Welke fokker wel, en welke niet

14 reacties

MdR (gast)

24 juni 2014, 19:06
Hallo,     Wij hebben onlangs contact gehad met een fokker. Omdat wij binnenkort een Switserse Witte Herder pup willen opnemen in ons gezin. Alleen, hoe weet je dat je met een correcte fokker te maken hebt?   Deze fokker is niet aangesloten bij een vereniging. Ik heb contact gehad, en het lijkt ook in geen enkel opzicht op een broodfokker. Pups en moeder leven gewoon in het gezin, worden geent en gechipt. Ouders van de pups hebben beide een goede stamboom en zijn vrij van HD en ED. daarnaast zijn de ouders via DNA getest op het MDR1 en DM gen en hier vrij van.  Kan ik dit bijvoorbeeld vertrouwen?   Het gaat ons namelijk zeker niet om het aanschafbedrag, deze ligt namelijk niet ver van een fokker die wel lid is van een vereniging.     Ik hoor graag wat jullie bevindingen zijn.     Groeten M.

judith

24 juni 2014, 19:09

Mocht je de resultaten ook inzien? Het klinkt namelijk wel gewoon erg goed!

Erg fijn dat ze niet alleen testen op HD en ED, maar ook op MDR1 en DM. Vind ik een hele goede zaak.

Elena

24 juni 2014, 19:10

Is dit de enige ras waarmee ze fokt? Als ze met veel rassen fokt vertrouw ik het niet. Fokkers kunnen zoveel zeggen, zolang je het niet op papier hebt gezien ( de hd testen en stambomen ) zou ik het niet meteen geloven.

Eerst zien dan geloven haha :-D maar als je haar omschrijft komt ze wel over als een goede fokster, nu nog de bewijzen tonen!

buyse veronique

24 juni 2014, 19:14

Wij hebben gekeken in de woef daar staan er alle soorten fokkers in voor ieder ras 

Hannah + Ginny & Winter

24 juni 2014, 19:55

Ik zou nog wel willen weten hoeveel nestjes ze de moeder laten krijgen en hoeveel tijd daar tussen zit. Als de pups geen stamboom mee krijgen (of krijgen ze dat wel?) heeft niemand daar zicht op. Dan is het heel fijn dat ze getest worden, maar als moederhond bv na iedere loopsheid een nest moet werpen zou ik alsnog afhaken 

 

Fijn dat jullie voor de aanschaf hier om bevestiging komen vragen  Als je de papieren ook daadwerkelijk hebt ingezien klinkt het verder als een betrouwbaar adres.

Sanne

24 juni 2014, 19:56

En de pup krijgt ook gewoon een stamboom mee?

 

klinkt allemaal wel prima.

Helene en Tybor

24 juni 2014, 20:24

Gast als deze mensen de papieren laten zien van de testen en de stambomen van de ouders, en de pups zien er gezond uit,worden gechipt en ook daar is de stamboom van aangevraagd bij de Raad van Beheer dan is het denk ik wel te vertrouwen ,maar vraag waarom ze niet aangeloten zijn bij de rasvereniging ,zijn ze het bijv. niet eens met het fokbeleid of wat is de reden daarvan.Ikzelf vind het altijd moeilijk om dit zo in te schatten,maar misschien hebben ze wel contact met een bevriende fokker en onder hun begeleiding fokken ze zo af en toe een nestje met een reu van die fokker.Maar nogmaals dit is een veronderstelling van mij.Wees altijd voorzichtig in deze .

Claudia en Tibetaantjes Sarah en Chenpo

gewijzigd 24 juni 2014, 20:29
Ik zou vragen even de originele uitslagen te mogen inzien.
En ook gewoon vragen waarom ze niet clubfokker zijn.
Hoe vaak is de teef gebruikt? Genoeg tijd tussen de dekkingen? Leeftijd teef?

Geven ze goede rasvoorlichting? Stellen ze veel vragen over jullie setting/situatie.

Jullie krijgen zeker een stamboom en paspoort erbij?

Is het het enigste ras dat ze fokken?

Soms kunnen ervaren eigenaren te vinden op forums (facebook?)
ook wat info geven.

Iets bekend van de rest van de lijn qua gezondheid? Te achterhalen via raad van beheer site denk ik hoe bv HD is.

Heel slecht klinkt het niet maar kan wat achter zitten.

Yin, Yang & ik

24 juni 2014, 21:36

Als het niet lid zijn van een rasvereniging het enige punt is dan zou ik me daar helemaal niet druk om maken. Er zijn zat erkende en goede fokkers met en zonder kennelnaam die geen lid (meer) zijn van een (of dé) rasvereniging. Daar hecht ik persoonlijk weinig waarde aan daar de eisen bij voldoende verenigingen ook maar magertjes zijn.

Lady

24 juni 2014, 21:48

Mocht je geen pup bij deze fokker halen, weet ik een hele goede betrouwbare fokker. Daar komt onze herder ook vandaan.

MdR (gast)

25 juni 2014, 10:06

Hoi,

 

Dank jullie allemaal voor de reacties.

Al zat het gevoel al wel goed bij ons, dit versterkt het alleen maar.

Ik zal zeker de gegevens opvragen bij deze fokker.

 

Corien..

Heeft de fokker die bij jou bekend is een nestverwachting?

 

Groeten M.

Sanne

25 juni 2014, 16:32

Krijgt de pup ook een stamboom of niet?

MdR (gast)

26 juni 2014, 09:30
" Krijgt de pup ook een stamboom of niet? "

 

Ja, de pup krijgt een stamboom.

 

Groeten M.

Sanne

26 juni 2014, 11:40

Oké, dan zit het helemaal goed, lijkt me! 

^