Want op feestdagen lopen er heel veel mensen buiten die hun hond maar laten gaan, met honden die normaal nooit een mooie wandeling krijgen en dan helemaal uit hun dak gaan, honden die totáál niet luisteren, of andere onwenselijke gevallen. Zo liepen op tweede kerstdag er allemaal mannen met stoere honden. Los, natuurlijk, want de mannen waren de hond natuurlijk wel de baas. Niet dus.
Ik had me dus al voorgenomen om gisteren en vandaag niet naar het losloopgebied te gaan, maar gewoon een rondje in de wijk te doen. Ik kom de flat uit, loop naar links. Iets meer dan 100 meter verder, net voorbij het einde van de flat, staat Dobby aan een graspol te snuffelen. Ineens hoor ik geroep: de Stafford uit de flat. Los. In volle rengalop. Ik ken deze hond. Hij is hartstikke leuk als ik zonder hond ben, en dan lebbert hij je het liefst af terwijl hij van gekkigheid niet weet of hij nou blij rondjes moet draaien of in je nek wil kruipen. Maar met Dobby, ook een reu, dat gaat niet goed. En ja hoor. In een paar seconden legde deze hond de 100 meter af, remde iets af zodat hij kon mikken en klapte bovenop Dobby. Die had ik al gewaarschuwd, zodat hij wist dat er een hond op hem af kwam, want Dobby stond ook nog eens met zijn rechterkant (slechte oog zit rechts) naar de hond toe. Want deze uitkomst was natuurlijk te verwachten.
Toen het vechten was kwam de baas er ook eindelijk in gestrekte draf achteraan. Binnen 5-10 seconden had ik ze uit elkaar, waarbij ik voor de gelegenheid eerst de Stafford maar vastpakte. Normaal pak ik Dobby eerst, maar een jonge Staff hoeft niet nóg meer mogelijkheden zich eventueel vast te zetten. Toen ook Dob kort, en zo ver mogelijk uit elkaar gehouden. Rust. De stafford stond afwachtend naar zijn baas te kijken die aan kwam rennen. Hij was zo rustig dat ik even twijfelde of ik hem niet gebiedend naar zijn baas moest sturen, maar dat heb ik toch maar niet gedaan.
De halsband mét hond netjes aan de baas gegeven en zelf het rondje maar afgemaakt.
Hopelijk heeft deze jongen, naast de meid die ook wel eens met de hond loopt, nu óók geleerd dat deze hond niet zomaar los kan. En helemaal niet naast de flat waar het niet eens mag.
Misschien ga ik tijdens etenstijd nog wel even naar het losloopgebied, dan zit iedereen zich vol te stouwen en lopen mensen niet met de hond buiten.


Reageren





(je moet weten waar je moet zijn, haha :P)




