
Zielig hè voor Dobby? En nu bijna een feestje omdat Dobby even alleen is geweest. Mijn vader en ik moesten voor de griepprik, alletwee risicogroep. Dus ik geef Dobby zijn Kong en laat hem in de gang. Als hij ziet vanuit de gang dat ik wegga, weet ik intussen, dan gedraagt hij zich rustiger dan als ik hem in de woonkamer laat en hij allemaal vertrek geluiden hoort.
Het was wel even lastig om met de fietsen door de gang naar buiten te gaan want Dobby probeert mee te glippen. Dat moeten we hem nog even leren...
Dus wij fietsen even heen en weer... 20 minuutjes weggeweest. Het kwam zo uit hè? Toen we thuiskwamen was er al aan de Kong gefrutseld, want er was leverworst uit. Ook was er niets gesloopt of anderszins verplaatst.
Dobby was niet eens uitzinnig blij toen we weer thuiskwamen, zoals toen we hem eerst hadden. Als ik toen thuiskwam van de boodschappen sprong hij tegen me aan, liep voor mijn voeten en maakte zijn aanwezigheid overduidelijk. Nu was hij best laconiek. In de gang, zwaaien met zijn staart en even neuzen... en toen weer naar zijn Kong.
Gisteren toen ik boodschappen deed was Dobby ook gewoon rustig, volgens mijn vader. Vroeger rende hij van voor naar achteren door het huis, ging hij piepen en keffen, en trok hij met zijn voorpoten de vitrage zowat van het raam.
Kun je nagaan hoe ver we zijn gekomen met het oefenen! Eerst volgde hij me nog tot op het toilet en ging hij zitten piepen als ik de deur dicht deed!
Goed hè?!?!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Dobby voor het eerst alleen geweest!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
KNAPPE DOBBY ZEG!!!!!! Goed bezig!
Succes nog met deze rakker! 
Veel mensen zouden al lang opgegeven hebben... Respect hoor!!!
3 doggies 
Super knap!!
Niet begroeten als je thuis komt hé..
Op de eerste plaats zou hij jou moeten begroeten..
En op de tweede plaats maak je -als je wel zou begroeten - het een feestje dat je terug komt...
Dus; GEEN FEESTJE van terug komen maken..
DE hond heeft niks knaps gedaan..
Alleen even "alleen" geweest..
Ga je wél begroeten, dan maak je het bijzonder dat je terug komt, dus was het ook bijzonder dat je weg was..
En dat moet dus precies niet..!!
Het verschil tussen weg zijn en thuis zijn; moet er niet zijn ..
Dus maak het dan ook niet bijzonder door er een feestje van te maken om thuis te komen..
Snap je wat ik bedoel..??
Maar mijn compliment, ga zo door..!
Lieve groet, Ilja

Oh ik laat hem altijd links liggen, ga normaal gesproken eerst mijn boodschappen wegdoen enzo. Hoewel ik wel oplet hoe hij is als hij me ziet, want dat is voor mij een teken of hij onrustig was of niet. Vandaag heb ik nadat ik terugkwam alleen aandacht aan hem besteed nadat hij lekker op zijn kussen ging liggen met de Kong.
Alleen als we oefenen met de clicker zodat hij leert wat hij moet doen als ik wegga dan krijgt hij na de click zijn beloning: spelen. Daarmee ben ik zo ver dat ik halverwege de buitendeur kan. Maar dat is dus alleen bij oefensessies om hem gedrag aan te leren voor als ik de kamer uit ben/ naar buiten ga. Het is bij hem echt de paniek van het weg gaan. Niet het weg zijn. En het weggaan minder eng maken, daar kan ik op trainen.
Bij echte normale dagelijkse dingen krijgt hij pas nadat ik al weer even binnen ben zijn aandacht. Ik scheid het "leren" dus van "normale dagelijkse bezigheden". Toch legt hij zelf de link, want hij word steeds rustiger als ik even boodschappen doe.
3 doggies 
Helemaal met Ilja eens!!
Ik zeg altijd: weggaan en thuiskomen is dooooodnormaal!
Daar besteed je dus geen aandacht aan 
Maar hardstikke knap van Dobby hoor!!
Hoi Wilma en Dobby
Dobby wat ben jij een knappe hond ben je alleen geweest en heb je niks gedaan en gesloopt. Dat gaat helemaal super en vrouwtje mag dan ook best wel trots op jou zijn en natuurlijk mag je ook trots op jezelf zijn.
Ga zo door he en vind het heel knap van je.
Liefs natascha
3 doggies 
Knap hoor, wat een mooi resultaat heb je geboekt met Dobby. Daar mag je heel trots op wezen Wilma!
3 doggies 
Hoi wilma
Dit is geweldig met hoe ver jij gekomen bent
Heerlijk toch dat het zo goed gaat
Liefs joke
3 doggies 
Wauw, wat super....dit geeft mij een beetje hoop...wie weet gaat het hier ook nog eens goedkomen!!
3 doggies 
Wat fijn dat het zo goed gaat Wilma!
Geef hem maar een knuffel van mij.
Groetjes, ANita.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Dobby voor het eerst alleen geweest!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?