De eerste kerst dat we Sasha hadden was nog niemand voorbereid op het feit dat we een hond hadden, we hadden haar namelijk op 14 december uit het asiel gehaald, maar de tweede kerst was iedereen wat beter voorbereid.Haar kerstcadeau van mijn moeder was een schot in de roos, nauwelijks was het papier van het mooie, zachte, bruine, langharig dekentje of Sasha zat er al bovenop. We kregen zelfs de tijd niet om het open te vouwen. Ze was op slag verliefd, dat was pas een mat. Dus moeder van harte bedankt voor haar inzicht en een hond die de hele avond braaf en dolgelukkig op haar kleedje heeft gelegen.
Dat matje was echt een schot in de roos. Het was gemakkelijk voor ons, baasjes, om mee nemen zodat Sasha overal direct een eigen plekje heeft. Dat matje gaat dus ook steevast mee op reis en is dus al mee naar Zweden, New Forrest, Luxemburg en ook in een chaletje in de Ardennen geweest. Als ik Sasha mee naar mijn werk neem gaat dat matje ook mee. Eigenlijk overal waar we even met Sasha willen blijven, gaat dat ding mee.
De laatste keer was voor Nieuwjaar met de familie. Toen we weer thuis kwamen is dat matje opgevouwen en wel weggelegd achter een grote plantenbak naast Sasha's bench. Ernaast stond toen een hometrainer van mijn echtgenoot, dus het matje lag er wat verloren.
Toen mijn echtgenoot dit voorjaar de hometrainer weer naar de kelder verhuisde, wegens beter weer, dus buiten fietsen, werd dat matje dus ineens weer bereikbaar.
Plotseling zag ik Sasha heel enthousiast achter de plantenbak snuffelen en bovenop het opgevouwen matje een rondje draaien, klaar op zich er op te leggen, terwijl dat hoekje eigenlijk veel te klein is voor Sasha om zich te leggen. Ik zag het gebeuren, onderdrukte een lachje, nam het dekentje en spreidde het open in de woonkamer. Kleedje had nauwelijks tijd om de grond te raken of er lag al een heel tevreden Sasha op, nog eens benadrukt door een diepe zucht. Alsof ze dat matje al de hele winter aan het zoeken is geweest, en nu, eindelijk weer had gevonden. Sindsdien ligt het kleedje dus in de woonkamer.
Gisteren was ik aan het stofzuigen en nadien dweilen, had ik het matje even in het kuipzeteltje gelegd en niet meteen weer op de grond, want die moest nog drogen. Ik zit zelf in de zetel een theetje te drinken in afwachting dat de vloeren drogen, wordt ik me bewust van een dwingende blik. Ik kijk recht in de strenge ogen van mijn hond, ik krijg er zowaar een ongemakkelijk gevoel van. Wat is er Sasha? Ze blijft me aankijken, ik vraag nogmaals wat er is. Ze slaakt een zucht draait zich om, loopt naar het kuipzeteltje, klopt met haar poot op de zetel, snuffelt er aan doet of ze op dat zeteltje wil springen.
En dan valt mijn euro!
Haar matje lag nog in de zetel!
Ik neem het uit de zetel, de eerste punt raakt de grond net als Sasha er al op zit.
Ik weet niet wat het is met dat matje, maar ze is er dol en dol verliefd op.
Hebben jullie honden ook zo'n liefdesrelatie met hun dekentje?



3 doggies
















