Goeden dag allemaal.
Ik heb misschien een beetje een vreemde vraag.
Ik heb (niet voor het eerst) vraag gehad van mensen of mijn reutje hun teefjes kan dekken.
Tot nu toe was zijn conditie daar niet naar, en heb ik altijd afgewezen.
Nu is hij in een super staat en super conditie! En rijd zelfs op een teefje bij ons thuis (teefje is niet loops..)
Hij heeft waarschijnlijk geen stamboom (dit is niet zeker, aangezien het een herplaats-hondje betreft) maar hij is wel gezien door keurmeersters en andere fokkers die hem de lucht in prezen. Dus zeker een aanwinst en verbetering voor het ras.
Nu wil ik hem laten testen of eventuele erfelijke gebreken e.d.
Waar kan ik dit laten doen? gewoon bij de dierenarts?
Alvast bedankt voor de antwoorden!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waar 'dekreutje' laten testen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

ik heb dr niet veel verstand van van dekreutjes maar ik neem aan dat jedat gewoon bij de da moet laten doen al die testen

Wat voor ras heb je?
Elk ras heeft zijn eigen erfelijke gebreken die kunnen opduiken bij niet testen.
En er zijn DA's die gespecialiseerd zijn in de testen voor jou ras.
De gemiddelde DA op de hoek kan je hondje niet nakijken.

Bij de dieren arts, kan je al deze testen laten doen.
Normaal gezien met een stamboom hond , stuur je dan de resultaten en de foto's op naar de raad van beheer waar een beoordelingspanel de resultaten dan nakijkt en beoordeeld.
Het ligt aan het ras vanaf hoeveel maanden de foto's gemaakt kunnen worden , sommige vanaf 12 en grotere rassen vanaf 18 maanden.

Nou ik durfde mijn DA niet Mexx zijn HD en ED foto's te laten maken. Als je je hond voor de fok inzet moet je wel een DA hebben die dat vaker doet.
Kijk voor bloed afnemen voor een DNA test kan je gewoon bij je eigen DA zijn, of je kan zelf een pakketje opvragen en swabben. Maar bv patella, syringomyelia, een hart echo etc, daar moet je wel voor naar een DA die er verstand van heeft.
En idd ze moeten de juiste leeftijd hebben voor de testen, anders zijn ze niet geldig.
Bedankt voor de antwoorden,
Het gaat om een Chihuahua.
Ik geloof dat Patella het belangrijkste is bij dit ras.
Verder hart wellicht?
Maar ik neem aan dat dierenartsen dit weten?
Ik ga zoiezo eens rondbellen naar verschillende dierenartsen voor verschillende 'verhalen'. Dan ga ik naar degene met de meeste ervaring.
Het reutje is oud genoeg.

Bij de chi zijn patella, de oogtesten en zeker syringomyelia belangrijk. De laatste is een zeer belangrijke test, vanwege het kleine schedeltje van de chi. De test is een MRI en duurder, dus die moet bij een goede kliniek gebeuren.
Google even op syringomyelia en dierenarts/dierenkliniek, dan vind je meestal wel klinieken die dat onderzoek doen.
ik kwam deze even snel tegen:
http://www.dierenkliniekdenheuvel.nl/beeldvorming/mri.html
http://www.dierenziekenhuis.nl/html/overwhg.asp

patella is geloof ik bij de vereniging bijna verplicht de oogtesten niet, maar dat doen de betere fokkers wel, en de syringio daar is nu ook van bekend dat dat bij de chi voorkomt en dat is een verschrikkelijke aandoening.
Super dat je je hondje laat testen hoor!!
Super bedankt voor je reactie!
Is dat trouwens niet ook dat wat veel bij Caveliertjes voorkomt?
Ik ken het zelf van Chihuahua's (nog) niet.
Helaas, bij de MRI moet hij onder narcose, dit is absoluut uitgesloten..
Narcoses en chihuahua's zijn geen goede combinatie. En een 'zomaar' narcose is geen optie voor mij (en hem)
Dit vind ik te riskant! :(

Ja klopt bij de cavalier komt het heel vaak voor. Maar bij de chi dus ook (zelfde soort schedeltjes he :-p).
Ik had geloof ik gister ook geplaatst dat het naast die 2 rassen ook nu bekend was bij nog 2 rassen.
Mmm maar je zou eens kunnen overleggen met de DA over de narcose. Ze houden daar echt wel rekening mee. Evt een lichte gasnarcose.
Chi's hebben ook vaak een keizersnede en dan zijn er toch ook vaak geen problemen met de narcose?
Maar ik weet dat die 2 klinieken iig goed staan aangeschreven.
Je kan ook even wat fokkerssites bekijken, en hen benaderen over waar zij de testen hebben gedaan.
http://www.sweetmelenas.com/content/view/51/102/lang,nl/ test op oog en patella. Misschien weten zij een goede kliniek?
Dank je wel.
Toch blijft narcose eng vind ik.
Ik zal in eerste instantie kijken wat de DA zegt, mocht deze het ook nodig vinden een MRI scan te laten doen, dan kan ik nog kijken.
Ik zou er nog maar eens heel goed over na denken voor je heel erg veel geld uit gaat geven aan onderzoeken en zo. Op zich prima hoor, maar het blijft een hondje zonder stamboom, dus de pupjes zullen ook in het "grijze" circuit belanden. Ook die zullen geen stamboom hebben, daardoor niet aan shows mee kunnen doen en ook zij zullen later geen stamboompupjes kunnen maken of krijgen.
Dit soort dingen wordt wel eens gedaan als een ras echt in nood is, als er nog maar heel weinig van zijn, dan kan er d.m.v. aankeuringen en testen nog wel eens bij uitzondering een stamboom af worden gegeven, maar dit is bij de chihuahua, waar op het ogenblik alleen met stamboom al zo'n 70 tot 80 per maand van geboren worden in Nederland niet aan de orde.
Het is prima zo je het aan wil pakken met testen en zo, maar het is zo jammer dat het zonder stamboom zo weinig nut voor het ras heeft.
Besef ook dat het gedrag van je reutje kan gaan veranderen als hij eenmaal gedekt heeft.

Dat is wel zo.. Maar je hebt iig wel voor jezelf ook de zekerheid dat je een gezond hondje hebt.
Btw de gemiddelde DA weet niet zoveel van erfelijke gezondheidstesten, dus ik zou wel even vragen bij die 2 klinieken.
Dank je nienke,
Ik snap je kijk er zeker op.
Ik zal na de controle een foto plaatsen, dan snap je waarom ik het alsnog toe zou willen staan dat mijn reutje dekt. (inplaats van een 'chihuahua' van 4 kilo, lange snuit, slechte vacht enz)
En wat mexx zegt, die zekerheid is toch wel lekker, en fijn om dan eventueel voor een 'pretnest' een keer ja te kunnen zeggen (en wie weet er zelf ook wel een pup van te houden)
Wat zou er moeten veranderen aan zijn gedrag? want ik weet dat hij bij zijn vorige thuis al eens een dekking heeft gedaan (waar prachtige pups uit kwamen, waar ik toen foto's van heb gezien)
Navragen over testen bij dat thuis is geen optie, net als de stamboom.. (dit wegens de prive-situatie van die vorige eigenaar)

Ik zou je reu niet inzetten bij een teefje die niet is getest. Want ook dan hebben de pups kans op erfelijke ziekten. Mind you wel, dat de pups sowieso kans gaan krijgen op erfelijke ziekten, omdat erfelijke ziekten ook een generatie kunnen overslaan. Maar goed, als beide ouderhonden zijn getest, is de kans daarop wat kleiner.
Zijn er al mensen die zich hebben aangemeld voor een eventuele pup?
Je reu kan in die zin veranderen dat hij bijv. erg seksueel (agressief) ingesteld wordt en op elk teefje wil rijden.
Hoihoi,
Ohw absoluut veel aanvraag, buiten dat ik en de eigenaar van het teefje graag een pup willen houden, zijn er nog meer gegadigden dan er uit zo'n hondje kunnen komen 
En ik heb goed nieuws! 
De dierenarst vond hem (mede voor zijn leeftijd) in zeer goede conditie en erg gezond!
Hartje was prima, alles was prima.
De knietjes heeft ze op mijn vraag extra goed gevoeld. Ze kom in 1 houding met moeite het knieschijfje wel van zijn plek krijgen.
Ze zei dat dit verder geen probleem was, en ik zei ook dat hij er nog nooit last van heeft gehad. (ik heb wel eens 'hink' hondjes gezien. zo'n hink heeft hij al nooit gemaakt bijv.)
Ze zei dat dit dus ook geen enkel probleem zou zijn.
Ze zei dat ik inderdaad nog in een kliniek onderzoeken kan laten doen op erfelijke dingen die nu niet zichtbaar zouden zijn, maar het reutje zelf is in orde, en ze heeft mij een 'go' gegeven 
Ik ben benieuwd naar het teefje (wat er bij haar gezegd word van de knietjes e.d.)

Oke, op naar de kliniek voor de rest van de onderzoeken
. Leuk hoor dat jullie al veel aanvragen hebben, dan hoef je je daar in ieder geval geen zorgen om te maken!

Nou super toch!! Nog even de oogtest en je bent er dus klaar voor 
Heeft je DA het op papier gezet? Dan is het pas officieel.
En idd, afwachten hoe het bij het teefje zit en daar de papieren ook van inzien :-p
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waar 'dekreutje' laten testen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?