" Okee, dan houd ik daar rekening mee dat het een mogelijkheid is. Ze reageert wat gespannener dan we van haar gewend zijn, en rondom haar tepels is het opgezwollen en warm (maar geen harde knobbeltjes oid zoals je bij een tumor zou verwachten). Ik was al bang voor een melkklierontsteking, maar dat is heel onwaarschijnlijk bij een nietzogende hond, begrijp ik. "
Dat laatste klopt niet hoor.. Melkklierontsteking kan elke hond krijgen. vooral degene die niet gestereliseerd zijn hebben daar meer kans op. Als je bang bent voor een ontsteking zou je ook de temperatuur op kunnen meten. Deze moet tussen de 38 en 39 graden zijn.
Komt er ook melk uit de tepels?
Als het een schijnzwangerschap is, kan het ook juist goed door die schijnzwangerschap gaan ontsteken. Goed in de gaten houden dus! Vooral erop letten dat er geen viezigheid uit de tepels komt, en de evt melkresten wegpoetsen, maar niet teveel aan de buik zitten.