" Sorry Suzan dat ik wat fel overkwam. Dank je voor de hint S&L&B. Maar meen het wel, is wat moeilijk te verwoorden soms. Dat wil niet zeggen dat ik dan negatief tegenover iemand sta hoor. "
Ik begrijp je punt hoor, maar soms is 'tough love' ook wel eens nodig
als iemand zich ontzettend druk maakt en alles probeert te voorkomen, dan is iedere keer dat het een keertje mis gaat een flinke tegenslag. In de beginpost werd vooral het verschil tussen TS en vriend beschreven; ook op zo'n relatie kan spanning gaan staan wanneer er een groot verschil bestaat tussen aanpak en mate van zorgen maken.
Het hoe en waarom is allemaal heel begrijpelijk, maar man, wat lijkt me dit vermoeiend. Voor iedereen! En dat is niet precies kritiek, maar een... Ik weet het niet. Een hardere soort medeleven? 
Daarnaast vind ik sommige voorstellen hier helemaal niet zo vreemd. TS schrijft veel mensen te hebben verloren. Dat heb ik ook mee moeten maken, helaas. Maanden waarin je om de week wel een begrafenis lijkt te hebben... Pas jaaaaren later kwam dit naar voren tijdens gesprekken met een psycholoog, waar ik voor een heel andere reden kwam. Pas toen merkte ik hoe lang en hoe erg dit heeft doorgewerkt op mijn leven, en op mijn doen en laten.
Daarom ben ik of is iemand anders niet meteen 'defect'. Voorstellen dat iemand eens een gesprek aan kan gaan met een psycholoog is ook niet direct iemand een complex aan proberen te praten... Volgens mij komt dat idee nog heel erg door het stigma wat er om psychologie hangt (naar de psycholoog = jij bent gek).
Ik studeer zelf psychologie, misschien dat ik er daarom anders in sta. Mij maakt het niet uit of iemand het moeilijk heeft door een sterfgeval, depressie, of 'maar' omdat alle kinderen zijn uitgevlogen; wanneer het overschakelen en verwerken moeilijk is voor mensen, dan help ik daar graag bij. En soms is het juist fijn om deze dingen met iemand te bespreken die er verder volledig buiten staat.
Ik denk dat iedereen het beste voor heeft met Jenny hoor! 