O.o Met al die promotie teams moet ik even mijn promotie praatje houden over De: Zwitserse Witte Herder.
De witte herder stamt af van de Duitse herder. Dit is nog veel terug te zien aan zijn liefde voor het werken voor de baas, en aan zijn snelle leervermogen. Hij is ontzettend baasgericht en heeft een flinke ''will to please'' Ze zouden moeilijk te trainen zijn, maar niets is minder maar. Ze hebben wel veel uitdaging nodig. Dus vooral denkspelletjes enzo zou je ze een plezier mee doen
Zijn oorspronkelijke taak is het bewaken en hoeden van vee, maar daar wordt hij nauwelijks nog voor gebruikt (in Nederland dan). Ze staan hier vooral bekend als zachtaardige huishonden en ze zijn dan ook geweldig met kinderen. Ook zijn ze makkelijk inzet baar als hulphond of blindengeleidehond. Er zijn enkele witte herders die als diensthond dienen. Enkele zijn hier geschikt voor. Vaak zijn ze te zachtaardig.
Als het om sport gaat kunnen ze bijna elke tak doen. Agility, gehoorzaamheid, flybal, treiball, drijven, speuren het maakt ze niet uit. Ook zijn ze helemaal dol op tennisballen. IPO wordt wel gedaan, maar vaker in Duitsland dan in Nederland. Toch vinden ze het heerlijk vanwege de combinatie pakwerk, speuren en gehoorzaamheid.
Ze hebben veel uithoudingsvermogen en zijn atletisch gebouwd. Ze behoren slank en lenig te zijn.
Met een flinke wandeling kan je ze heel gelukkig maken. Binnenshuis zijn het echter super luie honden. Op de bank en nog liever op schoot hangen/liggen doen ze het liefste. Ook met een wandeling op het strand zijn ze happy. Zwemmen behoort toch echt wel tot 1 van de dingen die hij graag doet, en het liefst in zo smerig mogelijk water zodat ze daarna zwart zijn... Ravotten met hondenvriendjes die net zoveel energie hebben is geweldig... maar ook liefst tot ze zwart zijn (zie hier een voorbeeld xd)

De witte herder is een sociale hond, maar terughouden tegenover vreemde mensen en dieren. Met een intensieve socialisatie heb je ze zo waar je ze wilt hebben. Zomaar meegaan met vreemde mensen doen ze echt niet hun baas is alles voor ze. Een minpuntje: het ras heeft de naam iets angstig te zijn. Dit is op te lossen met een goede socialisatie, en door te kijken naar het karakter van de ouders. In veel witjes zie je het angstige al niet meer terug.
Koppig? Jazeker, maar dat ligt geheel aan het karakter van je hond. Ik heb er hier eentje die als hij geen zin heeft om te luisteren het ook gewoon niet doet... en als je dan nog doorvraagt of gaat eisen geeft hij je tegenwoord ook (het wel bekende praten van de witte herder). Maar dat is geheel aan de hond, Het zijn herders ze zijn trouw en luisteren goed.
In de regel blaffen ze weinig. Alleen bij onraad, het zijn immers waakhonden. Nou moet ik het treffen dat de mijne graag tegen mij praat. Maar ze blaffen echt weinig.
Agressie is ze volledig vreemd (al kan je elke hond agressief krijgen natuurlijk)
Ze zijn er zowel lang als kortharig en hebben altijd stokhaar. Ik vind dat het stokhaar van een witte herder zachter is dan dat van een Duitse herder.
En natuurlijk ook leuk: als pup zijn het net kleine schaapjes
Al overtuigd?





3 doggies

















