Ervaring met een Julius-K9 powertuig

47 reacties · pagina 2 van 2

Silvia, Blackie & Saffira

18 december 2013, 17:09 3 doggies

Denk dat je bij de oude maar kleine streepjes reflecterende strook hebt terwijl het bij de nieuwe een grote, reflecterende strook is. (aan de borstkas dus)

Anouk & Balou<3 schreef het onderwerp

21 december 2013, 13:36

Gisteren het tuig binnen gekregen :-D

Vanmorgen om gedaan zodat we het even goed konden afstellen en Balou wat kon wennen. Hij liep niet anders door het huis dan normaal dus leek er verder geen last van te hebben.

Daarna even een test wandeling gedaan en ik vind het zoveel lekkerder lopen dan met een halsband:-D
Dus denk dat ik die labels maar ga bestellen want het tuig blijft!


Hoe vinden jullie dat hij zit?

Siara

21 december 2013, 18:12 3 doggies

Die band zit zo nauw tegen de oksels van jullie hond x__x hebben ze daar dan nooit last van? Dat is eigenlijk het enigste dat me stoort aan deze tuigjes.

Antje en de beestenbende

21 december 2013, 18:18 3 doggies

" Die band zit zo nauw tegen de oksels van jullie hond x__x hebben ze daar dan nooit last van? Dat is eigenlijk het enigste dat me stoort aan deze tuigjes. "


Nala heeft er geen last van.
Simba heeft een plekjes in zijn oksels omdat Nala wat te druk gespeeld en een beetje te hard gebeten.
Ik neem aan dat het niet erg prettig voelt.
Maar ik heb nog niet met de tuigjes gelopen want ik heb ze letterlijk 30 minuten geleden bezorgd gekregen.
Toen ze alle 2 een teeny weeny tuigje hadden zat deze precies hetzelfde en daar hadden ze ook nooit last van.
Gebruik zal uitmaken of ze er last van hebben.
Anders kan ik een maatje groter bestellen, ze hebben nu de kleinste maat.

Rianne baasje van Ziva

21 december 2013, 18:40 3 doggies

" Ooh nou niet iets dramatisch dan :P
Ik wilde toch de rode. Heb hem vanmiddag besteld in de grootste maat :P
Balou heeft dan ook nog lekker wat ruimte om te groeien.

Als hij straks bevalt moet ik nog verzinnen wat voor label ik wil! Ik zat nu toch te denken aan Fluffy met een honden pootje of hartje. Wat vinden jullie daarvan? :-D "


.ik vind het een heel leuk idee, Ziva heeft er ook een met een hondenpootje!

Anouk & Balou<3 schreef het onderwerp

21 december 2013, 19:16

" Die band zit zo nauw tegen de oksels van jullie hond x__x hebben ze daar dan nooit last van? Dat is eigenlijk het enigste dat me stoort aan deze tuigjes. "


Bij Balou valt het misschien niet opd oor al het haar maar hij zit dus echt niet zo vlak achter de oksels :-)

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin

21 december 2013, 19:21 3 doggies

Ik heb er ook eentje voor Laika. Héél tevreden over O-) 
Tot...
als ze iets ziet waar ze echt naartoe wil dan wriemelt ze zo uit het tuigje helaas en dan sta je daar met je handen in het haar... Probeer een Beagle maar eens te pakken te krijgen als die los is! ;-) Maar bij Lady en Benji heb ik dit probleem nog niet gehad, dus volgens mij ligt het gewoon aan hoe Laika zich eruit wriemelt ;-)

Hilde & Twinko

21 december 2013, 19:27 3 doggies

Volgens mij horen de tuigjes niet in de oksel te zitten. Die van Twinko zit zo:

Mellow

21 december 2013, 19:30 3 doggies

Mellow had er ook een, haar eerste mooie tuigje (we begonnen met een puppytuigje wat ik nog moest innemen ook, toen een fleecetuig en daarna deze).



Ik vond 'm ook best in de oksels zitten, maar ze had er (bij mijn weten) geen last van, ook nooit rode plekken gezien ofzo. Als ik de voorste band wat losser deed dan was ze er helemaal binnen no time uit.
Toen ze er uit was gegroeid heb ik dus geen nieuwe genomen. Ze heeft nu gewoon een halve dwangbuis, waar ze echt niet uit weet te ontsnappen ;-)

Maar ik vind de Julius tuigen (de IDC variant dan) wel heel leuk om te zien, alleen niet geschikt voor ons.

Cindy

20 maart 2015, 15:51

Ook ik heb er 1 besteld. Voornamelijk voor in de auto (dus misschien bestel ik er nog een y-stuk bij binnenkort. Ik heb maat 3 besteld omdat 2 al bijna halverwege afgesteld zou moeten worden volgens de tabel (borstomvang 80). Nu is maat 3 inderdaad nog een paar cm te groot (vanaf 82 cm volgens de tabel), maar daar groeit hij snel genoeg in met z'n 5.5 maand haha.

 

Nu schijnt er ook een maat 4 te bestaan? Ik denk niet dat het nodig gaat zijn uiteindelijk, want dan zou hij érg groot moeten worden. Volgens mij verkopen ze die bijna nergens? Hoe doen mensen met erg grote honden dit? Laten bestellen?

 

my knight in shining armor:

 

Monique (gast)

26 augustus 2016, 19:51

Hoi ik heb ook k9 tuig zit inderdaad  een handvat op maar daar heb je geen last van en je moet balo  onder ze voor poten meten 

Anouk & Balou<3 schreef het onderwerp

29 augustus 2016, 12:49
" Ook ik heb er 1 besteld. Voornamelijk voor in de auto (dus misschien bestel ik er nog een y-stuk bij binnenkort. Ik heb maat 3 besteld omdat 2 al bijna halverwege afgesteld zou moeten worden volgens de tabel (borstomvang 80). Nu is maat 3 inderdaad nog een paar cm te groot (vanaf 82 cm volgens de tabel), maar daar groeit hij snel genoeg in met z'n 5.5 maand haha.
 
Nu schijnt er ook een maat 4 te bestaan? Ik denk niet dat het nodig gaat zijn uiteindelijk, want dan zou hij érg groot moeten worden. Volgens mij verkopen ze die bijna nergens? Hoe doen mensen met erg grote honden dit? Laten bestellen?
 
my knight in shining armor:
  "

Staat leuk!

Ik bestel bijna alles op internet, als het niet goed is stuur ik het gewoon terug :)

Evelien

gewijzigd 29 augustus 2016, 14:20

Ik ben ook echt dol op deze tuigjes! Die gaat er dus echt komen als onze pup er is!

Op YouTube zag ik trouwens een filmpje over hoe je het tuigje het beste kunt stellen. De band hoort inderdaad een stukje van de oksel af te zitten.

Cindy & Co

29 augustus 2016, 18:42

1 van de 2 Jacks is er prima mee, de andere schuurt altijd open achter de oksels. 

Naomi

29 augustus 2016, 18:48

Jaimy heeft er 1 en Puck had er 1 die Tinus nu in gebruik heeft. 

 

Ik vind ze niet fijn. Sowieso heb ik liever een Y tuig zodat de schouders vrij zijn en vind ik ze te lomp, net een zadel. 

 

Maar ze zitten vaak ook te dicht bij de oksels (niet bij alle honden, bij Jaimy zit het redelijk goed.) en bij allebei de tuigen verschuift de onderste borstband vanzelf op de grootste stand, waardoor ik bijna iedere wandeling het tuig strakker kan zetten. Soms zelfs vaker als 1 keer, ligt er aan hoe actief hij is.

 

Voor Puck heb ik dus een nieuw tuig gekocht. Voor Jaimy niet want hij is niet mijn hond en bij hem zit het tuig redelijk. Bij Tinus zit het ook niet goed maar voor een opvang hond wil ik liever geen nieuw tuig kopen als dat niet perse nodig is. 

Shadowthegolden

gewijzigd 30 augustus 2016, 17:54
" Ik ben ook echt dol op deze tuigjes! Die gaat er dus echt komen als onze pup er is!
Op YouTube zag ik trouwens een filmpje over hoe je het tuigje het beste kunt stellen. De band hoort inderdaad een stukje van de oksel af te zitten. "

Maattabel K9 tuigjes

^