Nu Evy en ik voorlopig even cursus loos zijn ben ik druk bezig met ideeën over wat we wel kunnen doen. Ik heb besloten om verder te gaan met vooruit sturen. Hier zijn wij met jachttraining mee bezig geweest, maar ik miste daar de tijd en uitleg om het echt goed te gaan oefenen. We beginnen dus weer even lekker helemaal opnieuw en dan nu op mijn manier.
Erbij pak ik meteen het op afstand commando's opvolgen. Iets wat Evy nog best wel lastig vind en daarom zit er ook nog niet zoveel tempo in. Ze is echt nog aan het puzzelen of ze werkelijk dáár moet gaan zitten, of dat ze eerst naar mij toe moet komen. Ze snapt dus nog niet helemaal dat als ik haar een commando geef en vervolgens een nieuw commando, dat dat het oude commando opheft.
Ik heb een filmpje gemaakt van hoe ze het nu doet. Ik had het nog iets moeilijker kunnen maken door haar af te laten gaan en dan weer te laten zitten, maar ik vond het zo voor de tweede keer wel even lastig genoeg. Hebben jullie nog tips of een leuke manier om de oefening uit te breiden?
Natuurlijk nog een hele belangrijke vraag: heeft ze er lol in? Ik zelf krijg het idee van wel, maar ik ben zo gewend om haar te zien en te lezen, dat ik misschien wel signalen over het hoofd zie die jullie wel zien.
Ze is trouwens de clicker gewend, maar die ben ik op dit moment even kwijt.. 



3 doggies

Dan ga ik dat eens proberen. Ik zat daar zelf ook een beetje mee. Ik merkte duidelijk aan haar dat het haar verwarde, maar hoe ik dat het beste kon oplossen wist ik niet zo goed. Voor haar is "kom voor" het duidelijkste commando dat ze richting mij moet komen, maar ze weet natuurlijk ook wat "vooruit" betekent. Nooit bij stil gestaan.