledig gesetteld zijn. Mijn katten zitten bijv nog in mijn huis omdat hier het huis en tuin nog niet volledig katproof is enz... Oftewel klaar zijn we nog niet!
Aan de andere kant, we wonen nu aan het bos, je steekt de straat over en je loopt zo het bos in, ruimte voor training en beweging genoeg, ik ben vrijwel de hele dag thuis (alleen dagelijks mijn katten verzorgen), heb enig sinds ervaring met honden die een verleden hebben en wat bij geschoold / training nodig hebben.
Het is een super leuke en lieve hond (ook voor de jonge kinderen van mijn zus 3 en 7 jaar). Hij traint en werkt heel graag, leert super snel, is speels, energiek en heeft humor... Maar hij is ook angstig, onzeker en nerveus aangelegd. Hij heeft zoveel mogelijk een duidelijke leider nodig, stabiliteit, uitdaging en regelmaat. Hij heeft het drijversinstinkt duidelijk in zich zitten en uit dit ook om een situatie onder controle te dwingen (zoals kinderen, auto's, fietsers enz), hij is waaks en alert bij vreemde mensen/vreemde situatie uit zich dan door onzeker te gaan blaffen en een onzekere houding aan te nemen... Niet echt het stoere type van zich groot maken maar juist in elkaar kruipen met veel stress uitingen erbij zoals tongelen enz hij weet zich echt geen houding te geven. Eigenlijk een type hond dat niet uit de verf gaat komen in een asiel situatie en daar echt diep ongelukkig word en zichzelf van binnen (en misschien ook van buiten) opvreet.
Maarja vind het ook lastig wat als het niet goed gaat hier? Dan is terug naar mijn zus ook niet handig..... Het laatste wat we allemaal willen is dat hij heen en weer gesleept gaat worden of dat deze hond naar het asiel moet. Daar is hij echt de hond niet voor, daar raakt hij in shock vrees ik. (en nee een asiel hoeft niet altijd een drama te zijn maar dat hangt wel erg van het type hond af)
Wat denken jullie, zou ik er goed aan doen om hem hier in huis te halen of maak je dat voor hem enkel nog onzekerder en onvoorspelbaarder?


Reageren


Ik ben zelf lid op facebook van devrolijkebordercollieclub, miss kan je daar lid van worden en daar het verhaal neer zetten? Er zitten daar heel veel mensen die heel veel verstand hebben van border collies en hun drijfgedrag. Misschien kan de hond via deze weg wel een heel mooi nieuw huisje vinden! "










Ws. ook niet verstandig, onze hond is ook onzeker en energiek etc, kan elkaar natuurlijk goed versterken.
Kan hij eigenlijk goed met andere honden?