Waarschuwing: fout medicijn tegen vuurwerk angst...

10 reacties

Nicoline

28 december 2013, 20:54

Kwam deze tegen en ik wilde hem hier toch maar neerzetten...  Wellicht overbodig... 

http://www.omroepwest.nl/nieuws/27-12-2013/medicijn-tegen-vuurwerk-pakt-rampzalig-uit-voor-honden

Roos

28 december 2013, 20:56 3 doggies

Vast niet overbodig, alleen krijg ik de link niet geopend...

Randje

28 december 2013, 21:00 3 doggies

DEN HAAG - Een medicijn dat hondenbezitters gebruiken om de angst voor vuurwerk bij hun viervoeters te verminderen, pakt averechts uit. Daarvoor waarschuwt de Koninklijke Hondenbescherming in Den Haag.
Oud en Nieuw staat voor de deur en daarmee breekt voor veel honden een angstige periode aan. Honden kunnen ontzettend bang voor vuurwerk zijn en bij het horen van een harde knal in paniek vluchten.
Een bekend medicijn om die angst te bestrijden is het middel 'Vertranquil', verkrijgbaar via dierenzaken en internet. Hondenbezitters denken vaak dat het geweldig werkt omdat ze geen angst meer bij hun hond zien.
Spieren zijn verslapt

Maar in werkelijkheid wordt de geluidsgevoeligheid van de hond vergroot, maar kan de hond dat niet meer laten merken omdat het medicijn de spieren verslapt. De hondenbescherming raadt aan om met de dierenarts te overleggen welk medicijn wel effectief is.  


Link

Nicoline schreef het onderwerp

28 december 2013, 21:02

@Randje dank je voor de link!

Randje

28 december 2013, 21:45 3 doggies

" @Randje dank je voor de link! "


Graag gedaan! Ik wist het al maar er kan niet genoeg voor gewaarschuwd worden. 
Zoals Hein al zegt, ongelooflijk dat het nog verkocht wordt.

Nicoline schreef het onderwerp

28 december 2013, 21:55

Was bij mij idd ook al jaren geleden bekend, maar was verbaasd dit toch weer tegen te komen... Hopelijk is dit topic overbodig!

Yin, Yang & ik

28 december 2013, 23:08 3 doggies

upje!!!

Een gewaarschuwd mens telt voor 2 en er komen ieder jaar nieuwe hondeneigenaren bij.
Ik zou het merk zelfs in de titel zetten als ik jouw was. Wie weet hoeveel honden je van de ellende kunt besparen!;-)

Wendy

28 december 2013, 23:30 3 doggies

Vetranquil
Tranquigel
Sedasan gel
Calmivet
Relaquine
Tranquigel

Werkzame stof ACEPROMAZINE

Want er zijn meer middelen met ACEPROMAZINE te koop.

Yin, Yang & ik

28 december 2013, 23:47 3 doggies

" Vetranquil
Tranquigel
Sedasan gel
Calmivet
Relaquine
Tranquigel

Werkzame stof ACEPROMAZINE

Want er zijn meer middelen met ACEPROMAZINE te koop. "


;-)

Kan hier niet ook een 'sticky' van gemaakt worden en/of een stukje id hondenencyclopedie?! Veel mensen grijpen ook naar dit soort goedjes als ze met de hond een vliegreis maken.

Marieke Wilschut

29 december 2013, 11:52 3 doggies

Helemaal waar! Deze middelen zijn spierverslappers en doen dus absoluut niets met de emoties/geest van de hond.
Andere tips, die wel kunnen werken:
- Rescue of andere middelen van Bach (bloesems): goeie verhalen over gehoord en Rescue kan je nog op de dag zelf voor `t eerst toedienen
- D.a.p. producten, werken met feromonen, te krijgen bij de dierenarts
- en uiteraard cursussen enz.

Lees ook

^