rauw ei

50 reacties · pagina 1 van 2

Knol

23 november 2013, 18:47

Mag een hond rauw ei, zo ja dan ook het eigeel?

Yasmine, Perdie & Orga

23 november 2013, 19:01

Ja dat mag zeker! Ons tweetal krijgt regelmatig een rauw eitje. Orga eet zelfs de schil gedeeltelijk mee op en maakt het eitje zelf stuk :-)

Doberkiki

gewijzigd 23 november 2013, 23:58

prima voeding.

goed voor de vacht!

edit; enkel kippeeieren, ganze of eendeeieren kunnen salmonella bevatten; dat mag niet rauw!

Knol schreef het onderwerp

24 november 2013, 00:08

Met schil???
Dat is toch veel te scherp voor de darmen?
Nee, 4 begin ik maar niet aan.
Maar eigeel is dus geen probleem?
Ik moet dus opzoek naar ei van en ander dier dan van een kip begrijp ik?

Ina, Misty en Aysa

24 november 2013, 00:32

Kippenei is prima, gewoon rauw met eigeel en al..., je hond zal er waarschijnlijk van smullen.

Ik denk dat Kiki, Wodan bedoelde dat kippeeieren prima zijn, maar dat  ganze of eendeeieren salmonella kunnen bevatten (correct me if I'm wrong Kiki )..., maar dat weet ik niet, die van mij eten rauwe kippeneiren zonder problemen.

Bulleke

24 november 2013, 01:08

Je kan een hond een rauw ei voeren met schil en al. Zijn genoeg mensen die dit doen. Ik geef zelf liever een zacht gekookt eitje aan de honden. 1 ding is zeker, ze zijn er stapelgek van!

Knol schreef het onderwerp

24 november 2013, 08:23

Waarom met schil?
Dat begrijp ik niet helemaal.

Goldens

24 november 2013, 08:50

En een gekookt eitje? Kan dat ook?

Ina, Misty en Aysa

24 november 2013, 09:03

Gekookt kan ook maar dan nooit met schil omdat koken de structuur veranderd en de schil dan wel voor problemen kan zorgen.

Bij een rauw ei kan je wel schil geven (hier eten ze die niet op) als calciumbrom, kan je zien als rauw bot in dat geval.

PS..., ervaring hier is dat gekookt ei heerlijk is, maar voor nogal nare luchtjes achteraf zorgt O-).., terwijl ze dat bij rauw ei niet hebben.

ja dat mag, je hebt een heel klein hondje, geef niet meer dan een eitje in de week.

een rauw ei waarvan je de schil wilt geven, rijk aan calcium, heeft wel heel scherpe randjes, vandaar de schil goed prakken, fijn stampen voor je het geeft.
het hele ei mag gegeven worden.

een gekookt eitje is ook lekker voor je hondje, maar dan geen schil van het gekookte eitje , door het koken verliest het de calciumwaarde.

eieren kunnen altijd , rauwe wel te verstaan, samonella bevatten, heb je een hond die alleen maar brok eet, is de zuurgraad minder hoog, dan bij vers vlees, geef dan een gekookt eitje om risicoos te voorkomen.

zelf ga ik uit van 10 kilo lichaamsgewicht per week een ei, jouw hondje is klein en weegt geen 10 kilo natuurlijk, gerust een eitje in de week, niet meer.

Bamse eet iedere dag een rauw ei, maar weegt wel veel, en ik stamp altijd de schil helemaal fijn, zodat er geen scherpe randjes kwaad kunnen.

Wij geven ook nog wel eens de eieren van de duiven omdat ze met zekerheid onbevrucht zijn aangezien we twee duivinnen hebben. Ze vinden het heerlijk en ook met schil

Doberkiki

24 november 2013, 13:30

" Kippenei is prima, gewoon rauw met eigeel en al..., je hond zal er waarschijnlijk van smullen.

Ik denk dat Kiki, Wodan bedoelde dat kippeeieren prima zijn, maar dat  ganze of eendeeieren salmonella kunnen bevatten (correct me if I'm wrong Kiki )..., maar dat weet ik niet, die van mij eten rauwe kippeneiren zonder problemen. "


.

Ja Ina, dat bedoelde ik precies!

Bulleke

24 november 2013, 16:26

" Hoe zacht is zacht gekookt? Rauw vinden ze hier wel lekker maar iets gekookt niet namelijk "


Hier lusten ze alle soorten eieren, van rauw tot hard. Maar zachtgekookt is bij mij de eieren in kokend water 5 minuten laten koken.

Honden zijn niet gevoelig voor salmonella ;-)

gekookt heeft het ei geen voedingswaarde meer voor de hond ivm ze het niet goed kunnen verteren
de schil van een rauw ei is goede calciumbron

Knol schreef het onderwerp

24 november 2013, 22:49

En dat zou wel weer fijn zijn :-)
Maar aan de andere kant, als ze poep eten, komen ze wat te kort. Die van ons kreeg het vieze Lidl voer en kraan echt wat te kort, elke die Ralph tegen kwam ging er zowat meteen in. Nu Cavom voer weer en negens geen last meer van. Maar misschien is dit ook wel van tijdelijke aard, heb dat eerlijk gezegt niet zo heel veel verstand van.
Maar een eitje lust meneertje wel hoor. Rauw en gekookt :-) vandaag eens wat geprobeerd.

aussie en nero

25 november 2013, 12:43

ze zeggen vitamine te kort als ze poep eten en blijkbaar kun je een hond gewoon vitamine tabletjes geven voor kinderen

Sandra

3 december 2013, 15:21

Vanaf hoe oud mogen ze een rauw ei?

Melissa en Jeffrey & Hummer

3 december 2013, 15:27

" Vanaf hoe oud mogen ze een rauw ei? "


Dat wilde ik ook vragen, ik heb namelijk een pup van 13 weken, was benieuwd of die dat ook al mag?

Yasmine, Perdie & Orga

3 december 2013, 15:46

Ik heb geen idee vanaf welke leeftijd ze een rauw eitje mogen hebben. Ik doe het gewoon bij hun maaltijd of soms apart als tussendoortje. Dat kan je zelf kiezen! Soms ook in de kong in de microgolf maar dan is het natuurlijk een rauw eitje meer :-)

aussie en nero

3 december 2013, 16:12

de leeftijd is na mijn wetendheid geen probleem.
dus vanaf je de pup thuis heb lopen

mag al als de pup in huis is, een rauw eitje geef je met drie maanden, als ze lekker op vlees zitten, gekookt begin je als ze acht weken oud zijn, kleine stukjes in het begin.

een ei is voor iedereen goed en gezond, ook voor ons. goed voor de spieren, en goed als calcium bron, mits het schilletje van een rauw eitje is.

vlees, kvv wordt wel eens een supplement gegeven van calcium, de schil goed verpulveren en mooi door het eten doen, een natuurlijke bron van calcium is beter dan een supplement van calcium.

Mickgoedgekeurde fokker

3 december 2013, 17:15

" mag al als de pup in huis is, een rauw eitje geef je met drie maanden, als ze lekker op vlees zitten, gekookt begin je als ze acht weken oud zijn, kleine stukjes in het begin.

een ei is voor iedereen goed en gezond, ook voor ons. goed voor de spieren, en goed als calcium bron, mits het schilletje van een rauw eitje is.

vlees, kvv wordt wel eens een supplement gegeven van calcium, de schil goed verpulveren en mooi door het eten doen, een natuurlijke bron van calcium is beter dan een supplement van calcium. "


Ben toch wel benieuwd waarom hij/zij dat niet uit zijn/haar standaard voeding haalt. Een enigzins kwalitatief goed voer heeft geen extra toevoegingen nodig.

Zeker bij opgroeiende pup is een teveel aan eiwitten helemaal niet goed en zou ik dat juist ten zeerste afraden!

^