" Ik denk dat Yara het ook heel leuk zal vinden. Af en toe lijkt het wel een beagle zo vaak haar neus op de grond hangt haha.
IPO had ik nog niet naar gekeken. Maar ik denk dat het handig is om met praktijkspeuren te beginnen dan, of niet? Het klinkt in elk geval iets makkelijker.
En ervaar jij het als iets wat je na zo'n workshop ook thuis kan doen?
Yara vindt echt bijna alles leuk zolang we maar met haar bezig zijn.
Alleen had ik bij treiball en rally-o wel een beetje het idee dat ze het meer voor ons deed zeg maar. Of ze voelde dat ik er echt niks aan vond haha! "
Het maakt niet uit waar je mee begint, het is meer wat er in de buurt te vinden is aan cursusaanbod en wat je zelf (of je hond) leuker vind.
Toevallig heb ik het speuren ontdekt door praktijkspeuren, maar dat waren workshops die de hondenschool deed waar ik toen liep. Toen ik ging zoeken naar een club/trainer die praktijkspeuren deed kwam ik er weinig tegen, en die ik tegen kwam waren min. 45min rijden en vroegen € 40,- of meer per les, nou ik heb veel over voor Bink maar dat vind ik te gortig.
Zelf doen vind ik toch wat lastiger, bij praktijkspeuren moet je meestal een persoon zoeken (zoals ik het heb geleerd) en mijn vriend had niet altijd zin om in het bos verstopt te staan en andere slachtoffers kon ik niet vinden
haha
Na wat verder zoeken kwam ik een club hier in de buurt tegen die ipo speuren deed, proeflesje mee gedaan en dat beviel goed en ik heb elke week les, enig nadeel is dat ik er op zaterdagochtend om 7:15 moet zijn
maar verder is het super leuk, elke week andere locatie, goede begeleiding en de prijs is leuker (hier is het 85,- voor 10 lessen)
Dit kan je wel goed zelf doen. Gewoon een spoor door het gras lopen, als je verder bent met wat "verloren" voorwerpen op het spoor, je gaat met een omweg terug, pakt je hond en gaan met die banaan.