Vers voer, meer kans op wormen?

15 reacties

Kimeta

16 september 2009, 10:57

Ik heb even een vraagje.. is het zo met vers voeren dat je hond makkelijkere kans kan hebben om last van wormen te krijgen, dan wanneer deze brokken eet?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers voer, meer kans op wormen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

eline

16 september 2009, 11:03 3 doggies

Hallo,

laatst was er hier ook eens zo een topic over rauw vlees of niet...
Ikzelf was ook van het gedacht dat rauw vlees vb. gehakt ed. meer kans gaf op wormpjes, daarom kookte of bakte ik het steeds wat af, maar blijkbaar is dit niet nodig..

Kimeta schreef het onderwerp

16 september 2009, 11:10

Ja ik had er zelf niet zo bij stilgestaan, maar iemand anders wees mij daarop, dus was benieuwd hoe ze hier op het forum over dachten. Dank je voor je antwoord.

Mexx

16 september 2009, 11:12 3 doggies

Als je gewoon ontwormt zoals je dat altijd doet is er niks aan de hand :-D
Mexx staat al een jaar op NRV en geen probleem, nooit wormen.

Maritgoedgekeurde fokker

16 september 2009, 11:13 3 doggies

Hoi Kimeta,

cyclus van een worm;

eitje - larve - worm (die legt weer eitjes)

Veel wormen soorten leggen in de ene diersoort hun eitjes (eindgastheer)
Die eitjes worden opgenomen door een andere diersoort (tussengastheer). In die andere diersoort wordt het eitje een larve.

Deze larve wordt weer opgenomen door de diersoort die de eindgastheer is. In die diersoort wordt de larve een worm en scheidt (schijt ;-)) dan eitjes uit.

Voor de eventuele eitjes die in vlees zitten, geldt vaak dat de hond niet een geschikte gastheer is. Óf de eitjes kunnen wel tot larve ontwikkelen en dan scheidt de hond eenmalig larve van die soort uit (waar hij niet ziek van wordt). Óf hij is compleet ongeschikt om als tussengastheer te fungeren. En de eitjes komen er gewoon aan de achterkant weer uit.

Voor eventuele wormen die in vlees zitten, zal de hond ook vaak een ongeschikte gastheer zijn. Deze wormen neemt hij tot zich, en poept hij net zo makkelijk weer uit.

PLUS: honden die vlees eten, hebben een veel lagere pH in hun maag en darmen. (dus zuurdere maagsappen en darmsappen)
Eitjes en wormen gaan daardoor vaak al kapot in de maag, voor ze uberhaupt de kans hebben gekregen zich verder te ontwikkelen.


Groetjes Marit

Kimeta schreef het onderwerp

16 september 2009, 11:15

Oke helemaal duidelijk hoor.. thanks voor de uitgebreide uitleg ;-)

Kimeta schreef het onderwerp

16 september 2009, 11:52

Dus in principe wanneer je vers vlees geeft, heb je juist minder kans op wormen.. goed om te weten..

maaike

16 september 2009, 11:58 3 doggies

Ik denk juist dat honden die vers eten er minder last van hebben omdat de zuren in de maag veel sterker zijn als die van een hond die brokken eet en de darmflora veel sterker is waardoor wormen gewoon wat lastiger kunnen gedijen.
Wat overigens niet wil zeggen dat honden die vers eten geen wormen zouden kunnen krijgen hoor maar wel moeilijker.

maaike

16 september 2009, 11:59 3 doggies

Ah Marit lees je stukje nu pas. Dat bedoelde ik dus ook. ;-)

Kimeta schreef het onderwerp

16 september 2009, 12:07

Goh klinkt op zich logisch.. thanks voor jullie reactie's..

hondengek , reny

16 september 2009, 13:39 3 doggies

wat mij ook opvalt met vers is dat ze geen vlooien meer hebben ,ook teken kom ik bij onze honden niet meer tegen O-)
ik ontworm ze niet meer

maaike

16 september 2009, 13:44 3 doggies

Reny
Nu je het zegt. Ik heb hier ook nooit last van vlooien en nauwelijks teken. Ik geef ze wel een kleine hoeveelheid knoflook per dag maar ik heb er nooit aan gedacht dat het iets met vers te maken kan hebben.

Maritgoedgekeurde fokker

16 september 2009, 13:46 3 doggies

Nou Reny O-) hier niet hoor... :'(

Zowel de hond als de katten krijgen vers vlees (de katten KVV en de hond NRV en af en toe KVV)..
En toch een dikke vlooienplaag gehad.. :'(

Waarschijnlijk kwam dat door een verdwaald straatkatje dat ik hier heb opgevangen en onder de vlooien zat..
Echt heel zielig.. Je zag ze gewoon racen over dat buikje.. :'(

Maar..
Vlooien zijn tussengastheer van een bepaalde worm,
dus die vlooien hebben larven in zich die in de hond en kat een worm vormen..
Als een hond of kat zo'n vlo binnenkrijgt, zou hij dus wormen krijgen..

Nou :-D geen worm gezien, en niet ontwormd O-)

Dat is voor mij wel een bewijsje O-) O-)

Van teken heb ik inderdaad ook geen last..
Elke dag door hoog gras rennen die Daan, maar niks gevonden.. :-)

hondengek , reny

16 september 2009, 13:48 3 doggies

ja , het is mij echt opgevallen ,ze staan nu zo,n jaar volledig op vers ....maar ik zie geen teek en /of vlo meer
ik geef ook nooit meer brok ,sterker nog ze pakken zelfs geen koekje meer aan in bv de dierenwinkel O-) ze kijken ernaar of ze willen zeggen ,hmm dat vind ik niks hoor
en ik zeg wel vaker tegen mensen het lijkt duurder ,maar kijk eens wat je kwijt bent aan bv anti -vlooien middelen etc

Kimeta schreef het onderwerp

16 september 2009, 14:08

Dat is een mooie bijkomstigheid reny.. ik zal daar eens op letten hoor.. daarvoor ben ik toch te kort overgegaan op vers vlees.. ik doe ook steeds algoltih door haar voer heen.. zou ook uiteindelijk vlooien moet weerhouden had ik hier ergens op het forum gelezen.. ben heel benieuwd..

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers voer, meer kans op wormen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^