Hond is plotseling ziek? Help!!

50 reacties · pagina 1 van 2

meisje

gewijzigd 10 september 2013, 19:13

Hallo,

Ik heb een maltezer leeuwtje die net 10 jaar is geworden. Sinds gistermiddag is ze opeens heel sloom, eet nauwelijks, drinkt nauwelijks, wil niet naar buiten, loopt raar, heel snelle hartslag. Ze heeft niet overgegeven en had vanochtend normale ontlasting. Mijn moeder wil het eerst aankijken en wil vrijdag pas naar de dokter. Wat moet ik doen? Wat kan dit zijn? Gisterochtend was er nog niets aan de hand.... 

Groetjes,
meisje95

Marijke

10 september 2013, 18:57 3 doggies

Het kan vanalles zijn. Snelle hartslag? Naar de dierenarts! Als het een hartkwaal is is het vrijdag misschien zo erg dat hij moet worden opgenomen en dan is het heel duur! Wanneer ze niet genoeg vocht binnenkrijgt droogt ze misschien uit!

Loesje

gewijzigd 10 september 2013, 19:00 3 doggies

Meisje,
Goed dat je hier komt vragen. Je maakt je met recht ongerust.

Een hondje van 10 jaar met deze verschijnselen zou door een dierenarts onderzocht moeten worden; de snelle hartslag is verontrustend. Dit kan door hartproblemen komen en je hondje heeft hoogstwaarschijnlijk medicatie nodig. Ook het raar lopen wijst op ernstige problemen.

Zorg dat je hondje water blijft drinken. anders droogt zij uit. Desnoods met een pipetje water geven. Hondjes kunnen wel even zonder eten, maar absoluut niet zonder water.
Kan je je moeder vragen om morgen naar de dierenarts te gaan?

Sterkte.

Yvonne en cyra

10 september 2013, 19:05 3 doggies

Toch maar vragen aan je moeder of ze naar de da wil gaan hoor,,,,,,,,

Goed laten drinken...
Heeft ze last van haar bekje?.

Marry, Catootje (RIP) en Lotje (RIP)

10 september 2013, 22:08 3 doggies

Hallo Meisje,

Ik ben helemaal eens met bovenstaande reacties.
Het rare lopen en de snelle hartslag zijn verontrustend.
Vraag je moeder om morgen naar de dierenarts te gaan.
Laat haar anders deze reacties op HP even lezen.

Heel veel sterkte

Claire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

10 september 2013, 22:25 3 doggies

ik zou ook al morgen naar de DA gaan... naast het feit dat het gewoon nodig is even een praktisch argument richting je moeder: morgen is het woensdag... ga je morgen dan is het

a: normaal tarief
b: mocht er met vervolg onderoek gedaan moeten worden.... dan kan dit gewoon... ook tegen normaal tarief
c: als er ook na het DA bezoek ineens een snelle verslechtering plaatsvind.... dan is het nog geen weekend en is iedereen gewoon beschikbaar om te helpen (vooral je eigen DA)

ga je vrijdag pas... dan zit je heel dicht bij het weekend.... en in het weekend kost het vele malen meer en kost het over het algemeen langer om de juiste mensen te pakken te krijgen... 
maar zorg, zoals hierboven aangegeven, in ieder geval ervoor dat ze wel blijft drinken... drinkt ze echt te weinig dan is wachten tot vrijdag überhaupt geen optie.... 

heel veel sterkte met je hondje!

moos

10 september 2013, 22:28 3 doggies

Meisje, naar de dierenarts! En veel sterkte, laat je weten hoe het gaat?

Claudia

11 september 2013, 09:23 3 doggies

Hoe is het nu?
Ik hoop beter, maar ik hoop ook dat je inmiddels al een afspraak hebt gemaakt bij de dierenarts!

heel veel sterkte!

Tineke *Luna * Rambo (Brutus R.I.P)

11 september 2013, 09:32 3 doggies

Hoop ook dat er een afspraak is gemaakt bij de DA want zeker een bejaard hondje heeft sneller hulp nodig

Loesje

11 september 2013, 09:59 3 doggies

Ik hoop dat Meisje de reacties alsnog komt lezen; zij is nl. ca. 14 uur lang niet op het forum geweest.

Ook ben ik uiteraard benieuwd naar het vervolg; kan het hondje vandaag door de dierenarts gezien worden en kan de dierenarts hulp bieden?

meisje schreef het onderwerp

gewijzigd 11 september 2013, 18:20

Hallo, bedankt voor jullie reacties.

Ik kom net van stage en mijn moeder is naar de dierenarts gegaan. Blijkt dat zij een baarmoederontsteking ( pyometra ) heeft, ben me rot geschrokken. Ze wordt op dit moment geopereerd!! Zit zwaar in spanning nu.

Ik hoop dat alles goed komt.

Liefs 
meisje95

Debbie & Denzel

11 september 2013, 12:57 3 doggies

Jeetje meid,klinkt niet echt best ik zou toch wel even je moeder vragen of ze misschien toch vanavond nog of anders morgen met je hondje naar de DA kan gaan.

Heel veel succes meissie

B met D&A†

11 september 2013, 12:57 3 doggies

Goed van je moeder dat ze toch is gegaan.
Hopelijk komt alles weer goed en is ze snel weer thuis.
Sterkte!

Debbie & Denzel

11 september 2013, 12:58 3 doggies

Ooooh wat goed dat ze toch is gegaan meid.

Succes wijffie

Loesje

11 september 2013, 14:17 3 doggies

Meisje,
Dank voor je update ook al heb je geen goed nieuws over jullie hond. Het is maar goed dat je moeder toch vandaag met jullie hondje naar de dierenarts is gegaan.

Een baarmoederontsteking is niet mis. Ik hoop dat de operatie goed verloopt en jullie hondje snel herstelt. Zij zal tijd nodig hebben om te herstellen. Zorg dat ze in alle rust bij kan komen.

Probeer haar op krachten te houden/ krijgen door goed en makkelijk te verteren voer te geven; bijv. Renske Vers Voer; dit bestaat voor 80% uit vlees, is gestoomd en kan je met een vork fijnprakken. De meeste hondjes zijn er dol op. De aangegeven hoeveelheden door Renske zijn nogal laag; dus als je hondje meer lust, geef dan wat meer. Het zijn pakjes van 395 gram die je in porties kan snijden; van wat er overblijft; kan je 2 porties in de koelkast bewaren. Blijft nl. 2-3 dagen goed. En de andere porties in plastic zakjes in de vriezer. Renske is verkrijgbaar bij dierenwinkels.

Let goed op dat je hondje voldoende water drinkt.

Beterschap en ik hoop van harte dat jullie hondje er weer snel bovenop komt.

moos

11 september 2013, 15:30 3 doggies

Hoop dat alles goed is gegaan!

meisje schreef het onderwerp

gewijzigd 11 september 2013, 18:07

Ik kom net terug van de dierenarts, ze bleef daar nog een paar uurtjes. Ze is nu thuis en nog suf, wilde wel net gaan lopen maar liep nog alsof ze dronken was, de arts zei dat dit normaal is. Ze ligt nu in haar mand, hartslag klopt nog wel snel maar niet meer zo snel als gister en vanochtend. De arts zei dat het een flinke ontsteking was en dat we er net op tijd bij waren. We hebben nu pijnstillers en antibiotica gekregen. Lees op internet veel enge verhalen van honden die uren na zo'n behandeling toch overleden zijn, dus ben nog niet volkomen gerust gesteld.. De komende dagen gaat ze in ieder geval rustig aan doen en lekker uitrusten. Er is alleen 1 dingetje: ze mag niet op de bank springen vanwege de wond.. En laat ze dat nou net gewend zijn 10 keer op een dag te doen. Hoe kan ik dit voorkomen? We hebben wel met gaas en een mitella geprobeerd de wond af te dekken, zodat ze niet over de grond met haar buik kan gaan schuren en het een beetje beschermd. Ziet er een beetje knullig uit maar het is tenminste iets.



In ieder geval super bedankt voor jullie reacties!

ratjepetatje

11 september 2013, 19:39 3 doggies

ho, blij dat alles OK is - het had evengoed anders kunnen aflopen.

Kan je haar niet zelf in en uit de zetel zetten? Heb je geen bench -of ergens lenen - waar ze op haar gemak kan in liggen?

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

11 september 2013, 20:11 3 doggies

Wat een geluk dat jullie toch niet tot vrijdag gewacht hebben !

Hopelijk komt het allemaal goed.

Natuurlijk is het nu in spanning afwachten hoe ze herstelt en ben je er nog niet helemaal gerust in. Maar jullie hebben tenminste gedaan wat nodig was. En nu rekenen op ook een beetje geluk en nog een heel fijne lange tijd met je hondje !

We duimen mee !

moos

11 september 2013, 20:16 3 doggies

Meisje, ik weet nog dat Moos gecastereerd was! Veel tips, om hem niet te veel te laten bewegen... Hielp niet veel, na een dag weer even actief... De eerste 2 dagen had hij een "broekje" aan, likte er langs, doorheen... De derde dag het maar uitgelaten.

Ik heb een keizerssnede gehad, drie weken rust, trap stap voor stap...
Teveel adrenaline, vliegend de trap op O-)... Geen centje pijn.

Ik denk dat je zelf of zij/hij zelf zelf wel aanvoelt wat kan, maar goed dat is mijn mening.

Goed in de gaten houden, lekker verwennen, en er van uitgaan dat ze niet over haar/zijn grenzen zal gaan. Pijn houdt je tegen!

Veel sterkte!!!

Marjolijn en Jessie

11 september 2013, 20:18 3 doggies

Pff net op tijd dus..hoop dat ze snel opknapt.

Je moet niet teveel op internet zoeken hoor, daar lees je eigenlijk alleen
maar nare dingen.
Als het goed gaat lees je er niets over.

Loesje

gewijzigd 11 september 2013, 20:26 3 doggies

Heeft je dierenarts geen medical pet shirt of rompertje geadviseerd?
Dit wordt meestal gebruikt na een dergelijke operatie; ook om te voorkomen dat de hond aan de wond en hechtingen zit.

Ik moest in het verleden ook mijn hondje plotseling afleren om op de bank te springen en heb toen als mijn hondje alleen in de kamer was, stoelen op de banken gelegd. Mijn hondje sprong gelukkig niet op de fauteuils.  Het is even onhandig, maar je hondje mag echt niet springen.

Edit; zo ziet een medical pet shirt er uit. Deze zijn ook bij een dierenarts te verkrijgen.

http://www.medpets.nl/medical+pet+shirt/?s2m_channel=70&gclid=CKKRg-z7w7kCFcjKtAodERQArg

D&D

11 september 2013, 20:26 3 doggies

ik weet niet waar je woont, anders mag je mijn bench lenen, die staat maar in de auto en dit is belangrijker.
ze heeft echt haar rust nodig en als ze dat zelf niet doet moeten jullie dat haar geven.

Claire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

11 september 2013, 20:28 3 doggies

Super dat je moeder toch vandaag is gegaan!!!!

Complimenten!

En nu duimen dat ze lekker snel weer zichzelf is.... En idd... Niet teveel op Internet lezen... De meest operaties gaan gewoon prima. Let wel op genoeg drinken... En als je vannacht je zorgen maakt, gewoon de DA bellen (ik neem even aan dat je zijn/haar mobiele nummer hebt gekregen... Zo niet, aarzel Dan niet om de dienstdoende DA te bellen... Daar zijn ze voor en ze zullen het zeker begrijpen )

Roos

11 september 2013, 20:42 3 doggies

Gelukkig dat jullie er op tijd bij waren!

Lastig om haar rustig te houden maar dat is wel het beste.

Beterschap!!

meisje schreef het onderwerp

11 september 2013, 20:49

Bedankt voor jullie reacties. Een uurtje geleden reageerde ze wel op de bel maar nu is ze echt heel sloom terwijl ze al een paar uur uit narcose is. Ze wil ook niet eten en drinken. Is dit normaal? Ze reageert ook nauwelijks op iets..

Roos

11 september 2013, 21:03 3 doggies

Het is wel belangrijk dat ze voldoende vocht binnen krijgt. Als ze niet wil drinken kun je het met een pipet proberen.
Vertrouw je het niet bel dan even een dienstdoende dierenarts.

D&D

11 september 2013, 21:15 3 doggies

nee na zo een operatie.. geeft het 12 uur
daarna moet je haar wel echt vocht geven bijwijzen van met een pipetje, maar ik denk dat het allemaal wel goed komt ;-)
succes meissie

^