Al sinds ik heel klein was wilde ik graag honden (in meervoud) maar bij ons thuis was dat vroeger niet mogelijk. Inmiddels bijna drie jaar geleden zijn we verhuisd naar een huis dat groot genoeg was om een viervoeter in huis te nemen en ruim 2 jaar geleden is Luan bij ons gekomen.
Al vanaf dat Luan een maand of 6 was ging het kriebelen voor een tweede dus ik ben me weer gaan orierenteren. Ik wilde heel graag een tweede toller, helemaal verliefd geworden op het ras maar inmiddels ervaringsdeskundige wist ik veel beter welke karakter en gezondheidsaspecten me juist wel en niet aantrokken.
Vorrige zomer ben ik voor het eerst in contact gekomen met een fokster waarbij ik meteen een enorm goed gevoel had. Veel ervaring met fokken, een fokprogramma berekend op de toekomst van het ras, enorme focus op gezondheid en hele lieve stabiele tollers met een goede portie werklust. Precies wat ik zocht. En niet heel onbelangrijk, meteen een goede klik met de fokster :). Ik heb wat van haar teefjes ontmoet met wie ze voor 2014 van plan was een nestje te fokken, haar kennis laten maken met Luan en Jeroen (mijn vriend) en haar verteld wat we zochten in een pupje. Samen met haar hebben we het juiste teefje uitgezocht. Ze zou in januari loops worden en dan gedekt worden voor haar eerste nestje.
Eigenwijs als ze is echter besloot mevrouw in september ipv in juni loops te worden, een cyclus van 9 ipv 6 maanden dus werd het nog een half jaartje wachten. Kwam ons helemaal niet slecht uit, al is een zomerpupje natuurlijk wel makkelijker dan een herfstpupje :).
Ongeveer 5 weken geleden is de fokster samen met het teefje afgereisd naar Zweden voor de dekking door een knappe rode viking. Vorige week was de echo en jawel:

In ieder geval 6 pupjes geteld :). Als alles goed gaat worden ze eind augustus geboren en hebben wij eind oktober een klein rood drakinnetje om onze roedel te complementeren :).
Voor wie ons een beetje gevolgd heeft het afgelopen jaar... we hebben veel meegemaakt en dit alles met de fokster besproken. Met een hoop tips en tricks en wat extra input vanuit onze kant gaan we ervan uit dat alles helemaal goed gaat komen. We hebben er heel goed over nagedacht en staan helemaal achter ons besluit :).


Reageren









Ik ben zelf niet zo bekend met fokkers van Tollers, vandaar dat ik benieuwd ben 


















