
Nu Evy en ik voorlopig even cursus loos zijn ben ik druk bezig met ideeën over wat we wel kunnen doen. Ik heb besloten om verder te gaan met vooruit sturen. Hier zijn wij met jachttraining mee bezig geweest, maar ik miste daar de tijd en uitleg om het echt goed te gaan oefenen. We beginnen dus weer even lekker helemaal opnieuw en dan nu op mijn manier.
Erbij pak ik meteen het op afstand commando's opvolgen. Iets wat Evy nog best wel lastig vind en daarom zit er ook nog niet zoveel tempo in. Ze is echt nog aan het puzzelen of ze werkelijk dáár moet gaan zitten, of dat ze eerst naar mij toe moet komen. Ze snapt dus nog niet helemaal dat als ik haar een commando geef en vervolgens een nieuw commando, dat dat het oude commando opheft.
Ik heb een filmpje gemaakt van hoe ze het nu doet. Ik had het nog iets moeilijker kunnen maken door haar af te laten gaan en dan weer te laten zitten, maar ik vond het zo voor de tweede keer wel even lastig genoeg. Hebben jullie nog tips of een leuke manier om de oefening uit te breiden?
Natuurlijk nog een hele belangrijke vraag: heeft ze er lol in? Ik zelf krijg het idee van wel, maar ik ben zo gewend om haar te zien en te lezen, dat ik misschien wel signalen over het hoofd zie die jullie wel zien.
Ze is trouwens de clicker gewend, maar die ben ik op dit moment even kwijt.. 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Nog tips of aanvullingen? (vooruit sturen en op afstand commando's geven) - met filmpje" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Geen idee of ze het leuk vind, en ik kan je totaal niet helpen, maar ik wou even zeggen dat ik haar zo'n leuke hond vind! 
Ziet er wel uit alsof ze het leuk vind.

Dank je wel.
Ja, ze is super. Ben zo blij dat we haar hebben, zou echt niet weten wat ik zonder haar zou moeten.
Haar staart zwiept wel de hele tijd heen en weer en ze is gefocust op mij (op dat ene wegloop momentje na, maar dan laat ze zich weer heel goed tot de orde roepen). Als ze iets niet leuk vindt, dan laat mevrouw dat altijd duidelijk merken en dat doet ze nu niet, dus het zal wel goed zitten. 
3 doggies 
Ik denk dat je een hond in de war brengt als je hem niet z'n opdracht af laat maken ("kom voor" wordt opgeheven door "zit")
Ik zou dat "kom voor" veranderen in een andere opdracht zoals "loop" of "vooruit" zodat de hond het gevoel heeft de opdracht te hebben volbracht en zodoende klaar is voor een nieuwe opdracht

Oké!
Dan ga ik dat eens proberen. Ik zat daar zelf ook een beetje mee. Ik merkte duidelijk aan haar dat het haar verwarde, maar hoe ik dat het beste kon oplossen wist ik niet zo goed. Voor haar is "kom voor" het duidelijkste commando dat ze richting mij moet komen, maar ze weet natuurlijk ook wat "vooruit" betekent. Nooit bij stil gestaan.
Super tip! 
3 doggies 
Ik had namelijk zelf ook moeite te begrijpen wat je haar precies wilde laten doen toen ik het filmpje voor de eerste keer bekeek
Ik vroeg me af of ze nu voor moest komen en dan gelijk moest gaan zitten ofdat het een soort tussen commando was waarna ze na de "zit" alsnog "voor moest komen" of dat het "voor komen" helemaal niet meer aan de orde was

Ik had dus moeite met het duidelijk maken aan Evy wat ik van haar wilde. 
De bedoeling is dus dat ze naar mij toe komt, halverwege gaat zitten (op commando) en dan op commando weer naar mij toe komt (en weer voor mij gaat zitten, maar dat doet ze inmiddels zonder commando).
Ze ligt nu te slapen, als ze wakker is ga ik eens proberen met het commando "vooruit".
3 doggies 
Mijn gedachten waren hetzelfde als die van RVS
Ik gebruik bij afstand commando's het commando 'walk on' om Faith (of J-jay) naar me toe te laten lopen.
Wat je ook kunt doen is je hond het 'stop' of 'wacht' commando aanleren.
Op het moment dat Evy naar je toekomt kun je dit commando geven, als Evy dan stopt kun je een ander commando geven b.v zit of af.
Uitbreiden...af, twist, turn, sta...mogelijkheden genoeg
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Nog tips of aanvullingen? (vooruit sturen en op afstand commando's geven) - met filmpje" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?