Beste Hp'ers
ik zit met een vraag waarvan ik niet goed weet wat het is. Al enkele dagen heeft Nabu na een wandeling enorme jeuk aan telkens 1 poot, elke keer een andere... Hij likt en bijt op zijn poot net of het kauwstick is... Als ik kijk ziet het rood (van het bijten en likken?) maar het is gevoelig als ik eraan kom. Gewoonlijk mag ik mijn vinger gemakkelijk tussen de teentjes steken maar dan niet, dan trekt hij die ene poot weg. De volgende dag heeft hij er geen last meer van... Wat kan hiervan de oorzaak zijn?
Misschien wat context geven...
Het zit zo:
ik heb verschillende routes om te wandelen met Nabu en Layla, eentje voor de snelle plas die gewoon langs het voetpad naar een Kappelletje gaat, de Kappel rond en terug naar huis. (hierbij heeft hij geen last van jeuk)
Dan is er nog een route waarbij ik ook langs het voetpad door de woonwijk heen wandel, iets langer dan de eerste route. (ook geen last van jeuk)
En dan de derde wandelroute waarbij ik even wandel naar een dreef waar in het midden een verharde weg is (in slechte staat), daarlangs gras, daarlangs grachtjes en dan aan beide kanten de akkers van de boeren. Zo wandel ik naar helemaal naar het dorp en terug (40 min wandelen)
Met het mooie weer heb ik om de dag gekozen voor de dreef (heb examens dus niet zo veel tijd om te wandelen vandaar om de dag de lange route). Ze zijn die wandeling gewend en vinden het ontzettend fijn.
Layla loopt altijd netjes naast me op het verharde deel terwijl Nabu in het gras en rond de bomen die de dreef flankeren snuffelt.
Telkens bij het thuiskomen droog ik hun pootjes en met een hondenwashandje haal ik het voornaamste vuil van de vacht en buik. Layla is altijd proper (ze loopt gewoon op asfalt he). Nabu is wat meer werk.
Layla heeft het bijten dus niet voor, maar Nabu begint onmiddellijk na de wandeling, eens hij lekker ligt, zijn poot te beknabbelen.... Eerst was het zijn rechter achterpoot, dan zijn linker en dan zijn linker voorpoot, elke keer dus een andere poot....
Kan het zijn dat er in het gras een plant ofzo is die hem irriteert? ik heb gekeken maar ik kan geen wondje ofzo zien tussen zijn tenen.
De volgende dag is het ook meteen weer voorbij en knabbelt hij niet meer aan de poot...
Weet iemand wat het is?
(de lange route neem ik wel vaker en het is alleen sinds kort dat het jeuken na die specifieke wandeling voorkomt, Layla heeft het niet maar ze wandelt ook niet in het gras, of zelden)


Reageren

. je de pootjes al goed gespoeld met lauw water?











