Hoi Hans,
Door je hondje in de zetel naast je te leggen , plaats je je hond gelijk aan jezelf. Hij mag in de zelfde stoel , bank zitten als jij.
Dit is prima , als je hond goed luisterd en als hij het heeft verdiend, maar als je nog in de opvoedingsfase zit en hij toont af en toe aggressie dan zou ik je hond eerst zijn plaats in de roedel leren.
Dus jullie eerst eten dan de hond, als je de deur uit gaat gaan jullie eerst dan de hond, niet op de ban k of in bed, etc.
Het is met een chihuahua pupje al snel dat je hem extra gaat vertroetelen en dat ze overal op mogen , maar dat is voor het vormen van het karakter van de hond niet altijd het beste.
Bij het uitlaten n iet oppakken als je een andere hond ziet, dan maak je hem nl ook groter en belangrijker in de roedel , plus je kan hem het signaal afgeven dat een andere hond iets is om bang te zijn , dus gewoon op de grond laten , dan leert hij omgaan met andere honden.
Gaat het allemaal goed, lekker bij je op de bank , dat heeft hij dan ook verdient.