
Fenna valt de laatste tijd andere honden aan. Met 9 van de 10 kan ze heerlijk rennen en spelen, maar soms ziet ze er ineens een, dan rent ze uit het niets er naar toe en valt ze aan. Tot nu toe is het bij 5 honden gebeurd. Het begon op een wandeling met een vriendin en haar flatcoated. Fenna was heel de wandeling al die hond aan het beschermen.
Na een tijdje kwamen we een labrador tegen, die rende gelijk naar de flatcoated. Fenna zag het en viel de labrador aan.
Ik had het totaal niet verwacht van haar. Ik riep haar snel mee en na een paar seconden kwam ze weer en was het over. De hond was nog in de buurt en ik had hem even nagekeken maar gelukkig was er niets. Fenna rustig naast me toen ik de hond bekeek.
Die wandeling gebeurde hetzelfde nog een keer.
De volgende dag liep ik zonder de flatcoated met haar, en ze speelde weer en alles ging goed.
Een paar weken later bij agility, viel ze een hond aan die langs haar rende tijdens parcour lopen. 2 lessen later een hond die mee rende terwijl ze haar bal pakte, en 2 weken geleden liep ik met haar in het bos, en uit het niets viel ze uit naar een boerenfox.
Alle 5 de honden hadden niks, maar ik ben natuurlijk bang omdat het ook een chihuahua kan zijn de volgende keer.
Daarom loop ik met Fenna alleen nog aan de lijn, terwijl ze vroeger altijd prima los kon. Uit het niets is ze veranderd.
Mijn ouders zijn er makkelijker in en die lopen nog wel met haar in het bos. Bij mijn moeder is het bij 2 honden gebeurd en bij mijn vader geen, ook al zijn zij meer van 'trainen hoeft allemaal niet, ik laat der wel gewoon lekker uit', en ik ben juist altijd met fenna bezig met training.
De meeste keren gaat het goed, maar omdat het dus af en toe nog gebeurd loop ik alleen nog met de lijn.
Heeft er iemand tips hoe ik toch nog met haar los kan lopen? Het klopt natuurlijk helemaal niet dat zij honden beschermt, dat zou ik moeten doen. Ik dacht er wel aan om haar aan te lijnen als ik een andere hond zie, maar soms staan die gewoon ineens naast je
Valt er nog wat te doen of moet ik het maar opgeven en het bij lopen aan de lijn houden? Of is het gewoon natuurlijk hondengedrag en zal ik het gewoon moeten laten, omdat er niks is met de honden en fenna niet doorbijt?
Ik snap het als jullie er niks mee kunnen omdat je het eigenlijk zou moeten zien. Maar goed, het valt te proberen, een topic openen.
Ik zat te denken aan een gt maar omdat het zo weinig gebeurd zal het niet uitmaken, omdat ze waarschijnlijk niet uitvalt als die gt hier zou zijn.
Ik vind het trouwens ook heerlijk hoor, met haar aan de lijn lopen. Maar ik vind het zo raar dat ze in een jaartje zo erg is veranderd.
Binnenkort zal er hier nog een toller bijkomen, alle tips zijn welkom om te zorgen dat Fenna die hond niet te veel zal gaan beschermen. Ik vind het prima hoor, maar het kan ook te ver gaan.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanvallen.. Nog wat te doen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Online is het heel moeilijk dit soort dingen te beoordelen. Tenzij je de lichaamstaal van Fenna kan beschrijven kan niemand er echt iets zinvols over zeggen. Ook het verloop van de " aanval", de handelingen die Fenna daarbij uitvoert en zo nog veel mee.
Wat doet Fenna nu eigenlijk in aanloop naar, tijdens en na zo'n incident?

Er voor is verschillend, de ene keer verstard ze helemaal, maar dat doet ze ook als ze vervolgens vrolijk wil spelen. Soms komt het echt uit het niets, dan is ze het ene moment nog aan het snuffelen en het andere moment rent ze naar die hond
tijdens de aanval werkt ze de andere hond op de grond en bijt dan. De honden hadden niks maar piepten wel dus het was niet zo maar druk gestoei ofzo.
Erna kan ze rustig naast die andere hond staan. Ik denk dat ze zelfs vervolgens met die hond los zou kunnen.
Maar ik snap het, via een forum is het natuurlijk bijna onmogelijk om goede tips te geven.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanvallen.. Nog wat te doen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?