Sadi is inmiddels al bijna 1 en momenteel best aan het puberen, neem aan dat de puppyrubriek nog kan?
Twee weken terug tijdens een van de rondes stond er ineens een zwarte oudere hond voor onze neus. Geen baasje te zien, kwam naar ons toe en snuffelde aan Sadi, begon erna te grommen. Ik heb samen met Sadi 2 passen terug gedaan en heb haar laten zitten, de hond bleef op die afstand staan kijken. Komt uiteindelijk een oudere man met een flexlijn in zijn hand. Oh daar ben je roept zijn hond om bij de zebra over steken, Sadi en ik vervolgen onze weg wil die hond terug naar Sadi die man min of meer zijn hond over het zebrapad heen drijvend. Heb toen de opmerking geplaatst Tja je kan je hond beter aan de lijn hebben het is geen losloop gebied.
(De opmerking als uw hond na het grommen tegen mijn hond (die wel aangelijnd is zoals het hoort) wat gedaan had en ze had zich verdedigd was er niet veel van uw hond over, heb ik voor me gehouden).
Tjaard komt van de week met een late ronde diezelfde hond tegen, hij vloog onmiddellijk grommend naar Sadi haar achterkant, waarna Sadi zich razendsnel omdraaide door de voorpoten heen zakte en de hond strak bleef aan kijken , na even piepte ze kort twee keer waarna de andere hond omdraaide en weg ging.
Kom ik vandaag bij de dierenarts praktijk om een pipetje advantix te halen, is daar een ouder stel met een rotweiler pup van 10 weken en een wat oudere black en tan hond (weet zo niet welk ras/of kruising). De man had de oudere hond en hield die kort bij zich. Sadi en de pup wilden kennis maken, omdat Sadi nog best lomp kan zijn Sadi af gelegd en even samen kort laten snuffen. Sta ik bij de balie voor dat pipetje en Sadi wil achter me langs terug naar die pup begint die andere hond te grommen (terwijl hij ging staan maar wel bij zijn baas bleef staan), begint Sadi toch een potje mega terug te grommen... Ik heb haar naast me laten draaien en met de rug naar de hond toe laten zitten en daarna af met commando blijf.
Om de praktijk uit te gaan moest ik langs de man en de hond heen heb voor de zekerheid haar licht begeleid met de hand aan het tuig (omdat ze best heel snel opzij kan duiken ?normaal omdat ze wat lekkers ruikt) maar ja dit was een geheel nieuwe situatie voor ons beiden.
Dat zet aan het denken, want ja dat kan haar ook in de problemen brengen terwijl ze eerder alles af deed met kalmerende signalen.
Nu is ze sinds 21 mei van haar loopsheid af wat volgens wat ik gelezen heb ze dan nu schijnzwanger zou moeten zijn. Zou dat invloed hebben op haar gedrag nu?
Reageerde ze nu met indruk wekkend grommen door haar hormoonhuishouding e.d. nog niet terug hersteld is, kwam het doordat er een pup bij was, of toch door die twee ervaringen met die loslopende hond die haar met niet al te vriendelijke intenties benaderde.
Tot op heden was ze super sociaal, gaf tijdig kalmerende signalen te zien en ging overduidelijk conflicten uit de weg. Door de situatie met die hond bij de praktijk vermoed ik dat ze mogelijk conflictsituaties niet meer uit de weg zal gaan.
En moeten we gaan inschatten of dit alleen geldt voor aan de lijn of ook los. Ik vind het erg lastig in te schatten, maar Sadi heeft enorm veel kracht, kan zeer goed met haar lichaam overweg en gebruikt dat ook. En als ik zie hoe ze met botten en antler te werk gaat heeft ze ook een enorme bijtkracht. Ik zou niet het risico willen nemen dat ze een conflict beantwoord en een andere hond letsel toe zou brengen. Voel me daaar wat onzeker over.
Hoe zouden jullie de situatie voor zover dat kan bij een beschreven situatie inschatten en hoe vang je zoiets correct op.
Met Tosca vroeger hebben we nooit wat voor vorm van conflict gehad met andere honden, en Beauty was zodanig beschadigd en niet gesocialiseerd voor ze bij me kwam dat zij grotendeels andere honden vermeed. Of bevroor zeg maar. Nooit problemen gehad met andere honden.
Ik heb dus nog nooit een hond gehad die wel een conflict lijkt te beantwoorden.
Als dit niet eenmalig is moeten we ons voorbereiden op hoe we dit het beste kunnen opvangen.


Reageren



